Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Be merjem vállalni?

Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés

Lehet, csak kicsit sok soroksári futónős történetet hallottam, de őszintén, picit beszartam. Az egyik környező kisfaluba szeretnék átbicajozni este, egyedül. 13 km oda, 13 km vissza az út. Ebből csak 3 km lenne a biztonságos rész, 8 km lenne rosszul kivilágított, de lakott területen és a maradék 2 pedig lakatlan, legtöbb helyen abszolút kivilágítatlan úton. Az mondjuk pozitívum, hogy az út 95%-án van bicikliút és sehol nem kell főúton menni.

Hajt a kíváncsiság, de nem szeretnék felelőtlen döntést sem hozni.

18 éves lány vagyok


2020. júl. 20. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen arra a környék?

Ha biztonságos,nem történtek ott furcsa esetek akkor nincs mitől félned.

Bár magyarban vannak furcsa helyek.

De azért ne reagáld túl a dolgokat, menj nyugodtan.

Itt Ausztriában semmi félelmem sincs,éjjel is akármerre merek menni, biztonságosak a dolgok.

2020. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Dinamós lámpa előre és hátra, és fényvisszaverő mellény.

Ha szeretnéd még valami basszust is nyomathatsz kishangszóróból hogy ne csak lássanak de halljanak is

2020. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Lányként egyedül NE tedd.

Már azért lekapnak a bicóról, mert lány vagy.Elég egy piás "rikardó".


Tahópöstön bicóztam éjjel 23 óra-03 óra közt sokat 8..10...11 kerület...stb. De egyrészt a fényviszonyok miatt is nehezebb a közlekedés + a részeges kóválygókat meg kötekedőket, akik most megmutatják, ki a janika.


Na, most faluban, ahol még ennyi világítás sincs, még könnyebben lekapnak a bicóról.

A dinamót felejtsd el, marhaság, mert csak ha tekersz működik ugye.

Mindenképpen kell a bicóra éjjel-nagy fényerejű lámpa előre s hátra + szabály szerint rád sárga láthatósági mellény s sajnos sisak is.

Jó még van 1-2 macskaszem a bicóra-pedálra---kötelező.

Ezek nélkül el se indulj.


Másrészt vigyél magaddal 3 barátnőt vagy legalább 1 pasit!

S legyen nálatok gázspray vagy egyéb önvédelmi cuccok.


Jópofa az éjjeli tekerés különösen nyáron bár vidéken keményebb a kevés megvilágítás miatt, de más élmény, mint nappal jelentősen.

2020. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nemaRendőrség ***** válasza:

A dinamós lámpát a sima villogó mellé gondolom.

És még egy dinamós szett megvan 3000 forintból addig egy olyan lámpa ami tudja annak a fényét 5x annyiba kerül.

Nem kell megállni és akkor világít, de egy ilyen 5000ftos elemes dechatlonos lámpa arra jó hogy megfeleljen a jogszabálynak, hogy van rajta. Azt meg a 300ftos kínai villogó is tudja. Mind a kettő alkalmatlan éjszakai közlekedésre. Próbáltam.

A dinamó meg autós fényerőt ad

2020. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4


S ha olyan vázas a bringa, hogy dinamót rá sem tud tenni, akkor hegesszen rá füleket vagy kézzel nyomja a gumihoz;)

"Rikardónak" meg előre szóljon, hogy ne állítsa meg, mert világítani akar? :)))


Amennyiben rendszeresen akar éjjel tekerni s akit ez érdekel, fog is, akkor normális lámpát tesz fel, hogy lássa az utat-lássák őt is, mert gyertyával csak jobb, ha tolja a bringát vidéken s az út mellett.

Megszokott az éjjeli száguldás is ugye kocsikkal.


Az élet más, ha szokatlan körülmények közt akarsz tevékenykedni, abba be kell ruházni minimum szinten.Bohóckodással meg saját magával tol ki az ember.

2020. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Dinamo konzol bő 200ft és tudsz tenni minden bringára vele egy dinamot.


Mert a 15000ftos ledlámpa megvéd a cigóktól egyébként?


Kérdező, van egyébként bármilyen éjszakai lámpád? Fejlámpa kézi lámpa stb.

Fejlámpát érdemes felvenni, kézilámpákat meg rá lehet kötni a bicóra. Nem szép, de bő 60ftból meg tudod oldani 30ft nálunk a nagy gyorskötöző ára

2020. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

S szerinted minden faluban van full felszerelése bicóbolt:))

Meg vezetékeljen-szerelgessen ötletedért..., aztán ha nem sikerül jól, max beesik a küllők közé s taknyol...


A gázspray s a társaid védenek meg...


A lámpa az utat teszi láthatóvá, de gondoltam ez is nyilvánvaló...


A fejlámpa jó ötlet, de sok a fos még márkásban is sajnos.

2020. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most jöttem a műhelyből, én annyira nem értek ehhez, megkérdeztem a srácot, azt mondta, hogy ő erre nem szívesen rakna dinamót. 2 nagyteljesítményű lámpa van felszerelve a bicajomra, illetve kaptam kölcsön egy méregdrága fejlámpát is. A világítás miatt nem félek, sokkal inkább, hogy nagy távra vállalkozok, meg persze egy kis paranoia is van bennem. Köszönöm nektek, hogy vettétek a fáradtságot és adtatok, ötletet, tanácsot! (:
2020. júl. 21. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs mit, a kalandnál a biztonságot-felkészültséget ne feledd;)
2020. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Voltál már nappal arra?

Én a helyedben elmennék előtte nap, nézni kátyúkat és veszélyes útszakaszokat ahol fokozottan vigyázz.

A táv nem olyan nagy, főleg ha sík terep, hegyen már húzós

2020. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!