Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok/nők! Titeket is gyakran...

Lányok/nők! Titeket is gyakran zaklatnak nyáron az utcán/tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Lassan ott tartok, hogy a 35 fokban is legszívesebben téli kabátban hagynám el a lakást. Nem szoktam kihívóan öltözködni, általában hosszú nadrágot és laza pólót hordok, mégis vagy bámulnak, rám dudálnak, vagy odajönnek hozzám “ismerkedni”, legutóbb fogdosás is előfordult. De még ha szoknyában és topban is lennék, az sem jogosít fel egy férfit arra (bár az ilyen embert nem is nevezném férfinak), hogy piszkáljon. Nem azért megyek az utcára, hogy ismerkedjek, hanem hogy a dolgomat intézzem. Én sem fütyülgetek mások után. És nem nyugtat meg az a duma sem, hogy biztos tetszem nekik/szépnek találnak, attól még ugyanúgy kellemetlenül érzem magam. Ti mennyire tapasztaltátok ezt mostanában, vagy úgy egyébként, és mit lehet ilyenkor tenni? Mert hiába szólok oda, megyek arrébb, nem hagyja abba...

2020. júl. 5. 14:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
8%

2-es vagyok.

Nem szóltam bele abba, hogy te hogy öltözködj.

"Döntsd el magad, hogy mi zavar jobban szerintem"

Ezen gondolkodj el.

2020. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
És hogy miért nem panaszkodnak róla? Mert rögtön jön a tiédhez hasonló áldozathibáztatás/klisés szöveg. Illetve mert sokszor még a nők érzik magukat szégyenkezve a történtek miatt.
2020. júl. 5. 14:51
 13/34 anonim ***** válasza:
88%
Első, mi az, hogy csak egy-két nő panaszkodik? A #metoo mozgalomról gondolom nem hallott itt senki, cagy csak játssza a hülyét. Egyébként nem is értem, ilyenek minek válaszolnak, amikor nőkhöz szólt a kérdés.
2020. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
78%

6-os Azért nem hallod másoktól, mert ha mondod, hogy zaklattak az utcán akkor az az első kérdés "Mit viseltél?". Nekem pl. a szüleim is csak pár esetről tudnak (nem akarom, hogy jobban féltsenek)

És nem is ismerek olyan lányt/ nőt akit nem fogdostak/ zaklattak volna már utcán


Mindenhova fülhallgatóval közlekedek, így nem hallom a beszólásokat. Kisebb koromba 12-13 évesen hosszúnadrágban és pulcsiban (nyáron) fügyöltek meg kiabáltak utánnam a 25-50 évesek Budapest egy családi házas környéken :/.


Amúgy nem annak kéne a megoldásnak lennie, hogy minden lány apácának öltözik, itt a férfiakkal van a probléma.

(Hisz a leszbikusok sem fütyülnek más lányok után.)


16/l

2020. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
13%

"És hogy miért nem panaszkodnak róla? Mert rögtön jön a tiédhez hasonló áldozathibáztatás/klisés szöveg. Illetve mert sokszor még a nők érzik magukat szégyenkezve a történtek miatt."

What? Oké, hogy te az alapján beszélsz emberekkel, hogy előre kigondolod, hogy mit fognak mondani, de fogadd el, hogy vannak nálad értelmesebb emberek. Sőt, ők vannak a többségben. Ők nem panaszkodnak, hanem elmondanak dolgokat. És nem, nem azért nem mondanak el dolgokat, amiért te, hanem mert nem történik velük. Ismerek olyan lányokat, akiket tényleg 1-1 ember komolyan szexuálisan zaklatott, olyan is volt, amiből rendőrségi ügy lett. Ők ne mondanák el szerinted, ha az utcán ennyiszer zaklatnák őket?


Az áldozathibáztatós szöveget meg hagyjuk már. Hol hibáztattam bárkit is? Sehol. Egy egyszerű kérdést tettem fel, amire képtelen voltál válaszolni, helyette bevágtad ezt a sablonszöveget. Akkor miről beszélünk? Te még áldozat sem vagy.


#13: Arra a mozgalomra gondolsz, amit rengeteg nő felhasznált mások lejáratására, amiben a mozgalom egyik fő alakja is lebukott hamis vádakkal, amivel sok nő pénzt próbált szerezni?

A szexuális zaklatás komoly téma és elítélendő, de NEM MINDEN DOLOG szexuális zaklatás. Te esetleg tudnál válaszolni a feltett kérdéseimre, hogy másokat miért nem, őt viszont miért zaklatják még nagykabátban is?


#14: Ja, a férfiakkal van a probléma. Nézz már körül az oldalon. Légyszi, mutass egy olyan témát, amiből nem hozzátok ezt ki.


Részemről off a téma, mert még egyszerű kérdésekre sem tudtok válaszolni, egyszerűen csak szeretitek magatokat áldozatnak érezni. És olyanokat próbáltok beleadni más szájába, amiket nem is mondott.

Mellesleg, csendben jegyzem meg, hogy engem is ért már szexuális zaklatás. És férfi vagyok. Ja, hogy az más, ugye?

2020. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
85%
Ha részedről “off” a téma, nem értem, miért olvasod a hozzászólásokat továbbra is. :) Egyébként más nők tapasztalatait, tanácsait vártam, szóval ahogy látom, már a kérdés értelmezésével problémák akadtak. + Nem azt írtam, hogy nagykabátban is zaklatnak... hanem hogy úgy érzem, legszívesebben eltűnnék a téli ruháim alatt, hátha úgy békén hagynak. Ami nyilván a társadalomban való problémára utal, mert senkinek nem kéne ilyen megalázó helyzetekbe kerülnie, “kihívó” ruhákban sem. Oké, tegyük fel, hogy erős szót használtam, és a fogdosás nem számít zaklatásnak. Viszont akkor kiváncsi vagyok, minek neveznéd.
2020. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
96%
“Te még áldozat sem vagy.” Ezen jót nevettem. Miért kell mindig a legrosszabb dolgoknak történnie ahhoz, hogy valakire áldozatként tekintsünk?
2020. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
“Jelenleg a szexuális zaklatásnak két fajtáját különböztetjük meg. Az egyik az ún. utcai, köztéri, tömegközlekedési eszközökön, szórakozóhelyeken stb. elkövetett nemi alapú zaklatás, melynek gyakori formája járműveken történő fogdosás (“tapizás”), az utcán gyakran hallható “utánafütyülés”, az ún. “utcai, éttermi beszólások”, a “megbámulás”, stb. Az ilyen zaklatást általában idegenek követik el, és a helyzetből adódóan általában röviden zajlik le. Ennek megfelelően általában kevésbé káros hatást gyakorol az elszenvedőre, de hatása így sem elhanyagolható.” Ezt még gondoltam, hozzáfűzöm. A többieknek köszönöm a válaszokat, szívesen olvasok még véleményeket.
2020. júl. 5. 15:50
 19/34 anonim ***** válasza:
1%

Ha nem riszálod magadat és nem öltözöl kihívóan, akkor rád se fognak hederíteni.

Mondjuk akkor meg majd arról írsz ki kérdést, hogy "mit tegyek, mert senki sem szólított le egész nap".

2020. júl. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
90%
Mennyi keserű pali van itt, te jó ég...
2020. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!