Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan kérik vissza a bérleti...

Jogosan kérik vissza a bérleti díjat a bérlők, ha rossz volt az időjárás?

Figyelt kérdés

Van egy házunk balatonalmádiban, amit főleg nyáron de azért év közben is néha kiadunk. Pár napja volt egy csapat, pontosabban egy 40-es apuka egy 30-as anya, plusz a két kislányuk. (3 és 5 évesek) Kifizették kp-ban (mert úgy akarták) mi ott helyben átadtuk a kulcsokat. Másnap reggel ők megérkeztek . Aztán délután esni kezdett.. Náluk.. AZtán következő nap hívott az apuka eléggé feszülten, hogy mi nem ezért jöttünk. És szeretnék visszakapni a pénzüket.. Ez úgy meglepett, hogy mondtam, hogy sajnálom nem tudom befolyásolni az időjárást, nem is tehetek róla, hogy esett és a 28 fokból lett 14...


Nagyon szar lehetett nekik, egy rahedli pénzt kifizettek, egy hétre, erre a második nap és a 3. nap egész nap csak zuhog. A 3. napon eljöttek.


DE! attól még rendbe kellett szedni a házat, kitakaríttatni, nekünk elautózni HOZZÁJUK, hogy átadjuk a kulcsot. sőt 3 napig hassználták is a házat.


Egy fillért sem adtam nekik, d ea végén már tajtékzott az "apuka"..



Hát ez most komoly? Ha befizetek egy szállodába görögországban és egész végig esik az eső, akkor panaszkodjak, hogy jaaj esett? jaaj kiszámíthatatlan az időjárás? Nemááár..


2020. jún. 22. 22:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hát ja. vannak dolgok amik pénzbe kerülnek. A vonatjegyedet se kapod vissza csak azért, mert nem volt klíma a vagonban. Ez ugyanaz a helyzet. megkapták a házat egy hétre.


Ezt is elmondtam nekik: Tessék. még 4 napig a tiétek. ha akrtok akkor menjetek vissza. ha meg nem, akkor el lehet menni, de az esőt nem tudom elüldözni sajnálom.


És ezt azért ilyen hangon mondtam, mert már egyből úgy szólt hozzám az apuka, mintha egy rongy lennék és átvertem volna.

2020. jún. 22. 23:43
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Empátia embertársaink iránt...és az a bizonyos kecske és káposzta esete pedig nagyon igaz!


Ha a kérdezőnek 100%ban igaza lett volna, nem kellett volna ide kiírnia kérdést, megerősítést várva.


Aki meg csak kötekedni tud, bizonyára se gyereke, se szorult anyagi helyzete sose volt, de tuti nem is a magyar valóság realitás talaján áll! Ennyi.

2020. jún. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem kerhetik vissza!! Probald meg visszakerni az ai bnb-tol. Mar egy nappal a szallas elfoglalasa eseten nem adjak vissza...

te mikor kaptad vissza,ha rossz ido volt nyaralasnal?? Soha..


Teljesen elmebeteg suttyo proli ugyfeleitek voltak.

2020. jún. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
Nehogy rosszul érezd magad ezek miatt. Én biztos hogy nem adtam volna vissza a pénzt. Ha elmegyek nyaralni úgy készülök hogy tudom mik a programok ha esni fog az eső. Ja meg ugye időjárás előrejelzés is a mai modern világban már. Ha valaki ennyire barom hogy így is elment és még neki áll feljebb akkor sajnálom az emberi hülyeséget. Te semmi rosszat nem tettél
2020. jún. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

1. Az menjen nyaralni, aki el tud erre a célra különíteni forrásokat!

2. Nem tisztességes dolog kívülálló okokra hivatkozva másokat megkárosítani, - nem utólagosan nyújtottad be te sem a számlát.

3. Aki az internet korában nem képes arra, hogy tájékozódjon - úgy a kiszemelt helyről, mint a várható kockázati tényezőkről (közbiztonság, időjárás), az megérdemli, ha így jár. -Feltételezhető, hogy az írási-olvasási készség birtokában kell útra bárki is.


Ne legyen lelki furdalásod! Nem az inkorrektséged miatt alakultak úgy a dolgok, ahogy! Ne rád mutogasson egy családfő, ha nem tudja feltalálni magát egy ilyen élethelyzetben, képtelen programot szervezni, finanszírozni, lekötni értelmesen a gyerekeit. Itt köszön vissza az, amikor kibukik, ki alkalmatlan a gyereknevelésre. Fáj az illetőnek? Nem baj! Tanuljon az esetből!

2020. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek hülyék. Miért kéne visszaadnod a pénzt? És van, aki még nekik ad igazat... Komolyan milyen emberek vannak? Most az a kérdezőt hol érdekelje, hogy lehet, hogy az utolsó filléjeiket költötték erre? Akinek nincs pénze, maradjon otthon. Amúgy időjárást is lehetett volna nézni, ezer éve mondták, hogy szar idő lesz. Eszem megáll, ekkor türhőket.
2020. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
De legaláb normális hangon tették volta. Ha szépen megkérdez engem, hogy lehetne-e, hogy 7 nap helyett csak 3 napig maradnak, mert az időjárás nem változik, akkor talán (talán!) vagyok olyan kedves és visszafizetem azt a 4 napot, mert hát nem is vannak akkor ott.. De így... szégyen..
2020. jún. 23. 12:20
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meg csak kötekedni tud, bizonyára se gyereke, se szorult anyagi helyzete sose volt"

Ha lakbérről, kajáról, gyógyszerről lenne szó, igazad lehetne, de a nyaralás luxus annak, aki aztán veri magát, hogy ez neki sok pénz.

2020. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!