Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életetek melyik szakaszát...

Az életetek melyik szakaszát élvezitek, élveztétek jobban?

Figyelt kérdés
2020. máj. 22. 10:47
A kérdező szavazást indított:
Amikor még iskolába jártam
Amikor már munkahelyem lett
44 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelműen a gimis időszakom vége-egyetemi időszakom mondanám a legjobb szakasznak, minden problémájával együtt, pedig akkor alig vártam, hogy vége legyen.

Csak tanulnom kellett, azt csinálhattam mégis amit akartam, mindenre volt időm. Most örülök ha 22:00-kor nem alszok be a fáradtságtól, pedig minden okés az életemben, talán egy biztos és jobb melóhely lenne csak a jobb.

23/f

2020. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Nekem ez az idoszak a legszebb nek tunik az eletemben . Nem reg koltoztunk ossze a parommal. Mindketten dolgozunk es nagyon jol erezzuk magunkat
2020. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Mindegyiknek meg volt az előnye.

Iskolás koromban nem volt semmi felelősség, csak tanulni kellett. Senkiért nem tartoztam felelősséggel.

Felnőttként szabadabb vagyok, mert normális munkám van, normális fizetéssel. Nem mondják meg, hogy mit csinálhatok, mint egy gyereknek. De sokkal több a feladat és a felelősség is, magánéletben és munkában is.

A legjobb a 20-as éveim eleje volt. Akkor kezdtem dolgozni, de még otthon laktam, nem volt nagyon felelősségem, a munka elvesztésétől sem féltem, lazábban vettem, mint most. De már volt pénzem, hogy élvezzem az életet. Nagyon sokat mentünk barátokkal mindenféle programra. Most mindenkinek ott a család. Sok a feladat.

2020. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Többnyire egyiket sem.
2020. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
64%
Most mikor már dolgozom, nem kell tanulni suli után szabadság van. Rossz volt a suli,mindig vizsga,unalmas órák,rossz társaság. Örökös stressz
2020. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Sunshinedoll ***** válasza:
82%
Én imádtam egyetemista lenni. Mai napig visszasírom azt a rengeteg szabadidőt :D
2020. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Az egyetemi éveket mondanám. Egyrészt akkor volt a legtöbb szabadidőm. Persze nem a vizsgaidőszakra vagy a zh-s hetekre gondolok, de azon kívül akár hónapok is eltelt úgy, hogy egy csomó mindenre maradt időm, néha már alig tudtam mit kezdeni vele. Ez a gimnáziumra sem volt feltétlenül igaz, munka mellett pedig már abszolút nincs így. Másrészt, ahogy a többiek is említették, a felelősségem jóval kevesebb volt, mint dolgozó, pénzkereső felnőttként, lényegében csak tanulnom kellett. Ugyanakkor már nagyobb szabadságom volt, mint a középiskola alatt, amikor még otthon, a szülői házban laktam, így eljárhattam akárhova, általában én magam oszthattam be a napomat.
2020. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelműen a munka.

- Fizetést kapok azért, hogy azt csinálom amit más mond. (Suliban ugyanezt csináltam, de nem kaptam érte semmit.)

- Én választhatok hogy hol dolgozzak. Szabadon felmondhatok ha úgy van, kereshetek másik helyet.

- Ha a munkával végzek, akkor végzek. Nincs házi, beadandó, stb.

- Vannak szabadnapjaim, nem csak akkor hiányozhatok ha beteg vagyok.

- Az egész nap szabadabb, ihatok, telefonálhatok, kimehetek mosdóba, hallgathatok zenét, kérdezhetek a kollégáktól, stb. (Én nem dohányzok, de azt is szabad, ha akarnám megtehetném.)

- Felnőttként kezelnek. Nincs verekedés, dobálózás, nem ütnek meg, nem lopják el semmimet a kollégák, nem zárnak be a mosdóba. Ha mégis ilyen történne akkor tudnék tenni valamit, nem lennék köteles eltűrni.

- Vihetek magammal kaját, vagy egy nekem tetsző étteremből rendelhetek, nem kell a moslék és a szendvics közül választanom.

- Nem szólnak bele az életem legapróbb dolgaiba, nem osztják be a szabadidőmet.

- Azzal foglalkozhatok a nap részében, ami tényleg érdekel, nem pedig unalmas random tanórákon kell ülnöm.

- Aktív a napom, csinálok valamit, teszek-veszek, intézkedek. Nem pedig csak ülök és igyekszem ébren maradni miközben valaki áll velem szemben és órákon át beszél hozzám én meg csak hallgatom.

- Nem kell cipelnem a könyveket, füzeteket, tesicuccot, stb. Csak a személyes holmim - és egy könyvet a szórakozás miatt. :)

- Nem olyan emberekkel vagyok összezárva, akikkel a környéken lakunk, hanem akikkel nagyjából hasonló a "színvonal", az érdeklődés, a szociális helyzet.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2020. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem tudok egyértelműen választani, mindkét verziónak megvannak az előnyei.

A hármas egyébként korrektül összefoglalta az én álláspontomat, szóval azt képviselném én is.

2020. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Hiaba voltam jo tanulo, voltak baratnoim, szerelmes voltam valakibe, aki odajart - gyuloltem az iskolat. Mai napig a hideg futkos a hatamon, ha latok egyet a teveben.

Azota barmi jobb.

2020. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!