Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok/nők! Titeket is gyakran...

Lányok/nők! Titeket is gyakran zaklatnak nyáron az utcán/tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Lassan ott tartok, hogy a 35 fokban is legszívesebben téli kabátban hagynám el a lakást. Nem szoktam kihívóan öltözködni, általában hosszú nadrágot és laza pólót hordok, mégis vagy bámulnak, rám dudálnak, vagy odajönnek hozzám “ismerkedni”, legutóbb fogdosás is előfordult. De még ha szoknyában és topban is lennék, az sem jogosít fel egy férfit arra (bár az ilyen embert nem is nevezném férfinak), hogy piszkáljon. Nem azért megyek az utcára, hogy ismerkedjek, hanem hogy a dolgomat intézzem. Én sem fütyülgetek mások után. És nem nyugtat meg az a duma sem, hogy biztos tetszem nekik/szépnek találnak, attól még ugyanúgy kellemetlenül érzem magam. Ti mennyire tapasztaltátok ezt mostanában, vagy úgy egyébként, és mit lehet ilyenkor tenni? Mert hiába szólok oda, megyek arrébb, nem hagyja abba...

2020. júl. 5. 14:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
#20: Hát, a pontozásokból ítélve jóval kevesebb keserű pasi van itt, mint keserű nő.
2020. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
100%
“Ha nem riszálod magad és nem öltözöl kihívóan, rád se fognak hederíteni.” Ebben az esetben viszont miért hallani olyanokról is, hogy nyugdíjas korúakat bántanak szexuálisan? Nyilván ez egy extrémebb eset, de előfordul sajnos. Én is azt tapasztalom, hogy teljesen mindegy, mi van rajtam, nem ezen múlik. Éppen ezért az öltözködést felhozni nem elég..
2020. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
#22: Mások miért nem tapasztalják ezt?
2020. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
1%

#22

Valóban előfordulhat mindenkivel öltözködéstől függetlenül, de tény, hogy gyakrabban fordul elő kihívó öltözködés mellett, ez igenis rátesz egy lapáttal.

2020. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
86%
24-es persze, ebben igazad van. Ugyanakkor azt gondolom, meg kell különböztetni azokat, akik szándékosan öltözködnek kihívóan azoktól, akik nyári hőségben felvesznek egy ruhát, ami kicsit többet mutat a lábukból és amiatt éri őket atrocitás. Kedves 23-as milyen másokra gondolsz? Attól, hogy nem ad minden érintett hangot a panaszának, még nem jelenti azt, hogy ez senkivel nem történik meg.
2020. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
28%

"Kedves 23-as milyen másokra gondolsz? Attól, hogy nem ad minden érintett hangot a panaszának, még nem jelenti azt, hogy ez senkivel nem történik meg."


Jézusom. Oké, hogy az emberek egy része nem képes befogadni a valóság azon részét, ami nem illik a világképébe, de azért ez már meredek. Ha nem kiabálja minden nő úgy, mint ti, hogy folyamatosan zaklatják őket, akkor szerintetek azokat a nőket is zaklatják, csak titkolják?

Oké... Hát, akkor a logikátok alapján: A férfiakat rendszeresen szexuálisan zaklatják a nők. Ha azt mondjátok, hogy nem, akkor is, csak erről a férfiak nem mesélnek.

Azt meg sehol sem írtam, hogy senkivel sem történt meg. Legalább 20 válasz óta képtelenek vagytok válaszolni egy tök egyszerű kérdésre: MÁSOK MIÉRT NEM TAPASZTALJÁK EZT?

Ha erre képtelenek vagytok válaszolni, csak újjal mutogattok a férfiakra, magatokat áldozatnak akarjátok látni folyamatosan, akkor mégis miről beszélünk?

2020. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
26-os, még mindig te vagy az? Azt hittem, téged már nem érdekel a téma. Őszintén sajnállak, az írásodból érződik, hogy igen rossz tapasztalatokat szerezhettél a nőkkel. Részemről befejeztem.
2020. júl. 5. 18:01
 28/34 anonim ***** válasza:
83%

#26

Szerintem te vagy az, aki nem képes befogadni a valóság azon részét, ami nem illik a világképébe. Tény, hogy a legtöbb áldozat titkolja az esetet, ugyanis -már csak személyes tapasztalatokból kiindulva is- a környezete is és a hatóságok is furcsán néznek az emberre nemi erőszak bejelentésénél, akad aki csak nevet rajta. De ha nem is a végletes nemi erőszakról van szó hanem zaklatásról, a környezetemben lévő férfiak számtalanszor éreztették már velem, hogy én vagyok a hibás érte meg hogy nem nagy ügy.


A statisztikák magukért beszélnek, nézz utána, hogy a felmérések szerint szinte minden nő tapasztalt már élete során hasonlót.

2020. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
11%

"Őszintén sajnállak, az írásodból érződik, hogy igen rossz tapasztalatokat szerezhettél a nőkkel."

Nem, az írásomból ez nem érződik, mivel nincs így... :D Pont arról írok ám, hogy a környezetemben mennyivel értelmesebb nők vannak.


#28: Én nem fogadom be a dolgot? Én leírtam, hogy előfordul ilyen. Ti meg azt írtátok, hogy aki nem mondja, azzal is biztos előfordul ilyen, csak nem mondja el. Konkrétan még azokat a nőket is hazugnak állítjátok be, aki nem azt fütyüli, amit ti hallani akartok.

2020. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Akkor beszélgess az “értelmesebb női ismerőseiddel” és ne itt veszekedj kérlek. Egy kérdést tettem fel nőknek, az ő tapasztalataikat várva. Akkor jöttél te és már az elejétől fogva provokáló stílusban írogattál, a kérdésemre érdemi választ nem adva. Gondolod, hogy itt lennék, ha mindenre, amit te felhoztál, tudnám a választ? Innentől kezdve a hozzászólásaid számomra nem relevánsak, amit az értékelések is jól tükröznek.
2020. júl. 5. 18:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!