Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok/nők! Titeket is gyakran...

Lányok/nők! Titeket is gyakran zaklatnak nyáron az utcán/tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Lassan ott tartok, hogy a 35 fokban is legszívesebben téli kabátban hagynám el a lakást. Nem szoktam kihívóan öltözködni, általában hosszú nadrágot és laza pólót hordok, mégis vagy bámulnak, rám dudálnak, vagy odajönnek hozzám “ismerkedni”, legutóbb fogdosás is előfordult. De még ha szoknyában és topban is lennék, az sem jogosít fel egy férfit arra (bár az ilyen embert nem is nevezném férfinak), hogy piszkáljon. Nem azért megyek az utcára, hogy ismerkedjek, hanem hogy a dolgomat intézzem. Én sem fütyülgetek mások után. És nem nyugtat meg az a duma sem, hogy biztos tetszem nekik/szépnek találnak, attól még ugyanúgy kellemetlenül érzem magam. Ti mennyire tapasztaltátok ezt mostanában, vagy úgy egyébként, és mit lehet ilyenkor tenni? Mert hiába szólok oda, megyek arrébb, nem hagyja abba...

2020. júl. 5. 14:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
16%
2020: Ha ránéznek egy nőre, az már zaklatás...
2020. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
24%

Hát pedig vagy az öltözködéseddel van probléma vagy rossz környéken laksz. Nem kihívó öltözködés melegben szerintem a 3/4-es nadrág, rövidujjú felső. Ha kinn hagyod a vállad, hátad vagy hasad az már szerintem kihívó.


Egyetértek, hogy ez nem jogosít fel senkit a zaklatásra, de döntsd el magad, hogy mi zavar jobban szerintem. Egyébként a szexuális zaklatásnak semmi köze ahhoz, hogy a nő mennyire vonzó, mert ilyet legalább egyszer minden nő megtapasztal élete során, ennek sokkal inkább a férfi értelmi szintjéhez és modorához van köze.

2020. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Velem is számtalanszor előfordult.

Két dolgot tudok csinálni, azt vettem észre, ezek működnek:

1) ha távolabb vannak, onnan szólogatnak be, füttyögnek, kocsiból kiordibálnak, akkor elengedem a fülem mellett.

2) ha a közvetlen környezetemben van az illető, ahol össze vagyunk zárva, pl. munkahely, tömegközlekedési eszköz, akkor hangosan rászólok, hogy elszégyelje magát. Ha fogdos, vagy mutogatja magát, rendőrt hívok. Volt már rá példa.


Természetesen minden esetben nagyon sértő és megalázó ilyesmit megtapasztalni. A kultúrának kéne változnia itthon ahhoz, hogy ez megváltozzon és hogy ne legyen elfogadott a nők szóbeli és fizikai inzultálasa sem.

2020. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit nem értesz a fogdosás alatt, de akkor bővítsük a listát: simogatás az engedélyem nélkül, követés, olyan szavak odakiabálása, amiket normális férfi még egy “utcaszéli szakmabelinek” sem mondana és még folytathatnám. Örülök, ha veled soha nem történt még ehhez hasonló, de ebben az esetben az ítélkezés nem megoldás.
2020. júl. 5. 14:45
 5/34 A kérdező kommentje:
Ez az első kommentelőnek szólt..
2020. júl. 5. 14:46
 6/34 anonim ***** válasza:
5%

Öhm... Ki ítélkezett? Senki. Csak leírtam, hogy manapság mit jelent az, hogy zaklatás.

Azt elárulnád amúgy, hogy valamilyen rejtélyes oknál fogva, miért csak 1-1 csaj panaszkodik ilyenekről és miért nem egy csomó? Miért van az, hogy pl. az én környezetemben vannak gyönyörű lányok, egy részük ki is pakolja magát, de csak kb. havonta kétszer kapnak valami beszólást és ennyi, ráadásul nők is beszólnak nekik? És miért van az, hogy téged nagykabátban is tapogatnak?

2020. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A második hozzászólótól kérdeznem, hogy akkor topot se hordhat egy nő, mert az már kihívó? Lassan eljutunk odáig, hogy fürdőruhát sem lehet felvenni,
2020. júl. 5. 14:48
 8/34 A kérdező kommentje:
6-os, nem magyarázkodom neked, mert úgy tűnik, nem érted, vagy nem jártál még a fővárosban.
2020. júl. 5. 14:49
 9/34 anonim ***** válasza:
10%

"Lassan eljutunk odáig, hogy fürdőruhát sem lehet felvenni."

Hát, öhm... Ismét nem talált! :D Lassan odáig jutunk, amit az #1-es válaszomban írtam. És már akkor érezhető volt, hogy az egész kérdés egy ilyesmi hisztire fog kimenni.

2020. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
6%
#8: Pár haveromhoz szoktam felugrani és volt egy másfél éves kapcsolatom, ami miatt hetente jártam oda... :D De, ja. Biztos nem jártam még a fővárosban, ahol mindenkit zaklatnak folyamatosan.
2020. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!