Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan kérik vissza a bérleti...

Jogosan kérik vissza a bérleti díjat a bérlők, ha rossz volt az időjárás?

Figyelt kérdés

Van egy házunk balatonalmádiban, amit főleg nyáron de azért év közben is néha kiadunk. Pár napja volt egy csapat, pontosabban egy 40-es apuka egy 30-as anya, plusz a két kislányuk. (3 és 5 évesek) Kifizették kp-ban (mert úgy akarták) mi ott helyben átadtuk a kulcsokat. Másnap reggel ők megérkeztek . Aztán délután esni kezdett.. Náluk.. AZtán következő nap hívott az apuka eléggé feszülten, hogy mi nem ezért jöttünk. És szeretnék visszakapni a pénzüket.. Ez úgy meglepett, hogy mondtam, hogy sajnálom nem tudom befolyásolni az időjárást, nem is tehetek róla, hogy esett és a 28 fokból lett 14...


Nagyon szar lehetett nekik, egy rahedli pénzt kifizettek, egy hétre, erre a második nap és a 3. nap egész nap csak zuhog. A 3. napon eljöttek.


DE! attól még rendbe kellett szedni a házat, kitakaríttatni, nekünk elautózni HOZZÁJUK, hogy átadjuk a kulcsot. sőt 3 napig hassználták is a házat.


Egy fillért sem adtam nekik, d ea végén már tajtékzott az "apuka"..



Hát ez most komoly? Ha befizetek egy szállodába görögországban és egész végig esik az eső, akkor panaszkodjak, hogy jaaj esett? jaaj kiszámíthatatlan az időjárás? Nemááár..


2020. jún. 22. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Elképzelni nem tudom, hogy mit gondolt. Ti csak a házért feleltetek, az meg is volt. Az időjárásról nem ti tehettek, ők jártak rosszul.

Mindig meglep, milyen ostoba emberek vannak.

2020. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem jogos. Sokaknak viszont akármilyen helyzetben akármivel van pofájuk bepróbálkozni, hogy jól kerüljenek ki anyagilag. Bepróbálkoznak, hátha sikerül. Engem is irritálnak az ilyen pofátlan hülyék. Menjenek a francba.
2020. jún. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Nos azt gondolom így a koronavírus után, mindenki feszült, kevés pénzből nyaral, kuporgat hogy akár csak 2 napra is de lejusson a balcsira például stb...én mérlegeltem volna, hogy mondjuk a fele összeget visszaadom, ha egy egyszerűbb, szerényebb családról van szó, akik lehet első és utolsó idei nyaralásukat töltötték volna el, mert többre nem lett volna pénz...ha normális hangnemben kérnék stb stb.

Olykor többet ér a nyugalom , a tiszta lelkiismeret és feltételezem nem adózól utánuk, számlát nem adtál...szóval!;-)

2020. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát ezek elmebetegek. Ilyen a világon nincs. Nem is értem...idióták.
2020. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

"Olykor többet ér a nyugalom , a tiszta lelkiismeret és feltételezem nem adózól utánuk, számlát nem adtál...szóval!;-)"


Miért kell automatikusan ezt feltételezni? A szobakiadás adókulcsa minimális, valami 15%-ot kell fizetni. Miért gondolja a sok proli paraszt, hogy az ingatlantulajoknak megéri az idegeskedést az a pár megtakarított fillér? Amikor a szobakiadással foglalkozók irigységből állandóan feljelentgetik egymást? Nagyon el vagytok ti tévedve.

2020. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

3 Jaaaj, ne már... A koronavírus! Akinek nincs pénze az nem megy nyaralni, ennyi.

Honnan veszed, hogy nem adózik? Meg egyébként is, az üzlet nem szeretetszolgálat. Foglalták a házat 1 hétre, ők akartak hazamenni. Más is mehetett volna a helyükre abban az időben, nehogy már még fizessen nekik a kérdező mert meggondolták magukat az eső miatt.

2020. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Proli paraszt...nos, mindenki magából indul ki ugyebár!;-)


Ha a kérdező képes volt a gyakorira ezt kiírni nyilván nem 100% biztos a döntése helyességében...


"Akinek nincs pénze nem megy nyaralni"...ugye ezt te sem gondolod komolyan? Képesek hitelt is felvenni az emberek, főleg ha családosok...a kisgyerekek nem értik azt, ha valamire nem telik.


Mi pl. idén csak 1 vagy 2 napos dolgokat tervezünk, az fér bele, bizony minden félretett pénzt feléltünk, mert fizetetlenen voltunk 2 és fél hónapig!!! És még a szerencsésebbek közé tartozunk...sokakat szimplán kirúgtak, de nyilván ez is csak "kitaláció" ahogy szerinted maga a vírus is, ugye?!


Nos én is mérges lennék, ha a 2 napos nyaralás alatt pont sz.ar idő lenne és csak a szálláson tudnánk ücsörögni és feleslegesen ment el a pénz.

Hozzállás kérdése minden, jószándék, mérlegelés stb.



A kérdező esetében pedig az előre megfizetett összegből pl. levonódik a fel nem használt rezsi összege, én azt azért visszaadtam volna, a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad...

2020. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De tudod ők voltak az első vendégek hosszú hosszú ideje. Én is fizetetlen voltam. Plusz nekem egy nyaralót is fenn kellett tartani.
2020. jún. 22. 23:02
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Én megértelek téged is, de őket is...ez egy rossz helyzet, így alakult. Ettől pokolra még nem kerülsz.:)
2020. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
7 De, komolyan gondolom. Jó nagy barom aki nyaralgatásra hitelt vesz fel. A gyerek azt ért meg, amit a szülei megértetnek vele. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor vittek nyaralni gyerekkoromban, hidd el, megértettem miért. Mégis felnőttem. Nem azt vontam kétségbe, hogy egyeseket hátrányos helyzetbe hozott anyagilag a vírushelyzet.Egyszerűen csak röhejesnek tartom, mikor valaki a vírusra hivatkozva ingyen vár el mindent. Meg azt is, amikor a rossz annyagi helyzetben a nyaralás a legfőbb probléma. Hagyjuk már ezt. Egyébként is miért pont a családdal szemben kéne megértőnek lenni? A kérdező problémája miért nem zavar? Ne a saját szemszögedből nézd ezt a helyzetet, hanem hogy mi a korrekt, jogos és elvárható viselkedés. Márpedig ez a család idiótán viselkedett, egyáltalán nem volt igazuk.
2020. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!