Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért fogadják...

Magyarországon miért fogadják el sokan a fizikai erőszakot?

Figyelt kérdés
Úgy értem sokan vannak itt ezzel úgy főleg interneten hogy bizonyos helyzetekben elfogadják. Miért vannak itt ilyen primitív proli emberek? Az alap az lenne hogy semmilyen helyzetben nem elfogadható (önvédelem kivétel) a fizikai erőszak. Ez azt jelenti hogy olyan helyzetben sem ha valaki pl szórakozásból ellopja az autódat amiben értékes fontos dolgaid vannak majd neki hajt vele szándékosan egy fának vagy valaminek amitől tönkre megy az autód esetleg fel is gyullad és majd előtted kiszáll és röhög rajtad hogy tönkre tette a cuccaid. Na ilyen helyzetben sem elfogadható a fizikai erőszak. Ilyenkor rendőrt kell hívni vagy valami de nem fizikai erőszakot alkalmazni. Sokan nem értik meg hogy a fizikai erőszakkal magukat keverhetik bajba? Pláne akkor ha nem előre kitervelt és nem figyel rá oda az illető hogy ne bukjon le vele. Na meg akkor sem lehet fizikai erőszakot alkalmazni ha valakinek a frissen meghalt szeretteit gyalázzák előtte minél durvábban. De Magyarországon még vagy az emberek kb felénél lehet olyan helyzet amiért alkamazna akár csak enyhébb fizikai erőszakot. Igazából ha a saját gyerekük bántalmazását is bele vesszük akkor sokkal több mint a fele. Miért van ez Magyarországon?

2020. ápr. 12. 14:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre igazán egyszerű válaszolni és nem is kell nagyon hosszasan kifejteni, mivel azt hiszem teljesen egyértelmű. Ezt nevelik belénk már gyerekkorunktól kezdve. Büntetve vagy ha kell ha nem, nézd meg mi megy már az óvodákban is. Hiába vannak hangzatos, mézesmázos óvodanevek, a módszer évtizedek óta semmit nem változott. Mit csinál az óvónéni Pannikával, ha Pannika véletlenül fellökte Törkölyporkolábka kakaósbögréjét? Falhoz állítja, külön ülteti, elveszi az Ő kakaóját, nem játszhat aznap a homokozóban a többiekkel és még sorolhatnám a megannyi büntit. És még csak az oviban vagyunk, be sem léptünk a suliba, ahol azonnal kalodába (értsd: iskolapadba) ültetnek bennünket és ha fel merünk onnan kelni nem kis meglepetésben lesz részünk. Akkor ebből mit tanul meg Pannika? Azt, hogy ha felnőtt lesz akkor fog tudni érvényesülni, ha kvázi mintegy dominaszerepben üstökön rúgja a partnerét vagy miegymás. Ez persze a fiúkra is igaz pontosan ugyanígy, csak most hirtelen ez a példa jutott eszembe elsőre, mivel nem régen olvastam az Édentől Keletre című könyvet. De ez csak egyetlen példa volt. Nézd meg miről szól az imádott labdarúgás, semmi más mint színtiszta nyers erőszak. Arról szól, hogy elveszem tőled azt ami nálad van mert nekem kell, és ha nem adod ide akkor felrúglak, megtaposlak aminek tapsvihar lesz az eredménye a stadionok lelátóin. Olyan sport nincs is talán, ami arról szól, hogy nem elveszek valamit a másiktól, hanem adok Neki valamit azért mert örömet akarok okozni. Nem azt nevelik belénk, hogyan szeressük és támogassuk embertársunkat, hanem azt hogyan tegyünk ellene a saját érdekünkben, hogyan tapossuk el a másikat ha előbbre akarunk jutni. És ez megy még a nagy egyházak szintjén is, amelyek eredendően ugye a szeretet népszerűsítésére szerveződtek össze. (Tisztelt a kivételnek persze.) Ha nem hiszel abban, amiben mi hiszünk (bármekkora hülyeség legyen is az) akkor ki vagy rekesztve, nem Te fogod megpaskolni a kiscserkész fenekét hanem a hálóinges ministránsfiú aki a mi almunk kölyke. Erről van szó átvitt értelemben és virágnyelven fogalmazva. Abba inkább már nem is megyek bele hogyan teszik az egyébként evolúciósan megörökölt, ösztönös és természetes szexualitást egyfajta jutalomfalattá. Csak akkor lehet részed benne, ha betartod azokat a parancsolatokat amiket fentről osztanak rád, amit a falkavezéred megparancsolt (jó, tudom, ez nem a kutyis 🐕😄 portál 🤔😊, érti aki érti). Ha jó fiú vagy kopulálhatsz (csinálhatsz gyereket), megpróbálkozhatsz a szűzoltással, elnézzük Neked; ha nem engedelmeskedsz hozzá nem érhetsz ahhoz amit a természet eredendően Neked rendeltetett. Majd mi fogunk hozzá érni akik irányítunk Téged és Te legfeljebb csak végignézheted. Na tessék, tudok én, kellett nekem annyi humánetológiát olvasni 🤦‍♂️🙀 és még csak beképzelt sem vagyok 😳😀, na hogy tetszik?
2020. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Provokatív kérdés, tudom, de legalább gondolkodj is, mielőtt hergeled a népet. Gondolom, ha heccből ellopnák a kocsidat, vagy "véletlenül" lepisálják anyud sírját, majd elismerően megköszönöd nekik szépen. :D
2020. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok: A "majd a törvény megbünteti" meg gyenge érv, ha ezzel jönnél. Látva mennyit kapnak a bűnelkövetők, talán még ki is röhögnének amikor kijönnek a tárgyalásról.
2020. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nézd meg az Én és én meg az Irén című filmet. A főszereplő jutott eszembe rólad (meg a hozzád hasonló "törvény és jogállamiság mindenek felett" típusú jámbor emberekről).


Mondom ezt úgy, hogy cigányok és szélsőjobbosok között nőttem fel, így a másik végletet sem tartom követendő példának, amikor anarchikus állapotok között "az erősebb kutya bacik" elv érvényesül.


De ettől még két dolog tény.


1. A törvény és a jogállamiság khm... még tőlünk jóval fejlettebb országokban is hagy némi kívánnivalót maga után. És most nem a szinte Orwelli diktatúra nélkül megoldhatatlan alapproblémájáról beszélek, történetesen arról, hogy minden bűntényre fény derüljön, kiderüljön, ne lehessen kidumálni a bíróságon, ne tüntethessenek el bizonyítékokat. Hanem arról a másik alapproblémájáról, hogy KÉSLELTETETT SZANKCIÓ történik. Vagyis visszatartó erő ide vagy oda, miután én megöltem valakit az már nem hozza őt vissza az életbe, ha engem AKÁRHOGYAN IS szankcionálnak. Tehát innentől lényegében tökmindegy, hogy hiperdemokratikusan luxusbörtönbe kerülök, hagyományos börtönbe kerülök vagy kivégeznek.


Ráadásul itt ismét felmerül az egyenlőség kérdése. Ha ugye halálbüntetés van (amit a legtöbb helyen elítélnek és jelenlegi törvényi keretek között maradva DRÁGÁBB lenne, mint a börtönöket fenntartani, rabokat életük végéig eltartani, én is meglepődtem rajta, akit érdekel: [link] ) akkor a törvény keze mivel jobb, mint maga a gyilkos? Ha a börtön szándékosan barbár körülmények között tartja az elítélteket, akkor egy egyébként is bűnözésre hajlamos valakiből ez vajon mit fog kiváltani a börtönévek végére? Illetve ha átlagos vagy akár átlag feletti körülmények vannak, akkor nem-e válnak egyre többen motiválttá arra, hogy börtönbe kerüljenek? Mi a visszatartó ereje a börtönnek, ha ott jobb életkörülményeket kapnak, mint otthon, ha ott gondoskodnak róla? A nőhiány? És mi a helyzet a melegekkel, transzneműekkel vagy a simán aszexuálisokkal? Vagy a szabadsághiány? És mi van az amúgy is otthonülősökkel, akik áldják a mostani karantént is, mert semmiben sem változott az életük, csak még munkába sem kötelező kimozdulniuk, mert ott a home office?


Nem olyan egyszerű kérdés ez...


2. Nem tudsz olyan rendszert alkotni, ahol nincs járulékos veszteség, még a mértékét sem tudod igazán szabályozni, maximum azt, hogy mely csoportok közül kerüljenek ki a járulékos veszteségek.

2020. dec. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!