Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Be merjem vállalni?

Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés

Lehet, csak kicsit sok soroksári futónős történetet hallottam, de őszintén, picit beszartam. Az egyik környező kisfaluba szeretnék átbicajozni este, egyedül. 13 km oda, 13 km vissza az út. Ebből csak 3 km lenne a biztonságos rész, 8 km lenne rosszul kivilágított, de lakott területen és a maradék 2 pedig lakatlan, legtöbb helyen abszolút kivilágítatlan úton. Az mondjuk pozitívum, hogy az út 95%-án van bicikliút és sehol nem kell főúton menni.

Hajt a kíváncsiság, de nem szeretnék felelőtlen döntést sem hozni.

18 éves lány vagyok


2020. júl. 20. 13:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na, megjártam, megvagyok. Még szerda este akartam elindulni, de egy rossz megérzésem volt, így áttettem tegnapra. Jó döntés volt, mert néhány szakasz még világosban is húzós volt. Egyébként maga az út, az élmény nagyon jó volt, csak a saját hülyeségemből elrontottam néhány dolgot. Odafele nem is siettem, csak tűző nappal szemben kellett mennem. Visszafele pedig elszámoltam az időt és naplemente előtt mindenképp el akartam érni a kivilágítatlan részt, ami az út legvége volt, így eszement módjára tekertem. Egyébként én nagyon régen, egyszer már megtettem ezt az utat, csak sokmindent elfelejtettem, pl. azt is, hogy az út 40%-a emelkedő, egyes részeken pedig bizonyára meghaladta a 10%-ot is a mértéke. Egyébként a végére nem is a tervezett kilométerszám jött ki, hanem 33 km-t mutatott a telefonom és abba még nem is számítottam bele azt, mikor a falun belül közlekedtem.

Vicces volt, mert mikor hazaértem, annyira remegett a lábam, hogy alig tudtam leszállni a bicajról. Szerintem kezdetnek kicsit túlvállaltam magam ezzel a távval, ebben a tempóban, de rövid időn belül szeretnék ismét menni, megnézni, hogy jobb időt tudok-e tekerni. (:

2020. júl. 24. 08:19
 12/13 A kérdező kommentje:
Oh, illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék bicajt váltani, nekem most egy lassan 5 éves Csepel kerékpárom van. Milyen, kicsit modernebb kerékpárra lenne érdemes ezt lecserélnem?
2020. júl. 24. 08:22
 13/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Biciklit nem 5 évre vesz az átlag ember hanem 20-30+ évre, és minimális összegből karbantartja.

Persze ha van rá pár millió forintod vehetsz egy karbonszálból készült országúti kerékpárt, plusz 3km/h-ért, de egyébként nem kell.


Mi a baj a mostani kerékpárral?

13 éves lány általában már elérte a végső testmagasságát, de ha nálad mégsem ez volt a helyzet és már kinőtted a bicót akkor érdemes váltani, de az esetek 90%ban egy szimpla ülés magasság emelés (0ft) és ha gondolod egy kormánymagasság emelés(jelképes összeg) megoldja a problémád

2020. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!