Hogyan palástoljam az önbizalomhiányomat?
Bocsi, de ez így nagyon erőltetettnek fog tűnni a részedről, és úgy is sokan rá fognak jönni, hogy valami nem oké veled. Inkább keresd meg az önbizalomhiányod valódi okát és próbáld megoldani. Ha másképp nem megy, konzultálni egy pszichológussal jó ötlet lehet. Az nem szégyen, én is jártam sokáig. Ne próbálj másnak tűnni mint aki vagy, viszont az önbizalmadon dolgozhatsz. Teljesen magabiztosnak "látszani" csak akkor fogsz tudni ha tényleg teljesen magabiztos vagy belül is. Egyébként mindig lesz valami, ami elárulja a külvilágnak, hogy szorongsz. Már csak az energiáid is árulkodóak.
Én mondom, találd meg az okát amiért nem vagy biztos magadban, és gondold végig a megoldást, mitől lehetne önbizalmad. Ezeken a dolgokon csak te tudsz változtatni. Nem menő, ha napközben színjátékot játszol, este pedig előjön a szorongás, önbizalomhiány, esetenként sírás. Ez depresszióhoz is vezethet.
Ne seperd a gondokat a szőnyeg alá.
Lehet palástolni, de azzal számolnod kell, hogy bizonyos helyzetek kibillenthetnek ebből az állapotból, illetve belül ettől még nem fogod magadat magabiztosnak érezni, és folyton azon jár majd az eszed, hogy más is észrevette-e, vagy sikerült-e fenntartani a látszatot.
Egyébként az egyenes tartás, határozott lépések, a másik szemébe nézés (normálisan!), a nyugodt mozdulatok, a gesztusokkal alátámasztott mondanivaló mind olyan elem, ami önbizalmat sugároz.
Kerülendő: zavarjelek, hadarás, elpirulás, lehorgasztott fej, felhúzott vállak, összehúzódás kisebbre, "osonva járás", dadogás, hebegés, és még sok más.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!