Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem fura az ekkora...

Csak nekem fura az ekkora különbség a korosztályomban?

Figyelt kérdés

A hétvégén volt a 10 éves általános osztálytalálkozónk.

19en voltunk osztálytársak, egy elitebb suliban.

Én azóta csak 1 emberrel tartom a kapcsolatot, sokukról semmit nem tudtam.

2 részre lehet osztani minket.

Az egyik csoport a "jótanulók" akik voltak. A tanárok kedvencei. Ők mind főiskolára mentek, a föld felett 3 méterrel járnak, se gyerek, se család, némelyiküknek még csak párja sincs, egy irodában dolgoznak netto 150-200ezerért. Albérletben élnek, vagy otthon, szülők segítségével.

A másik csoport "mi". Akik sosem voltunk jó tanulók. Szakmát tanultunk, hamar elhelyezkedtünk egy egész jó munkahelyen, netto 250+ért. Gyerekeink vannak, házasok vagyunk, sajat ház, saját lábon állunk.


Csak nekem tűnik ebben a generációban egy ekkora szakadék?

Korombelieket nem nagyon ismerek, ez eddig nem tűnt fel.

Csak én látom így a helyzetet?


25L


2020. aug. 24. 14:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
86%

Cseréld ki az első bagázs fizetését a másodikéra és megkapod az én osztályom összetételét is. :) Abból én inkább az elsőbe tartozom, a másik csoport meg gyereket szül a csupasz seggére annyi pénzből, amennyi az első csoport fizetésének fele sem.


Úgy látszik, mindenhol más a jellemző.

2020. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%

Marhára felesleges összehasonlítani másokat. Pláne általános osztálytársakat.

Én kicsi faluból származom. Minden általános iskolai osztálytársam falum beli volt. Ki vitte többre?

Én, aki 18 évesen felköltöztem Pestre, 250 ezret keresek irodai munkával, albiban élek, 2 éve van párom, de közelében sem vagyunk esküvönek?

Vagy egy másik lány aki még mindig otthon él a szüleivel, a helyi boltban pénztáros minimál bérért, de már eljegyezte a párja?

Vagy az a lány aki 18 évesen egyből ment ki Németországba mosogatónak, ahol keres forintra átszámolva kb 400 ezret, de nincs párkapcsolata?

Vagy az a lány aki koleszban lakik és most végez fősulin ovónő képzőn, a párjával meg se veled se nélküled kapcsolatban van?

23 évesek vagyunk mind. Lehet itt bizonygatni hogy ki a jobb, de nincs értelme.

2020. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
14%

11


magyarul tanár

2020. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!Szerintem térjünk vissza majd vissza a 20 éves osztálytalálkozódra.

Szerintem akkor érdekes változásokat fogsz látni:D

2020. aug. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
9%

Olvashatatlan lett az oldal a sok tökéletes, erkölcsös, szuperpozitív mintapolgártól.



Mire való ez az oldal, ha nem arra, hogy például ilyen kérdéseket tegyünk fel???



Amúgy 11-12 fényezi magát (bocsi, ha igaz lenne, amit írsz, nem lennél ezen az oldalon, legalábbis ebben a kategóriában), 15 pedig lenéző. És nem a kérdés maga.

2020. aug. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
43%

#25

Bocsi, nem magadból kéne kiindulni. Attól mert te egy nagy hazudozó vagy, ne feltételezd, hogy más is az.

Már miért olyan hihetetlen, hogy én itt vagyok, és sikereket értem el, amit meg is osztok?


A kérdezővel kezet foghattok, mert ő is hazugnak titulált, pedig csak az igazat írtam le.

Az már titeket minősít, ha kételkedtek a másik szavában, miközben valósat állít.

Nem mindenkinek szokása hazudni.

Hello..valós világ!

2020. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
34%

#26


Ennyire tökéletes ember hála Istennek kevés van (mert itt a gyk-n az emberek annyira tökéletesnek állítják be magukat, hogy az már egészségtelen és tele van ellentmondásokkal is).



Akinek normális élete van, az dolgozik, hobbizik, van kivel beszélgetnie a valós életben, párja van vagy ismerkedik.

Nem itt írogat sejthetően vitát, feszkót provokáló kérdések alatt.



Egyébként ne magadból indulj ki, én akkor se tudok hazudni, amikor kellene....



Amúgy emberek kategória.

Arra való, hogy az ember megkérdezze, XY miért ilyen, saját maga miért ilyen, ezt és azt a konfliktust hogyan oldja meg, hogyan közeledjen, volt osztálytársai hol tartanak, ő hol tart, ennek és annak mi a pszichológiai háttere...

Nem?

Ha nem erre való, akkor mire?


Mert a fenti kérdések alatt mindenhol a kérdező ekézése zajlik és a válaszolók előadják magukat szent szupersztárnak.

De mégis itt vannak párjukkal beszélgetés, sportolni eljárás, hobbi helyett..

2020. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
64%

Ekkora hülyeséget is régen olvastam.


"Akinek normális élete van, az dolgozik, hobbizik, van kivel beszélgetnie a valós életben, párja van vagy ismerkedik."


Konkrétan, ebben a pillanatban a mellékhelyiségen tartózkodom, felnéztem 5 percet, mint pótcselekvés.

Fél órán belül megyünk valamerre ebédelni a párommal, akivel köszönöm, remekül megvagyunk.

A hobbim a vitorlázás, ennek egész múlt héten hódoltam, amennyit tudtam.


Tudod, az intelligens, nyitott ember szívesen vitázik (a szó nemes értelmében), javasol, olvasgat. Sokszor el kellene, hogy tántorítson a nívó és a negativitás, de valamiért nem teszi.

2020. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
24%

Tudod, egy intelligens, nyitott ember nem hülyeségezi le más véleményét.

Nomeg egyébként nem fényezi magát.

2020. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy egész osztály még nem reprezentatív minta. Én ismerek "rossz tanulóból" ilyet is, olyat is. Az, hogy ki hogy tudott elhelyezkedni, az személyiség kérdése. Van, aki azért nem tökéletes tanuló, mert már gimis korában látja, hogy mi érdekli, és ha emellé mondjuk elég extrovertált, tökös személyiség is, akkor sokkal jobban el tud helyezkedni. A jótanulóknál is kérdés, hogy azért tanul jól, mert teljesítménykényszeres, és el van várva otthon, közben meg nem ért hozzá, vagy mert tényleg jó képességei vannak.


Nálunk speciel mindenre van példa a volt osztályomnál. Van, aki inkább pénzt akart keresni, és nem ment egyetemre, hanem elhelyezkedett egy reptéri étteremben, és fokozatosan törtetett a ranglistán felfelé. Van olyan, aki rossz tanuló volt, mert lusta volt, és hülye, és hát ő azóta se lett senki. Van olyan, aki elment reálos egyetemre, és látta, hogy a sulis teljesítménye a való világban lóf...ra nem jó, ezért elment tanárnak sz.ért-hyúgért, úgy, hogy nem is alkalmas tanárnak. Meg van rengeteg jó tanuló, aki egyetemre ment, és jól keres.


Meg naggggyon fontos az is, hogy ki milyen szülői háttérrel indul, és hogy kinek van szerencséje a párkeresésben. Ha vki talál magának egy normális partnert, máris könnyebben meg tud élni.


Én az egyik legjobb tanuló voltam, egyetemre is jártam, most 300 nettót viszek haza + cafeteria + egyéb pénzkeresti forrásaim is vannak. Nem lettem attól 100nettót kereső nebáncsvirág, hogy jól tanultam.


Azt meg ne vegyük már a sikerességhez, hogy kinek van 25 éves korára családja, gyereke. Egyrészt szerencse kérdése, másrészt meg a környezetemből kiindulva, hát nem éppen az sokszor a legfelelősségteljesebb szülő, aki 21-2 évesen szül, mert a többség akkor még teljesen éretlen. Sok értelmesebb szülők azok az ismeretségi körömben, akik késő 20-as éveikben, 30-as éveik elején szülnek.

2020. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!