Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem fura az ekkora...

Csak nekem fura az ekkora különbség a korosztályomban?

Figyelt kérdés

A hétvégén volt a 10 éves általános osztálytalálkozónk.

19en voltunk osztálytársak, egy elitebb suliban.

Én azóta csak 1 emberrel tartom a kapcsolatot, sokukról semmit nem tudtam.

2 részre lehet osztani minket.

Az egyik csoport a "jótanulók" akik voltak. A tanárok kedvencei. Ők mind főiskolára mentek, a föld felett 3 méterrel járnak, se gyerek, se család, némelyiküknek még csak párja sincs, egy irodában dolgoznak netto 150-200ezerért. Albérletben élnek, vagy otthon, szülők segítségével.

A másik csoport "mi". Akik sosem voltunk jó tanulók. Szakmát tanultunk, hamar elhelyezkedtünk egy egész jó munkahelyen, netto 250+ért. Gyerekeink vannak, házasok vagyunk, sajat ház, saját lábon állunk.


Csak nekem tűnik ebben a generációban egy ekkora szakadék?

Korombelieket nem nagyon ismerek, ez eddig nem tűnt fel.

Csak én látom így a helyzetet?


25L


2020. aug. 24. 14:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%

#10

B+ kérdező, nemcsoda, hogy nem mentél egyetemre, még egy egyszerű szöveget se vagy képes felfogni és értelmezni, csak hajtod a saját egód által kitalált b..romságot.


30 éves diplomás vagyok, abban a munkakörben dolgozom, amit elvégeztem fősulin, imádom a munkám. Szóval bocsika, de nem jött be a kis fantáziád.

2020. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%
ui.: És még párkapcsolatban is vagyok 7 és fél éve, sőt még hitelmentes 52 négyzetméteres lakásunk is van a párommal. De ugye, nekem nem jött be az élet. Oké. :D
2020. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%

25 évesen mit akarsz hasonlítgatni? :D


25 évesen többnyire épphogy elvégezted az egyetemet.

10 év múlva majd látod, hogy mekkorát fordult a kocka.

2020. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak 5 év előnyöd van, tehát 20 évesen elkezdtél dolgozni és a párod ugyanígy tett, az még egy szakmák terén nagyon gyenge, 220 000 forintos fizetés mellett is azt jelenti, hogy 26,5 milliót kerestetek ketten.

Ennyi az előnyötök, mivel nem tanultatok tovább.


Mondom, 10 év múlva kell ezt nézni.

Az is lehet, hogy egzisztenciálisan ugyanott tartotok majd, de nem mindegy, hogy milyen munkával.

2020. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, arra azért kíváncsi lennék, hogy a "mi" vagyis a ti csoportotoknak hogyan van saját házatok, ha netto 250 ezret kerestek? Vidéken is egy olcsóbb ház 3 millióba kerül minimum, nem hiszen hogy 250-300 ezres fizetésből annyit össze tudtok spórolni. Én 23 éves vagyok, 250 ezret keresek, albérletben élek párommal, akivel 2 éve vagyunk együtt.kb másfél millió ft spórolt pénzem van, amit 3 év alatt hoztam össze, de csak azért ennyit, mert párom kicsit többet keres és így többet ad bele a közösbe mint én. Szóval kétlem hogy neked, vagyis "nektek" minden segítség nélkül vagy hitel nélkül sikerült házat venni 25 évesen.

Ja, és számomra semmit nem jelent hogy 25 évesen valakinek családja van. Sőt. A család már általában gyereket is jelent. Tudod, nem mindenki vágyik gyerekre. Én utálom őket, biztos hogy nem lesz gyerekem. Sőt, szerintem "ciki" ha valakinek már 21-22 évesen gyereke van, azok tuti nem élnének meg egyedül csak szülői segítséggel.

2020. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Kár ide kérdést feltenni...

Senki nem tudja felfogni, hogy csak egy kérdest tettem fel, senkit nem vádoltam semmivel, csak válaszoltam mindenkinek ugy, ahogy ő kérdezett.


15#

Könyvelő vagyok, 3 szakmával, alkalmazottként netto 280ezret kerestem, míg nem jöttem el gyesre. Férjem 30éves, villanyszerelő vállalkozó, nettó atlagon 450ezer havi bevétellel. Alberletben sosem laktunk, így mi annak az árát a saját lakásvásárlasra fordítottuk. Lakástakarékunk volt, ami nem kölcsön, hanem a saját pénzünk. Illetve fiunkra, és a hasamban levő babára csokot vettünk fel (tervezett gyerekek mielött barki is megvádolna, csak a hitel miatt...) még majdnem másfél milliót kaptunk az allamtól, így vettük meg tavaly 8millió forintért a házunkat...

2020. aug. 24. 15:48
 17/34 anonim ***** válasza:
91%

Mégis, mi nem tetszik a válaszokon?


Ezek szerint volt/van egy közepesnek számító, középosztálybeli bevételetek, 730 000 forint 2 főre.

Ebből vettetek 8 millióért egy házat (amit nem tudok elképzelni, hogy milyet és hol, lévén, Pesten a mamám tényleg lerúgott, 8. kerületi lakását adtam el 27 millióért).


Erre fel most lenézed azt, aki egyetemen tanult, holott egy sebész a 2 órás műveletért, egy jó ügyvéd pedig egy perért fog 5 év múlva annyit elkérni, amennyiért a férjed egy hónapig dolgozik.

Nem akarod megérteni, hogy nincs értelme az összehasonlításodnak jelen pillanat, hiszen míg ti csak kerestetek 5 évig, addig az egyetemisták (és családjaik) csak költöttek a tanulmányokra.

2020. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%

"Alberletben sosem laktunk, így mi annak az árát a saját lakásvásárlasra fordítottuk"

És amíg nem vettétek meg a házatokat addig hol laktatok? Otthon a szülőknél gondolom (hacsak nem híd alatt csöveztetek). És mivel nekik albi pénzt nem fizettetek, ingyen éltetek náluk, így ezt a segítséget kaptátok tőlük.

Nekem sem másfél millió forint spórolt pénzem lenne, ha nem albiban laknák 18 éves korom ót, hanem anyámék nyakán.

2020. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem, most megerősítést vársz, hogy milyen jó döntést hoztál, lévén, 5 év előnnyel vettetek egy házat, aminek az áráért egy új Volkswagen Golfot alig kapsz (azt is CSOK-kal és hitellel), valamint összehoztatok egy gyereket?!

Mindezt konstatálod olyan emberekkel szemben, akik most diplomáztak le?


Aki normális egyetemi végzettséget szerzett, annak az autója 4x-es értékű lesz 10 év múlva, mint a ház, amire hivatkozol.


Ez olyan, mintha a 25 éves gyári betanított munkás kiröhögné a 25 éves, egyetemi joghallgatót, mert előbni tudna venni egy pármilliós autót, utóbbi nem.

2020. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy végre azt olvasd, amit már rég olvasni akartál:

Igen, csak neked fura, másnak egyáltalán nem.


Aki fősulira megy 18-20 évesen, az kb. 23 évesen végez az alapképzéssel és ha tovább megy, az még 2 év a mesteri, tehát 25 évesen végezz a felsőoktatási tanulmányaival. És a többség nappali tagozatos és csak kis részük dolgozik diákmunkában a tanulmányai mellett. Még egyáltalán nem biztos, hogy el tud azonnal a szakmájában helyezkedni, vagy egyáltalán azonnal kap bárminemű munkát.


Aki nem megy felsőoktatásba az 18-19 évesen elmegy dolgozni, pénzt keres. Teljesen más az élete, másra fókuszál.


Egyébként ha már összehasonlítgatni akarsz, akkor teljesen rosszul csinálod, mivel két merőben ellentétes csoportot hasonlítasz össze és ez így nem mutat reális képet.


Hasonló embereket, csoportokat szoktak összehasonlítani, mert csak annak van értelme.

2020. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!