Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be merjem vállalni?

Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés
Van egy 18 hónapos és 4 hónapos babám és úgy néz ki hogy megint terhes vagyok. Mennyire viseli meg a szervezetet egy újabb terhesség? Ti be vállalnatok?
2019. júl. 11. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Én turi nem vállalnám. 2 okból. Nekem sok lenne a 3 gyerek, a testem nem birna ki még 1 terhességet.
2019. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha már kész van, akkor bevállalnám.


De amúgy nálam a családtervezés nem csak abban merül ki, hogy kiszámolom mennyi CSOKot meg adókedvezményt kaphatunk X gyerekkel, hanem abban is, hogy nem meglepetésszerűen jönnek a gyerekek. Hanem ha még nem akarunk újabb gyereket, akkor védekezünk.

2019. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

En bevallalnam.

Ilyen kicsik mellett, fel sem fog tunni meg egy kicsi, foleg, ha van segitsgetek, no meg ha az anyagiak is rendben, vagyis 3 kamasz igenyeit is ki fogjatok tudni szolgalni, akkor bevallalnam.

2019. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én biztos nem.
2019. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát, még 2 éves sincs a "nagy"... A "kicsi" meg 4 hónapos. Védekezésről nem hallottál még? Csak azért kérdezem, mert meglepődtél a terhességen, nem lehetett egy agyontervezett gyerek...

Kit hogyan visel meg. Engem már a 18 és 4 hónapos is megviselne együtt, nemhogy még egy újabb terhesség.

2019. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Huuu ez gyors volt :)

En bevallalnam bar mikor jonne , biztos nem vetetnek el egy gyereket sem csak azert mert nem volt betervezve esetleg ha tunam hogy meghalok vagy beteg lenne csak akkor.

De aruld mar el hogy sikerult ? Meg nem jott meg szules ota?

2019. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Te jó ég... nem tudjátok, hogy kell védekezni, vagy mi? A kérdésből ítélve nem volt tervezett baba, különben fel se merülne, hogy nem tartod meg. Hogy lehet ilyen ökörséget csinálni? Na mindegy, ha már ott van, oldjátok meg, nem ő kérte, hogy legyetek felelőtlenek.
2019. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültél másfél éven belül és úton a harmadik. Nézd, kívánom, hogy minden rendben legyen, de azért nem gép a szervezeted. lehet semmi gond nem lesz, de az is ugyanígy benne van a pakliban, hogy veszélyeztetett terhes leszel valamikor a 9 hónap során, vagy akár már az elejétől. Sok segítséggel is lutri mi lesz veled, ha ágynyugalomra intenek, akkor bajos lesz ellátni egy csecsemőt és egy totyogót még segítség mellett is. A szervezeted is biztosan sikít némi nyugalom után, hiszen 27 hónapja vagy gyermekágyas vagy, vagy terhes. nyilván ha több gyereket tervez az ember, akkor nem veteti el pusztán azért, mert korán érkezett, azt is tudom, hogy sokan a kis korkülönbség hívei, de azért könnyen hiba csúszhat a gépezetbe és aggódnék magamért, a kezdődő új életért, meg persze a már meglévő gyerekeim ellátása miatt. A nagyik meg a szitter sem fognak tudni szoptatni, meg mindent megoldani, szerintem azért felelősen erre is kell (kellett volna)gondolni, ha netalán ágyba parancsolnak az orvosok valamikor, a gyerekeidnek lesz elsősorban piszok nehéz, hadra fogható rokonok ide vagy oda.
2019. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Ha már megcsináltam, biztosan nem vetetném el, de hogy könnyű nem lesz az szinte biztos. Nem tudom mennyire voltak könnyű terhességeid, tegyük fel azok voltak, még csak most szültél. Ha szoptatsz is külön teljesítmény ilyen hamar újra teherbeesni, még csak regenerálódni sem volt időd. Mire szülni mész a 2.gyereked járni sem fog tudni. Marha jó lesz egy éppen járni tanuló baba meg egy újszülött. És ha ki sem húzod a végéig? Arra gondoltál-e már?
2019. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem is értem, hogy érkezhettek ilyen válaszok eddig. Lehet, hogy még szoptatott - még ha akkor sincs teljes védettség..., de akkor se hiányzik már most a kioktatás és okoskodás... Régen is nagyon gyakran szültek az asszonyok sorban egymás után és szívósak is voltak, sokáig éltek - azért a szervezetünk sokkal többet bír el, mint gondolnánk! Ha nem így lenne, akkor a természetes szelekció elintézné és magától elmenne a baba. De ha elvetet 2 gyerek után egy harmadikat, vajon nem viselné meg jobban a lelkét, mint amennyire a testét ideiglenesen megviselné egy terhesség? Az egy életre szóló űrt hagyna, ez meg pár hónap nehézséget, de utána...? Nekem 2 gyerekem van, a harmadik spontán elment, és most reménykedem, hogy lesz szívhangja a most 6 hetes babámnak... El nem tudnám képzelni, hogy hogy tudnék úgy a gyerekeimre nézni, hogy a testvérkéjüket megöltem...? Mindig ott látnám őt is mellettük lélekben... Ez lenne sokkal megterhelőbb... egy életre...! Nagyon sok helyen tudnak segíteni, ha gondold írj privátba, ha tudok, segítek én is!
2019. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!