Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lesz az otthonod az...

Mitől lesz az otthonod az otthonod?

Figyelt kérdés
2020. júl. 26. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Emlékek

Személyes tárgyak

Saját ízlés

2020. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha pl nem alberlet lenne.kb ez az összminden
2020. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
A személyes ízlésem tükrözze vissza, legyenek benne személyes dolgok, emlékek, és persze az sem árt ha megoszthatom valakivel.
2020. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Számomra az otthonom a biztonságot, kényelmet, privát szférát, emlékeket és a tisztaságot/higiéniát jelenti.

Mikor hazaérek és becsukom a bejárati ajtót, kizárom a számomra kényelmetlen külvilágot és belépek az én saját privát világomba, ahol az ízlésemnek megfelelő légkörbe kerülök és nem kell idegesítő emberekkel egy térben lennem.

Otthon legtöbbször jól érzem magam, nyugalom vesz körül és a tisztaság/higiénia is megvan. Igaz, mindezért tennem kell (takarítás hetente egyszer, bevásárlás, dekorációk készítése, munkába járás, hogy legyen pénz, stb). Ezért nem szeretek hotelbe, panzióba, vendégházba menni, mert ott nem érzem azt a nyugalmat, biztonságot és higiéniát, mint otthon.

Én nem szeretek idegen helyen aludni. Gusztustalannak tartom egy olyan ágyon aludni, ahol néhány órával ezelőtt mások aludtak és talán a takarítók sem tisztították meg alaposan a helyiséget. Valahogy kényelmetlen nekem hosszú időt az otthonomon kívül eltölteni.

Kellemesen WC-zni fenntartások nélkül is csak otthon tudok jól, a megszokott környezetben.

Olyan nyugalom van otthon, amit én nagyon szeretek. Különösen szeretem a téli estéket, amikor korán sötétedik és hamar leengedem a redőnyt, teljesen elzárva ezzel a kapcsolatot a külvilággal. Olyankor előjön bennem a "bunker" érzés :D Forró teát inni és egy jó regényt olvasni, hmmm... :D

2020. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Itthon nalam nyugalom es stresszmentesseg van. Nekem ezt jelenti az otthon, amolyan biztonsagot ahol nyugodtan fekhetek es minden zavaro dolgot kinthagyhatok az ajton.
2020. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Hogy a cica itthon vár.
2020. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell senkinek se megfelelni, a saját világunkba visszavonulhatunk a párommal és azok lehetünk, akik vagyunk. Imádok otthon lenni, pont most jöttünk haza a nyaralásunkból és már nagyon hiányzott, szóval melengeti a szívem ez a kérdés:)
2020. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
70%
Biztonságban érzem magam benne. Nekem az első otthonom a koli volt.
2020. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Én költözőmadár alkat vagyok, időnként kell a változás.


Nekem az otthon biztonságos, személyes és kényelmes.


Tárgyakat is szeretem időnként átnézni és ha lehet javítani, legyen minden hasznos, esztétikus és legyen jól összerakva. Az ideális az lenne, ha minden olyan békebeli fa bútor lenne amik még 70-100 évre voltak tervezve.

Ha tehetem nem veszek olcsó farost lemez dolgokat, műanyag konyhai eszközt, műanyag tányért, mert nem tartanak ki sokáig.

Ez persze luxus, így gyakran bolhapiacról, lomtalanításból vagy saját magam készítette dolgokkal veszem magam körül.

Faragtam már konyhai spatulát, széket, és szeretem ha minden javítható körülöttem.


Nem élünk úgy mint a szerzetesek, de a kevesebb néha több, ha az a kevés megbízhatóbb és tényleg kedves számomra.


A privát szféra is fontos, hogy meglegyen. Szeretem ha van körülöttem közösség, szomszédban ismerős akivel össze lehet ülni kávézni, borozni. Szeretek sütni, főzni, vendéget látni, megkínálni a barátaimat friss pogácsával.

Számomra az otthon része, hogy jófej emberek vegyenek körül, valaki nézzen rá az ajtómra amíg dolgozom, vasárnap átugorhatunk egymáshoz egy tálka sóért, pár jó szóért.

Félreértés ne essék, nem mindenkivel haverkodnék, fontos ki van a közelemben.

2020. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
azt teszem a falra amit akarok, és becsukhatom magamra az ajtómat (értsd: senki nem jön be akinek nem egedtem meg hogy hogy bejöjjön). meg mondjuk a boldogsághoz még hiányzik egy-két cica, de hátha egyszer majd az is.
2020. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!