Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szónak ereje van, a szüleim...

A szónak ereje van, a szüleim mégsem veszik ezt figyelembe. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Mondok pár példát:

Bunkónak vagyok titulálva, mert mikor kijön mellém a hintába anyám, akkor én felállok és eljövök. 5 perc múlva visszamegyek, bejöttem a pulcsiért.

Aztán jót derült rajta, hogy szoktam írni. Meg akartam neki mutatni az egyiket, de reagálni se nagyon tudott a kacajtól. Így nem mutattam meg.

Apukám uez. Nem is részletezem, mert csak felidegesítem magam.

A barátaimmal ezt nem tudom megbeszélni, pedig olyan jól esne valakit átölelni és kisírni a felgyülemlett feszültséget.

Ahogy visszatekintek egész életemben ilyenek voltak. Ha pl iskolás koromban összevesztünk az egyik barátommal, akkor rögtön úgy volt beállítva a sztori, hogy a barátom nem szól hozzám (értsd: én vagyok a hibás). Vagy pl írok, ha más írna, akkor anyám be lenne ájulva milyen ügyes, de ha én, akkor meg csak jót derül.

Elegem van ebből.



2020. aug. 24. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A stresszmenedzsmentnek több, orvosilag is alátámasztott módszere van. Ha az ölelés -mint kedvenc stresszoldó módszered- nem hozzáférhető, akkor jógázz, meditálj stb. Vacak érzés, ha az ember ilyen szinten nem tudja kezelni a konkrét helyzeteket, és ilyen szinten foglya a sajáét múltjának, mint te, kedves Kérdező.
2020. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a múltamnak vagyok a foglya. Ez a jelen. A ma történtek miatt írtam ki a kérdést, azt hiszem utolsó csepp volt a pohárban.
2020. aug. 24. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

"Ahogy visszatekintek egész életemben ilyenek voltak." Ebből következtettem arra, hogy foglya vagy a múltadnak.


Hozzáértő mit mond az írásaidról?

2020. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, hogy kérdezed! A szüleim ilyesfajta reakciói miatt eddig egyetlen barátomnak mutattam meg, ő azt mondta, hogy gyönyörűen írtam. Lehet kicsit elfogult volt.

Önbizalom rombolóak, mintha én kevesebb lennék, mint más.

Őszintén nem kívánom ezt az érzést senkinek, amit most érzek!

2020. aug. 24. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen barát véleménye nem mérvadó, hacsak nem irodalomkritikus. Mutasd meg a műveid másoknak is, főleg szerkesztőknek, irodalmároknak, pályatársaknak. Publikáltál már esetleg online felületen?


(A kreativitás, mint szublimációs eszköz használata sokat segíthet a belső feszültséged csökkentésében. Az íráás igen jó énterápia.)

2020. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
NEm vagy te egy kicsit hiper érzékeny?
2020. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos? Hol nézhetjük meg az írásaidat?
2020. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!