Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van szabad akaratunk?

Van szabad akaratunk?

Figyelt kérdés
Az ember nem más mint az őt ért impulzusok, és ezeket az impulzusokat befogadó mindenkori atomösszetétel. Ennek alapján mindenki úgy cselekszik amilyen ingerek érték őt és ahogy ezt mindenkor feldogozta. Tehát, aki tudatosan él, és "kezébe veszi az irányítást" , azt azért teszi, mert az őt ért ingerek és a teste erre a döntésre sarkallja. Ti mit gondoltok erről?

2020. jún. 19. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a kérdésnek. A szabad akarat az amikor valamely más személytől függetlenül hozzuk saját döntéseinket. Egyértelmű, hogy sz*rni is akkor döntök úgy, hogy elmegyek amikor rám jön. A szervezetem pedig nem egy külön álló személy. Tehát szabad akarat. Azonban ha pl iskolában órák alatt jön rá az emberre akkor hiába döntene úgy, hogy elintézi, függ nagyban az oktatótól a döntése. Ez már nem szabad akarat.
2020. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Én hiszek abban hogy az ember szabad akaratot kapott,azaz semmi nincs előre megírva senkinek,nincs eleve elrendelve. :) Ebben a témában egyébként Júdás szokta megosztani az embereket,miszerint saját akaratából cselekedett vagy eleve az volt a sorsa hogy kulcsszerepe legyen Jézus elfogásában.
2020. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Semmi értelme az 1-es válasznak: ha rádjön a szarhatnék, akkor a tested egyfajta utasítást ad, aminek engedelmeskedsz. Érdekes kérdés, csak neked nem sikerült felfogni.
2020. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A külső ingerekre többféle reakciót is adhatsz, hogy melyiket választod, az a szabad akaratod.
2020. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#3:

Ja, téged is biztos az eszedért nulláztak le, nyomi. 😏

2020. jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*rajtam kívül
2020. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom egy ember kivételével a többieknek nem igazán sikerült megérteniük a kérdést. Szóval az érthetőség kedvéért kifejetem egy kicsit: Az ember élete során milliónyi inger éri, ez lehet emberek részéről, környezetrészéről, vagy a saját testünkből. Ezeknek az ingereknek a 99,9 százaléka nem tudatosul bennünk, tehát a tudatalattiba kerül. A maradék 0,1 százalék tudatosul, de annak a négy része kisebb nagyobb időn belül szintén átkerül tudatalattiba. Ezeket az ingereket mindig máshogy dolgozzuk fel, mert a testünk molekuláris szinten 7 évente teljesen kicserélődik. Minden ember kivétel nélkül az alapján gondolkodik, cselekszik, amilyen ingerek érték őt eddigi életük során. Erre lehetne mondani, hogy rengeteg halmozottan hátrányos embernek sikerült felépítenie egy nagyon jó életszínvonalat, azonban ez azért van, mert őket is rengeteg olyan impulzus érte, amik arra ösztönözték, hogy úgy cselekedjen, ahogy. Persze ehhez nyilván kellett az is, hogy szerencsés genetikával legyenek megáldva. Mondok egy példát: Sétálsz a vasútállomás felé és az aluljáróban meglátsz egy hajléktalant, aki pénzért könyörög, ha az eddigi élettapasztalatod azt sugallja, hogy ez a büdös hajléktalan úgyis csak piára költené, akkor nem adsz neki egy forintot sem, azonban, ha azt tanultad, hogy a szegénynek midig segíteni kell, akkor adsz neki egy ötszázast és ez nem a te döntésed volt, hanem a téged ért ingerek nyomán kispekulált racionális lépés.
2020. jún. 19. 18:23
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#8: Ez továbbra sem jó gondolatmenet.

Ezzel azt bizonyítanád, hogy ha valaki egyszer nem adott egy hajléktalannak, akkor soha az életben nem fog. Tehát ha az ember egy szituációban valahogy dönt, akkor minden hasonló szituációban ugyanúgy fog dönteni. Ergó képtelen a változtatásra. Ami pedig nem igaz. Ennek semmi köze a sejtszerkezethez, meg a molekulákhoz. Az emberi tudat sokkal komplexebb mint pár vegyjellel leírható kémiai folyamat.


#4

2020. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs: "Az ember sohasem egység, hanem összetettség" (by: Henry David Thoreau)
2020. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Látom, nem érted.....
2020. jún. 19. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!