Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért fogadják...

Magyarországon miért fogadják el sokan a fizikai erőszakot?

Figyelt kérdés
Úgy értem sokan vannak itt ezzel úgy főleg interneten hogy bizonyos helyzetekben elfogadják. Miért vannak itt ilyen primitív proli emberek? Az alap az lenne hogy semmilyen helyzetben nem elfogadható (önvédelem kivétel) a fizikai erőszak. Ez azt jelenti hogy olyan helyzetben sem ha valaki pl szórakozásból ellopja az autódat amiben értékes fontos dolgaid vannak majd neki hajt vele szándékosan egy fának vagy valaminek amitől tönkre megy az autód esetleg fel is gyullad és majd előtted kiszáll és röhög rajtad hogy tönkre tette a cuccaid. Na ilyen helyzetben sem elfogadható a fizikai erőszak. Ilyenkor rendőrt kell hívni vagy valami de nem fizikai erőszakot alkalmazni. Sokan nem értik meg hogy a fizikai erőszakkal magukat keverhetik bajba? Pláne akkor ha nem előre kitervelt és nem figyel rá oda az illető hogy ne bukjon le vele. Na meg akkor sem lehet fizikai erőszakot alkalmazni ha valakinek a frissen meghalt szeretteit gyalázzák előtte minél durvábban. De Magyarországon még vagy az emberek kb felénél lehet olyan helyzet amiért alkamazna akár csak enyhébb fizikai erőszakot. Igazából ha a saját gyerekük bántalmazását is bele vesszük akkor sokkal több mint a fele. Miért van ez Magyarországon?

2020. ápr. 12. 14:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
Ostobább vagy mint gondoltam .
2020. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Milyen vicces hogy még ti osto a primitív prolik mérték ostobázni. Amúgy 9-es egy bűncselekményt vallották be... Feljelentést is tehetnék ha az eset után nem kerületek börtönbe... Az állatkínzóknak kínhalál Járna ahogy minden állat gyilkosnak vadásznak vagy aki állatot vág vagy patkányt mérget vagy bármi. Viszont én tényleg szeretem az állatokat és többre tartom őket az embereknél Te viszont nem veszed szinte semmibe az állatokat csak azért a kínzásukat mégis helyteleníted ezért primitív módon verekszel. Amúgy akkor ha megölöd az állatkínzót többet nem kínoz állatokat ha megvered nem érsz vele semmit és tud is segíteni a nyomozásban hogy bebizonyítsák kitette. Ha maszkot se húzol elég elmondania kitette és csak rád bizonyítani kell.
2020. ápr. 13. 17:19
 13/24 anonim ***** válasza:
77%
Miért vagyok? Ja, hogy megindokolni nem tudod. :)
2020. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%
Bocs 11#-es, a hittem a kérdező vagy. :D
2020. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
10-es ha valakinek megölik a gyerekét az vélhetően megölni azt aki tette nem pedig megveri. Ettől még törvénytelen amit tesz de ha megölik a gyerekét onnantól már úgyis mind1. Pont ezért nem is ilyen példát írtam csak mondjuk azt hogy direkt előtted gyútja fel a házad és röhög rajtad vagy veri szét az autód. Nem alkalmazható fizikai erőszakot. Ha a gyereked verik az iskolában akkor meg pláne nem bántalmazhatsz gyereket és ha azok a gyerekek nem 18 felettiek még a törvény is bünteti... Bár fogadok te azok közé tartozol akik verik a saját gyereküket. Ja csak szólok hogy ha életedben csak 1 szer akármiért is Megütötted a gyereked akkor azok közé tartozol akik verik a gyereküket. De ha 18 év felettiek voltak mert már végzős gimis volt a gyereked akkor is felháborító a gyerekbántalmazás. Azt sem értem hogy bántalmazhatták a gyerekedet mindennap? Miután először bántalmazták hogy fordulhatott elő hogy másnap visszament ugyan abba az iskolába aztán még 3. nap is? Az is egész biztos hogy pocsék szülő vagy már csak akkor is ha elengedted a gyerekedet abba az iskolába de azt is eltudnám képzelni hogy te erőltette hogy ezek után is bemenjen. Amúgy milyen végzetséged van? Mit dolgozol?
2020. ápr. 13. 17:31
 16/24 A kérdező kommentje:
12-es válaszomban mernek akart lenni nem mérték csak a mobil átjavította... Meg még van egy pár elírás benne.
2020. ápr. 13. 17:33
 17/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem mondtam hogy az én gyerekemmel történt, mert még nincs gyerekem. Kérdezz előbb ha problémád van ne támadj. De ha érdekelt lennél a világ dolgaimban tudhatnád hogy ez minden egyes iskolában megtörténik. Angoloknál külön kifejezés van rá, mondhatjuk már nemzetközinek is, és a világon mindenhol probléma. :) De élj csak az álomvilágodban, részemről lezártnak tekintem ezt a meddő vitát.
2020. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

1, Felesleges Magyarországra kihegyezned a dolgot, a világ nagy részén az emberek elfogadják az erőszakot. Oroszország, USA és még sorolhatnám az országokat.

2, Prolizni csak prolik szoktak, amikor nem tudnak érvelni.

3, Ha egy kérdésre érdekel a válasz, akkor próbáld meg a válaszokat elolvasni, felfogni és átgondolni, ne pedig a saját igazad hajtogasd újra és újra, másokat lenézően. Főleg úgy ne, ha gondok vannak a felfogási képességeiddel és tartalom sincs a mondanivalód mögött.

4, Az, hogy nekem mi elfogadható és mi nem, nem te fogod megmondani. Főleg úgy nem, hogy érezhetően te vagy az, aki élőben minden konfliktus alól kihúzza magát.

5, Te nem a fizikai erőszakról beszélsz önmagában, hanem az önbíráskodásról. Az önbíráskodás azokban az országokban a legelfogadottabb, ahol a legrosszabb színvonalú a rendőrség.

6, A rendőrségre vagy kíváncsi? Amikor engem megtámadtak, 20 perc alatt gurultak ki, 5 perces távolságról. Ha a támadóknál van kés, talán már meg is halok. Kaptak felfüggesztettet úgy, hogy már volt nekik 3 előző ügyből is. Jogerőre kellett volna lépnie, de a bíró nem tartotta súlyosnak a dolgot. Tőlünk pár utcányira megöltek pár éve valakit a házában. A rablógyilkosok utána elmentek a rabolt pénzzel mulatozni egy kocsmába. A rendőrségre ment több bejelentés is, hogy ott vannak, de a rendőrség nem ment ki. Évekig szabadlábon voltak, későbbi, másik ügy miatt kapták el őket. A városomban a múlt héten halt meg egy gyerek, a város legforgalmasabb részén éjszaka. Mert nincs rendőri jelenlét, hiába kérték már az ott lakók és odajárók többször is, hogy legalább néha legyen ott rendőr.

7, Amúgy mi lenne, ha néha gondolkodnál is egy kicsit?

2020. júl. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy írják. De ha ne adj isten csak megvéded magad önvédelemből akkor már cselekednek, elő vesznek. Ilyen ez. Meg se védheted magad.
2020. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

ez a Balkán de ahogy írták USA ban sem csinálnak semmit.

ilyen a világ.

2020. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!