Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem fura az ekkora...

Csak nekem fura az ekkora különbség a korosztályomban?

Figyelt kérdés

A hétvégén volt a 10 éves általános osztálytalálkozónk.

19en voltunk osztálytársak, egy elitebb suliban.

Én azóta csak 1 emberrel tartom a kapcsolatot, sokukról semmit nem tudtam.

2 részre lehet osztani minket.

Az egyik csoport a "jótanulók" akik voltak. A tanárok kedvencei. Ők mind főiskolára mentek, a föld felett 3 méterrel járnak, se gyerek, se család, némelyiküknek még csak párja sincs, egy irodában dolgoznak netto 150-200ezerért. Albérletben élnek, vagy otthon, szülők segítségével.

A másik csoport "mi". Akik sosem voltunk jó tanulók. Szakmát tanultunk, hamar elhelyezkedtünk egy egész jó munkahelyen, netto 250+ért. Gyerekeink vannak, házasok vagyunk, sajat ház, saját lábon állunk.


Csak nekem tűnik ebben a generációban egy ekkora szakadék?

Korombelieket nem nagyon ismerek, ez eddig nem tűnt fel.

Csak én látom így a helyzetet?


25L


2020. aug. 24. 14:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, ne csináld már azt, mint ha ti lennétek a mintapolgárok!

Megtalálni a megfelelő párt, akivel családod lehet és leélheted vele az életed nem a könnyű kategóriába tartozik.

És aki albérletben él, vagy a szüleivel az nem áll meg a saját lábán? Tudod, nem mindenki akarja kibszni a pénzét albérletre, inkább gyűjtöget, hogy majd lakást tudjon venni saját pénzből és kevés hitelből. Ez nem azt jelenti, hogy életképtelen lenne.


Nem mindenkinek úgy alakul az élete, ahogy tervezte, vagy csak éppen döcögős az egész.


Ne szállj el magadtól. Remélem a lakásotokat saját önerőből hoztátok össze és nincs rajta hitel. Kívánom, hogy örökké nagyon boldogok legyetek.


Egy jó szakmát mindig is jól megfizettek, keresett is.

2020. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Azért szerintem nem lehet ennyire elhatárolni a csoportokat. Azt én is megfigyeltem, hogy a nagyon jó tanulók nem vitték annyira, mint amennyire az akkori iskolai osztályzataik mutatták. Általában az életrevalók azok, akiknek jobban bejön a dolog.
2020. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
25évesen kb. befejezik az egyetemet és megy az első munkahelyre. Majd hasonlítsd össze a keresetet ha lesz neki 5-10 év munkatapasztalata...
2020. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

1# mutasd már meg, hol írtam, hogy mi vagyunk a mintapolgárok?

Nem ítélek el senkit, csak egy szimpla kérdést tettem fel, a megfigyeléseim alapján. Sehol nem írtam, hogy egyik vagy másik "csoport" a jobb. Az, hogy neked nem jött be az élet, és magadra vetted azt amit le sem írtam, nem tehetek róla.

Nem szállok el magamtól, pont hogy én nem. Igen, képzeld önerőből lett egy házunk, és boldogok vagyunk.

2020. aug. 24. 14:50
 5/34 anonim ***** válasza:
9%
Hogy lehet irodában 200-at keresni? Azt szerintem tanulni kell.. annyiért nem hogy be nem mennék, de fel se kelnék reggel. Nyilván keressek már többet mint egy szakmunkás ha már irodista vagyok és értelmi munkát végzek..
2020. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

Olyan érzésem van, mintha valamit bizonygatni akarnál magadnak és itt vársz megerősítést. A káröröm nem jó dolog.

A gyerek/házasság témát meg szerintem kár ide keverni, hiszen ezeknek a megléte nem is függ össze ki milyen tanuló volt a középsuliban. Ettől nem lesz semelyik ember értékesebb/értéktelenebb.

2020. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

6os!

Hol írtam, hogy bizonygatni akarok valamit? Nem várok megerősítést, nekem így tökéletes az életem ahogy van. Mint írtam, lett egy megfigyelésem, amire nagyobb körben is kiváncsi vagyok, igaz-e, semmi több

2020. aug. 24. 14:58
 8/34 anonim ***** válasza:
96%
Az általános iskolai osztálytalálkozóból kár is bármiféle következtetést levonni.
2020. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%

#4

Bocsika, nekem az élet bejött, csupán szemet szúrt ez a két csoportos kategorizálás, ami undorító szerintem. A két csoportot ellentétként állítod be és úgy, mintha a ti csoportotok sokkal jobb, és értékesebb lenne, csak mert ti 25 évesen már házasok vagytok, van gyereket, lakásotok és nettó 250 ezres fizetésetek, míg a másik csoportba tartozók hozzátok képest sehol sincsenek.


Drágaság, az élet nem lóverseny. Majd, ha a kis tökéletes életedet 26-27 évesen tönkre vágja egy tragédia, na akkor kapard össze magad és akkor ítéld meg a másikat.


Nem úgy teszünk fel kérdést, hogy a magyarázó szövegben már eleve provokatívként írjuk le, amit akarunk.

Mindenki ott tart, ahol éppen tart. Senkinek semmi köze ehhez és nincs joga erről ítéletet mondani, sőt még véleményt se.

Járd végig a másik útját, utána tartsd magad többre.

2020. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

9es!

Szóval telibe találtam. Nem jött be az élet....

2020. aug. 24. 15:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!