Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kesztyűben intézitek a bevásár...

Kesztyűben intézitek a bevásárlást?

Figyelt kérdés
Esetleg nejlonzacskót használtok?

2021. ápr. 29. 09:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#7

Semmi, mi lenne? Kézfertőtlenítő, ami még hazafele úgyis többször lesz, aztán ennyi. Semmi értelme paranoidnak lenni.

2021. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
mégis mi lenne akkor a helyzet? megfogom, kiveszem, elolvasom, ha nem kell, visszateszem. nem vagyok leprás, nem lesz semmi baja az utánam jövőnek. szerintem keress fel egy pszichológust kedves kérdező, az értelmetlen rettegés nagyban nehezíteni fogja az életed, amint vége a hisztériának ;)
2021. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem, semmi értelme nincs. Amikor kijövök a boltból alkoholos kézfertőtlenítővel fertőtlenítem a kezem, de utána se nyúlkálok az arcomhoz, egészen addig, amíg rendesen szappannal meleg vízzel nem tudok kezet mosni. A hazavitt árut pedig szintén letörlöm alkoholos ronggyal.
2021. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem sérült a kezeden a bőr, és meg tudod állni, hogy az arcodhoz, hajadhoz nyúlkálj, akkor nem szükséges. Én azért szoktam felvenni egy szándékosan kényelmetlen kesztyűt (hajfestéshez használatos nylon), hogy ne nyúlkáljak az arcomhoz. Ahogy felemelem a kezem, hogy mondjuk megvakarjam a szemöldököm, a kesztyűről eszembe jut, hogy nem kellene.

De a sima szappanos kézmosás tökéletesen elegendő. A szappan lebontja a vírus lipidburkát, onnatól kezdve nem képes replikálódni, szóval problem solved. Ha nem lehet kezet mostni, akkor kell alkoholos fertőtlenítő, ami ugyanezt teszi

2021. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem zavar titeket, ha más vásarló "fogdozza"/"fogdossa" a csomagolt élelmiszereket, mert válogat valami alapján és néhányat visszatesz?
2021. ápr. 29. 10:18
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Eddig is voltak vírusok. Le merem fogadni olyanok is aminek egyelőre létezéséről sem tudunk.


Ez nem zavar?

2021. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem használok kesztyűt, mert idegesít, nem tudok benne rendesen fogni. Ugyanez van télen is, inkább lefagy a kezem, de nem veszem fel.


Én tizenéve hordok magamnál kézfertőtlenítőt és egész életemben alap volt, hogy vásárlás/utazás után azonnal fertőtlenítek.

2021. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

#15 Eddig is zavart. Csomagoltat veszek, vagy otthon megcsinálom (péksütik)

Az eddig is undorító volt, hogy az emberke jobb esetben zsepibe kifújja az orrát, majd végigtapizza a kenyeret, majd egy másikat, harmadikat is. A zöldséget, gyümölcsöt értelemszerűen megmosom, de a péksütiknél ez nem járható út. Én itthon szoktam kenyeret sütni, a legritkábban veszek péksütit boltból.

2021. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

#15

Csomagolt termék esetén nem zavart, amúgy zavarna (például pékáruknál), de mit ér a kesztyű, ha utána megeszed és a szádba rakod?

2021. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
ha ennyire félted a kezed, rettegj inkább az aidstől, az terjed emlékeim szerint testnedvekkel (pl vér, ha már 14es példájában van egy pici seb a kezünkön...)
2021. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!