Hol kezdődik a body positivity és hol kezdődik az önámítás, önbecsapás? Mi a kettő közötti különbség?
Szerintem, aki érti a body positivity fogalmát abban ez a kérdés nem merül fel.
A body positivity nem arról szól, hogy az ember azt állítja, hogy mi a szép, mi az egészséges, mi a helyes, mi a követendő, mi a példa stb., hanem az elfogadásról, tiszteletről, békéről, nyugalomról, önbizalomról, szeretetről. Magyarul nézz ki bárhogy (legyen bőrhibád, legyen végtaghiányod, legyél túlsúlyos, legyél vékony, legyél magas, legyél x lábú stb.), fogadd el magad, tisztelt magad, ne érezd magad kevesebbnek/rosszabbnak, szeresd magad stb., illetve mások irányába is hasonló magatartást tanúsíts. A body positivity-nek nem az a lényege, hogy kifogást keress és meggátoljon téged a változtatásban vagy eltörölje az ambícióid, céljaid stb., hanem éppen ellenkezőleg, bátorítson, segítsen, erősítsen, önbizalmat adjon, egyenlőséget teremtsen stb.
"A body positivity-nek nem az a lényege, hogy kifogást keress"
ettől függetlenül sokan erre használják, lásd Amberlynn Reid
#11
Tökéletesen leírtad hogy miről KELLENE szólnia. Most magyarázd ezt meg azoknak akik szimpla lustaságból használják. Ez a hashtag nem fog senkit megmenteni a szívrohamtól...
Az ilyen mozgalmaknak általában csak a nagyon leredukált verzióját képesek értelmezni az emberek, mert egyszerűbb. Nyilván a testpozitivitás felfogása is törzsekre oszlik.
Az én felfogásomban a body positivity a tested állapotának tudatosítása önmagadban, a béke és összhang megteremtése a test és lélek között, és így egy kooperatív módon, egységet teremtve elindulás az egészségesség útján, hiszen ha olvasod a testedet és érted is, és együtt tudsz vele működni, pontosan tudni fogod, milyen volna az optimális helyzete.
Tavaly óta (amikor leadtam 20 kilót) 20 kilót híztam. Mindvégig, egész életemben utáltam a testem, akkor is, amikor sportos voltam. Ez a kétség és a lényem kettéoszlása volt az oka annak, hogy nem tudtam permanens eredményt elérni.
Sokak felfogásában viszont a testpozitivitás a megalkuvás. Ez egy testképzavar, csak a spektrum másik végén, amit nem nagyon emlegetnek. Ez a beletörődés státusza, nem az elfogadásé. A kényszerkényelem, ami abból ered, hogyan programozod az agyad. Hazugság magadnak és nem önaznosság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!