Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik úgy döntenek, egyedülálló...

Akik úgy döntenek, egyedülállóként élik le az életüket, nekik nem hiányzik a párkapcsolat és a gyerek?

Figyelt kérdés

Azt érzem mostanában mintha már nem akarnék úgy családot alapítani, gyereket nevelni, mint régebben. Igaz, ehez hozzátartozik hogy nem találkoztam olyannal akivel el tudtam volna képzelni a közös családot. De az elmúlt 1-2 év jelentősen visszavette a kedvemet a COVID miatt. Ebbe a világba lehet nem jó ötlet gyereket szülni, amennyire romlik a helyzet. Egyszerűen nincs bennem az akarás hogy bevállaljam, mivel azt sem tudom jelenleg hogy fog alakulni a saját sorsom. Túl nagy a bizonytalanság.

Régen mindig azt hittem, felnőttként az lesz minden álmom hogy családom legyen, ehez képest kezdem elengedni a témát. Próbálom egyengetni magam, előrébb jutni, de nem látom ebbe mikor férhet bele a gyerekvállalás.

Sokmindent tudnék még írni a témában de röviden összefoglalva ennyiről van szó. f35


2021. ápr. 27. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekem már van. Fiatal voltam, mikor született. Utána is volt még kapcsolatom, de a csalódások miatt évekig nem akartam kapcsolatot. Most akarnék, bár a hozzáállásom a dolgokhoz némileg keményedett. És a párkeresés is már sokat amortizlódott azóta. Kb lehetetlen bármilyen normális embert, kapcsolatot találni.

Mostani eszemmel, ebbe a világba nem vállalnék gyereket.

2021. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok egyedülálló, van férjem, de tudatosan nem vállaltunk gyereket. Úgy voltam vele, hogy rohadt nehéz így is az élet, az ember éppen hogy csak túlél, nem hiányzik egy nehezítő tényező. Huszonévesen még én is úgy gondoltam, hogy egyszer majd lesz családom, gyerek stb., de ehhez megteremteni a feltételeket nagyon nehéz, és egyre nehezebb. Én tudom, hogy mit bírok és mit nem, és kész. És egyre inkább úgy gondolom jól döntöttem, ebbe a világba nem érdemes gyereket szülni, ha nem akarsz vele hosszútávon kib@szni.
2021. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Gyerekre sose vágytam, de férjre viszont vágyok. :)

A gyerek egy hatalmas teher, egy kolonc az ember nyakán, nem jó semmire, és egyáltalán nem cuki, hanem idegesítő.. Egy társ meg jó ha van. Ő az életed értelme, a mindened, a legfőbb bizalmasod. 26N

2021. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eddigi párkapcsolataim azért értek véget, mert mikor szóba került a gyerek, család, határozott nemet mondtam. (F22)


A párkapcsolat néha hiányzik, de családban, gyerekben egyáltalán nem gondolkoztam soha, de ha véletlen úgy alakulna, nyilván vállalnám és felnevelném, csak akkor alakuljon úgy, hogy biztonságos környezetben, anyagilag is, mert a legtöbb család ezen csúszik meg és ezekből lesz később a válás, hogy apa-anya degeszre dolgozzák magukat, hogy a gyereknek meg legyenek a szükségletei, de egymásra már nincs idejük, vagy a gyerekkel foglalkozni, és ezen az sem segít, hogy már a világ is egyre gyorsabb, az ember meg alig győzi felvenni a tempót, még saját magát utolérni is nagy kihívás.


Szerintem sok esetben amúgy szülői nyomásra jön a gyerek, és ez a baj. Nyilván a szülőket nem lehet hibáztatni ezért, mert ők más világban nőttek fel, de ha reálisan nézzük a jelenlegi helyzetet, tényleg nagyon érdemes átgondolni, hogy akarunk-e családot alapítani és hogy azt hány fővel kívánjuk bővíteni. És ez szerintem az idő múlásával még nagyobb gond lesz, amilyen irányba halad a világ.


Előbb a saját életed alakítsd úgy, mert szerintem sokat akarsz egyszerre a leírtakból ítélve, ha azt írod, hogy még a saját sorsodról sincs biztos képed. Addig is próbálj meg ismerkedni, párt találni, olyat, akivel eltudnád később képzelni a jövődet és szívesen alapítanál vele családot.

2021. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudatosan döntöttem el, egyszerűen így alakult. 40-ik évemet töltöm idén, nincs családom, és már eldőlt, hogy nem is lesz. Kezdetben kicsit hiányzott, főleg, mikor az osztálytársak, barátok sorra családot alapítottak, és láttam, milyen öröm ez nekik, de most már nem bánom. Rájöttem, hogy nem vagyok szülőnek való, ráadásul kijött rajtam egy öröklődő betegség, ami mellett nem lenne jó, ha gyerekeket kéne nevelnem. Emellett a jelenlegi, megbolondult, járványos világban nem sok jó várna a gyerekeimre.

Abból a szempontból rosszul jártam, hogy idős koromban (ha megérem) önmagamra leszek utalva, de majd csak túlélem valahogy.

2021. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig úgy gondoltam, 30 körül lenne "ideális" a gyerekvállalás, nagyon max. 35 évesen. Az egyetem utáni pár évben nagyon el voltam keseredve, hogy nem találok olyan párt, akivel kölcsönösen el tudnánk képzelni az életünk, de ahogy egyre idősebb lettem, egyre kevésbé izgatott és egyre inkább megtaláltam egyedül is "önmagam".

Ki tudja? Egy szerelem bármikor belecsöppenhet az ember életébe, de gyerek már kizárt.

És nem, már egyáltalán nem bánom. És azt is érzem, hogy a párkapcsolat is egyre több lemondással járna.

2021. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Én soha akartam gyereket sem és házasodni sem. Így pedig értelemszerűen nem túl sok esélyem van/volt párt találni. Úgyhogy inkább bele sem kezdtem az ismerkedésbe. Ergo nem volt még barátnőm, nem tudom milyen együtt lenni valakivel. Szóval nincs ami hiányozzon.
2021. ápr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok, az ismerőseim sorban szülnek... Viszont nem vágyok gyerekre egyelőre. Nem tudom elképzelni magam anyaként. Tudom telik az idő. Sokan ezzel ijesztgetnek, hogy nemsokára kifutok az időből.

Párom van, de hát a covid miatt az ország másik felében dolgozik heti 5 napot,mert nálunk keleten nem talàlt munkát. Azt sem tudom mi lesz velünk sajnos.

Viszont én is attól tartok inkább, hogy később 40-50-60 évesen rossz lehet egyedül élni.

26N

2021. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyerek nem kell, a mai párkapcsolatok meg olyan is, tehát az sem kell.
2021. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9. Véleményed szerint milyenek a mai párkapcsolatok?
2021. ápr. 27. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!