Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire számít lopásnak,...

Ez mennyire számít lopásnak, illetve csinált valaki ilyesmit közületek?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok a hegyre, ahol haverokkal szoktunk lopni gyümölcsöket (málna, meggy, cseresznye, kajszi). Volt, mikor megszedtünk napi 5KG málnát :D

Alapjáraton bezárt/elhagyatott elkerítetlen pinceházaktól szoktunk "lopni", de előfordult már olyan is, hogy beosontunk egy hegyi ház kertjébe, hogy málnát szedjünk. Tudom tudom, aljas gaztett, pokolra velünk.. Vannak, akik egy bodza virágot sem mernek letépni, és utána rágódnak rajta. És vagyok én, aki ugyanúgy tud aludni éjszaka ezek után is. Megjegyzem, lenne pénzünk megvenni a boltban is, de kifejezetten szeretek a haverokkal menni így a hegyre, és gyümölcsöt szedni. Arrafelé van olyan hely, ahol megtudok szedni sok sok KG nagyszemű ropogós cseresznyét is, a boltokban meg ingem gatyám menne ezekre. A kérdés tehát az, hogy ezektől én rossz ember lennék, illetve köztetek volt olyan, aki gyermekkorában néha néha elcsent egy kis gyümölcsöt? Illetve a lelkiismeret része is érdekelne. Köszönöm a válaszokat :)



2020. jún. 13. 00:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az mar jo, ha elgondolkodsz rajta. Lopas, lopas, de ha tenyleg nem jon a tulaj leszedni, bocsanatos bun. Ha jonne a tulaj, akkor ugy is lopas, hogyha rengeteg van neki amugy.

Magyarorszagon valami olyan hosszu multu nepsport a lopas, hogy ahhoz kepest nem erzem kirivonak. Szamomra legdurvabb a talalt penz, talalt targy boldogan valo zsebrevagasa ugy, hogy komoly, es kinyomozhato tetelrol van szo.

2020. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
80%

“ És vagyok én, aki ugyanúgy tud aludni éjszaka ezek után is” Azért egy kis málnalopás miatt még ne állítsd be úgy magad, mintha valami alvilági gengszterfőnök lennél😀

Ha elkerítetlen, elhagyatott helyen van, akkor nem annyira gáz, de valakinek bemenni a kertjébe, csak mert elhanyagoltnak néz ki.... Addig gondoljátok ezt menőnek a haverjaiddal, amíg jól agyon nem vernek érte egyszer, vagy minimum kihívják a rendőrséget. Találjatok magatoknak jobb elfoglaltságot.

2020. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!