Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire számít lopásnak,...

Ez mennyire számít lopásnak, illetve csinált valaki ilyesmit közületek?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok a hegyre, ahol haverokkal szoktunk lopni gyümölcsöket (málna, meggy, cseresznye, kajszi). Volt, mikor megszedtünk napi 5KG málnát :D

Alapjáraton bezárt/elhagyatott elkerítetlen pinceházaktól szoktunk "lopni", de előfordult már olyan is, hogy beosontunk egy hegyi ház kertjébe, hogy málnát szedjünk. Tudom tudom, aljas gaztett, pokolra velünk.. Vannak, akik egy bodza virágot sem mernek letépni, és utána rágódnak rajta. És vagyok én, aki ugyanúgy tud aludni éjszaka ezek után is. Megjegyzem, lenne pénzünk megvenni a boltban is, de kifejezetten szeretek a haverokkal menni így a hegyre, és gyümölcsöt szedni. Arrafelé van olyan hely, ahol megtudok szedni sok sok KG nagyszemű ropogós cseresznyét is, a boltokban meg ingem gatyám menne ezekre. A kérdés tehát az, hogy ezektől én rossz ember lennék, illetve köztetek volt olyan, aki gyermekkorában néha néha elcsent egy kis gyümölcsöt? Illetve a lelkiismeret része is érdekelne. Köszönöm a válaszokat :)



2020. jún. 13. 00:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem attól is függ, hogy mi lenne a sorsa az ellopott cuccoknak ha nem lopjátok el. Ha csak ott rohadna meg mert gazda is csak néha csipeget róla, akkor végülis nem lenne lelki furkám. De ha tudnám hogy értéktől fosztom meg, akkor igen.
2020. jún. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha a törvény megb_asz ezért, akkor majd talán sikerül felnőnötök, és rájönnötök, hogy lopni nem szép dolog.
2020. jún. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is haverom mutogatta hogy siman le lehet nyulni kinti zöldségesektöl banànt miegymast amit megeszel.

Mondtam tesomnak. Ö annyit mondott rà hogy hàt ö nem tudnà megenni az biztos.

Ez ugy elgondolkodtatott es szoval szerintem en sem.

2020. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Köszönjük a kiírást, megkezdtük a nyomozást. A rendőrség kiérkezéséig kérjük ne hagyja el otthonát!
2020. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha más kertjében/telkén van, akkor nem csak lopás, hanem birtokháborítás is.

Szerintem elég szemét dolog, hogy valaki időt, pénzt, energiát fektet abba, hogy gyümölcsei legyenek a kertjében, erre jöttök ti (vagy mások) és csak úgy leszedik.

Másfelől abban igaza van az elsőnek, hogyha elhanyagolt a hely, látszólag nem gondozza és nem jár oda senki, akkor nem annyira gáz. Mondhatni, inkább, mint megrohadjon..

2020. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elhagyatott telekről van szó, akkor nem gáz, amúgy is csak lerohadna. De ha normálisan bezárt, karbantartott kertben van, akkor lopás.

Mi szőlőt szoktunk "lopni", de általában mindig szüret után megyünk, szóval ami ott marad az már csak lerohadna.

2020. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mai zsákmány: 0,5Kg ribizli, 2kg cseresznye
2020. jún. 15. 21:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg, ami nem az én tulajdonom, ahhoz semmi közöm, nem nyúlhatok hozzá, hogy magammal vigyem.

Most eszembe jutott a gyerekkorom (kb. 70 évvel ezelőtti idők). Sok függ a helyi íratlan szokásoktól. Faluhelyen laktam. Kimentünk (szülővel, testvérrel, egyedül) a szőlőhegyre és ha a szekérút, vagy gyalogösvény mellet volt egy gyümölcsfa (cseresznye, meggy, dió, szilva, eperfa stb.), annak a gyümölcséből bárki lelkiismeretfurdalás nélkül evett. Ezt sem a tulajdonos (ha éppen arra ment), sem a szőlőcsősz (aki messzelátóval nézegette a szőlőhegyet) nem tette szóvá. Haza alig vitt valaki. A szőlősorok közé bemenni, vagy az úttól messzebb eső fáról szedni nem volt szabad (de előfordult). A mi fánkról pedig szedett más, háborítatlanul.

Amit Kérdező tesz, az tkp. lopás, de aligha büntethető, mert a tulajdonos bizonyára nem tart rá igényt (pl. elhunyt, máshol lakik, soha nem megy érte). Tény azonban, hogy elhanyagolt kertben termő fa gyümölcséért is eljöhet valaki, aki jogosult és joggal háborog, ha mások meglopták. Az, hogy nincs karbantartva, nem jelenti azt, hogy a gyümölcse nem kell a tulajdonosnak.

2020. jún. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy a lopás szót miért tetted idézőjelbe. És utána leírod hogy nem is igazán érdekel. Nem tudhatod hogy

le lesz szedve vagy sem. Lehet hogy olyan helyről lopsz ahol a tulaj időt és pénzt szán arra amit te csakúgy bezsebelsz. Vannak telkek mondjuk ahol egyértelműen nem járt senki évek óta, de nem hiszem hogy 1 méteres fűben meg lehet találni a málnát. Úgyhogy gondolom ti nem válogattok.

Gyümölcsárustól rosszabb, mert ő konkrétan fizetett azokért a gyümölcsökért amit egyesek ellopnak. Én se tudnám megtenni.

Ha felnőssz fejben is és lesz sajátod, vagy bármilyen komolyabb tulajodonod amiért megdolgoztál és tőled lopnak, akkor majd megérted miről beszélünk.

2020. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Gondolom a ribizli bokrot is csakúgy az elhanyagolt telken szúrtátok ki a méteres fűben. Azt a kertet valaki bizony gondozta. Ez kb olyan mintha otthon valaki beugrana a szüleid vagy nagyszüleid udvarára és ellopná a dolgokat mert az csak ott hever.
2020. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!