Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondja azt nagyon sok...

Miért mondja azt nagyon sok férfi, hogy ma már nincs szükség a feminizmusra, amikor számtalan területen éri még diszkrimináció a nőket Magyarországon (is)?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 17:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
Kihagytad a munkahelyi visszaélést, illetve a kislányok elleni pedofíliát is ide venném valamilyen szinten.
2020. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%

8: Légy hálás akkor érte! Nagyon kevés nő mondhatja el ezt magáról. De ha egy nemi erőszak áldozatának is ilyen megnemértően adod elő, ne csodálkozz, ha pofánb*sz.

Amúgy nem értem, valakit hogy kerül el ennyire, én két kezemen nem tudnám megszámolni hányszor támadtak meg, kötöttek belém, aláztak meg férfiak, illetve hogy hányszor akartak letaperolni nyílt utcán. Pedig nincs rajtam semmi különös, max. az, hogy a 45 kilómmal biztos jobb célpont vagyok nekik.

2020. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%

Ta kevesebb fizetést már ezerszer cáfolták. Uvyanazzal a végzettséggel, ua nyi tapasztalattal és uabban a pozícióbwn kisebb a bérkülönbség ffi és nő közott, mint két ffi kolléga között!


Nyilván egy teszkópénztáris nő és egy IT expert ffi fizetése nem lesz azonos!

2020. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%

#10


Ez nem arrogancia, hanem sok nőnek (beleértve engem is) rohadtul elega van már a feminista szarság azon oldalából, amivel csak azt érik el, hogy mégjobban lejárassák a női nemet. Mikor elmondom egy ismeretlen társaságban, hogy mivel foglalkozom, egyből az megy, hogy elkönyvelik feminista aktivizmusnak azt, ami érdekel. Rosszul vagyok attól is, hogy vannak helyek, ahol egy állásajánlatban benne van egyenjogúság címszó alatt, hogy nők előnyben. Számomra visszataszító a nők az it-ben meg a lányok napja szarság is. Egyszerűen kínosnak érzem, hogy nem lehet elmenni amellett, amit egy nő csinál, hanem körül kell tapsolni és feminizmusnak hívni. Ugyanez a helyzet azzal a túlkapással is, mikor gátolják az ember fejlődését azzal, hogy segítenek neki nőként, felkarolják, mert feminizmus... Kezdünk kicsit átfordulni.


A párkapcsolaton belüli erőszak és a nemi erőszak elleni fellépés meg számomra egyáltalán nem a feminizmus kategória, hanem egy általánosan elvárható társadalmi követelés kellene, hogy legyen. Igen, nőket jobban érint, mert ilyen az a qrva tesztoszteron. De az, hogy embereket (attól függetlenül, hogy milyen arányban voltak áldozatok) egyáltalán ne érjenek ilyen atrocitások, nem feminizmus, hanem humánus és morális kérdés sokkal általánosabb szinten.


Intézményesítve idehaza nem láttam olyat, hogy egy nővel legálisan szívóztak volna. Így is már annyira babusgatnak minket, mintha fogyatékosság lenne a nemünk. Ez oké?

2020. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%
A férfiakkal mégis ki a tököm foglalkozik? Azokkal az apákkal akiknek a házát elviszi az asszony a gyerekkel együtt, mert ugye mindig az anyuka kapja a gyereket. Vagy amikor felakasztja magát mert tőle várják el hogy eltartsa a családot és megoldjon minden problémát. Akik nem kapnak segítséget pedig őket is zaklatták gyerekkorukban és mindenki csak leszólja meg röhög rajtuk mert egy férfi ne panaszkodjon.
2020. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

Kevesebb fizetés


Erről nem nagyon tudok nyilatkozni.Lehet benne valami,mondjuk attól is függ,kinek milyen végzettsége van,milyen munkát végez.


Nemi erőszak és párkapcsolati bántalmazás


Igen,konkrétan nemi erőszakot sokkal több férfi követ el,mint nő.

A párkapcsolati bántalmazásban viszont a nők sem fogják vissza magukat,lehet ez akár fizikai erőszak is.És ne felejtsük el,hogy a lelki terrorizmus ugyanolyan mentális sérüléseket okoz a férfiaknak is.


Kevesebb női vezető


Hol,milyen cégnél? nálunk például eü.intézményben ugyanannyi női vezető van,mint férfi.De ha így is van,hogy általánosságban kevesebb a női vezető,ettől még nem hiszem,hogy bárhol is tiltanák tőlük a vezetői pozíciót.


Kevesebb női politikus


Érdekelné a nőket ugyanannyira a politika,mint a férfiakat?

2020. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
57%
Azt még megértem, hogy egy férfi nem érzi át, honnan is tudná? De hogy egy nő sem az kicsit furcsa. 😂
2020. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

Na itt van a mítosz cáfolva!


When all job differences are accounted for, the pay gap almost disappears


Eltűnik a különbség, ha minden körülményt figyelembe veszünk... (13-as voltam)


[link]

2020. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

Az igazi nőket tudod kik segítik kérdező? A férfiak. Bármily meglepő.

A feministákkal meg az a baj, ők konkurenciának élik meg a férfi nemet, és tőlük függetlenül akarnak problémát megoldani.

Nehéz lesz, egy férfiak által felépített világban.

Viszont amint egy férfi giszagolja a feminista énedet, onnantól neked jóeséllyel annyi.

Mint az állatvilágban is, a szaporodásra képtelen egyedeket felfalja a közösség egész egyszerűen...

A baj az, hogy kicsivel több férfi van a Föld nevű bolygón, mint feminista nő.

2020. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19: Érhető a hozzáállásod.

Magát a feminisza szót nem szeretem, mert ennek a jelentése már elment más irányba. Felejtsük el ezt a kifejezést.

Az egésznek a lényege: Mozgalom a gyengébbekért.

Értsd: Ha engem lefogdos a főnököm a munkahelyemen, és az állásomért cserébe elvárja, hogy tartsam a szám, akkor ő visszaél a hatalmával, mert itt én vagyok a gyengébb.

Ne magadból indulj ki, mert nem ellened küzdünk. Nem látunk konkurenciának, ezt felejtsd el. NEM a férfiak ellen küzdünk.

Hanem azok ellen, akik erőszakolnak, vernek, megaláznak.

Én el sem hinném ezeket a meséket, ha nem velem történtek volna.

Egyébként szakadjunk le a felvilágosult országokról, menjünk el más tájakra.

10 éves lányokom végeznek csiklócsonkítást (mintha levágnák a farkad érzéstelenítés nélkül) bármiféle fájdalomcsillapítás nélkül, ha nem hal bele, élete végéig fájdalmas lesz neki a szex. Nincs megcsalás = szüljöm sok gyereket.

De máshol a 8 éves lányoknak már 2 gyermeke van, egy 60 éves férfitól.

De valahol leöntik savval a nőket, ha megunják a verést és szökni próbálnak.

Nagyon nehéz átalakítani azt a gondolkodást, ami évezredekig az emberekben volt. Nagyon nehéz érvényesülni egy férfiak által épített vilában.

Azt hinnéd, hogy a mi országunkban már nincs nyoma ezeknek a múltbeli borzalmaknak. Sajnos de, nagyon sok férfitársad gondolja úgy, hogy a nők kevesebbek.

2020. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!