Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire zavar a korod?...

Mennyire zavar a korod? Foglalkozol vele egyáltalán?

Figyelt kérdés
Téged mennyire zavar a korod? Mennyire zavar, hogy vannak tevékenységek amiket régen szerettél de most a korod miatt már nem csinálod, mert pl nem felnőttre vall? Foglalkozol ezzel egyáltalán? Van olyan tevékenység, amit emiatt hagytál abba? Van olyan pontja az életednek, ahol nár zavar az, hogy mennyi idős vagy?

2020. jún. 18. 16:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem érdekel.
2020. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Azert zavar, mert hirtelen elkezdtem a valos koromhoz kozeliteni. Hosszu eveken at sokkal fiatalabbnak latszottam. Legextremebb, mikor 34 evesen 20 korulonek hittek. Kozelrol, mindenki. Nokent.

Es negyvenesen elkezdett beindulni a rancokkal a valosag. Otven fele nehezen dolgozom fel, hogy hirtelen ert veget az ajandekba kapott fiatalsagom.

2020. jún. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igyekszem nem tudomást venni az életkorom előre haladásáról, de időről-időre emlékeztet valami, hogy már nem vagyok 20 éves. 43 évesen még megcsináltam életem legjobb, hiteles, és jó értékelésű Cooper-tesztjét egy olyan helyen, ahol a katonák pályaalkalmasságát vizsgálják. 50 évesen még lekocogtam lazán nyolc kilométert. Tegnap kitikkadtam rendesen egy kis sétától, amelyet teljes erőbedobással csináltam végig, - volt, hogy a pihenésen agyaltam, annyira elkészültem az erőmmel. Miután végeztem, többen megkérdezték, hogy biztosan jól vagyok-e, - pedig nem éreztem magam rosszul, de nyilván nem szoktak hozzá ahhoz a látványhoz kérdezőim, hogy patakokban ömlik rólam a víz... Ezt fejeltem meg azzal, hogy teljes lendülettel felkapaszkodtam egy buszra és erőből szétvertem a lépcsőjével a sípcsontomat. S bár csak annyi következménnyel járt ez, hogy egy órán keresztül fel volt dagadva egy kicsi seb mentén a sípcsontom környéke, egyre több jelből jön vissza, hogy lassan rá kellene lépni a fékre. Azt fel tudtam dolgozni, hogy nem vagyok már "lepedő-akrobata", de rossz érzés egyre sűrűbben szembesülni azzal, hogy az ember mellett elsuhant az élet. Feledékenyebb vagyok, figyelmetlenebb vagyok, fizikálisan lefelé épülök, fokozatosan romlik a szemem, a környezetem is kezd úgy kezelni, mint akit az élet alól is fel kell menteni. Ez az élet rendje, de azért kellemetlen érzés, mert normálisnak vélt ember nem nyugszik bele ebbe lelkesedve. Vannak, akik következetesen megpróbálják eljátszani a külvilág felé, hogy ez velük nem történhet, történik meg, pedig igen. Úgy vélem ez az utóbbi megközelítés szánalmasabb, mint felvállalni a történéseket.
2020. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
Senki nem mondja hogy ne lassíts, de nem is kell temetni magad. Futás helyett lehet túrázni (nyugdíjas tempóban) jógázni, táncolni. Ha a szíved fiatal marad, a tested sem fog elárulni, legföljebb nem leszel már nagy teljesítményekre képes.
2020. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem zavar a korom nem is szégyenlem 53 éves vagyok minden kornak megvan a maga szépsége és ahogy halad az idő úgy változik az ember és az érdeklődési köre.
2020. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%

"Vannak, akik következetesen megpróbálják eljátszani a külvilág felé, hogy ez velük nem történhet, történik meg, pedig igen."


Aki nem úgy érez mint te, vagy nem úgy érinti, az biztos megjátssza?


Nem mindenkinek ugyanaz az életútja. Nálad a szemüveg hanyatlást jelent, én 12 éves korom óta szemüveges vagyok, tehát nálam ez nem függ össze a korommal. A fizikai aktivitás is csalóka, én nagyon elhízott tini és fiatal felnőtt voltam, osztálykiránduláson fulladtam ki és voltam a halálomon. Kb. 30 éves koromra ébredtem fel, hogy az egészség fontos, és sokkal fittebb vagyok most, mint majd' 100 kilósan. Lehet, hogy 60 évesen ugyanúgy érzem magam, mint 20 évesen kopott ízületekkel.

2020. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
28%

Én is gyerekkoromban lettem szemüveges, a vicc az, hogy szemtornával ez javulásnak indult 30 éves korom körül. De ez ahány ember, annyiféle út. Nekem segít a szemtorna, másnak nem, van, akinek a szemműtét nagyon megéri, nekem 1,5 dioptriára nem, és ismerek olyat, akinek meg a műtét után visszaromlott idővel. Nem vagyunk egyformák.

Én most 35 évesen fittebb vagyok, mint általános iskolás koromban voltam. Most van lehetőségem olyan aktív dolgokra, amikre akkor nem volt.

Szó sincs arról, hogy az életkorommal szembe mennék, de másoktól kapom rendszeresen a csodálkozásokat az életkoromra, mert sokkal fiatalabbnak néznek, én egy percet sem tagadok le, de úgy élek, ahogy én jól érzem magam és pont.

Nem dohányzom (az is öregíti az embereket), alkohollal apám megjegyzését idézve nagyon spórolós vagyok, ezek is számítanak azért. Ha jobban le vagyok terhelve, akkor nekem is megsínyli a memóriám, de ez nem tartós állapot, olyankor pihenni kell. Recepteket sose tudtam megjegyezni, anyám ezen mindig meglepődik, ha mondom, hogy írja le, mert elfelejtem. Ez nem a korral függ össze nálam, csak azzal, hogy sok dologgal foglalkozom, a munkám is agyalós, gyerekkoromban suli mellett különóráim voltak, zene, angol, jártam kórusba, most munka mellett ott a háztartás, a kutyám, egy másodállás távmunkában, nincs mindenhez elég tárolókapacitás a fejemben, a gyakran használt ismeret jobban megmarad, mint egy újdonság. :-) A névmemóriám mindig pocsék volt, és sose tudtam magolni.

2020. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!