Honnan ilyen gazdagok a mai fiatalok?
Nyílván nem mind, van bőven kivétel, de a nagyvárosokban az egyetemisták nagyrészénél 4-500,000 forintos telefonokat látok, okosórát, 80,000 forint körüli cipőket hordanak, hetente járnak mesterfodrászhoz (a fiúk is), stb.
Ezek mellett van laptop is, néha kocsi is, oké utóbbiból a legtöbbeknek nem új, de egy használt autó megvásárlása és fenntartása is rengeteg pénz. Leggyakrabban a városokban ilyen 3-4-5 éves swifteket, fiat 500 és pandákat használnak, esetleg yarisokat... De ez mind 1 millió +-os kategória, bőven.
Az eleltronikai eszközeiket meg 1-2 évente cserélik, de olykor gyakrabban... Újabbra.
És ez főleg az egyetemistákra jellemző, de egyre több ilyen gimist is látok. 14-15-16 évest.
Egyetlen superdry, tommy holfiger polóra kifizetnek ilyen 12-15 ezreket...
Vagy akár egy ralph lauren, gucci polóra 50-60 ezer forintot is.
Hogy lehetséges ez?
Nektek is hasonlóak a tapasztalaitok, vagy Ti mást láttok?
Ezek egyszeri kiadások. Ha otthon laksz és dolgozol, akkor tisztán a tiéd ez a pénz.
Én sokáig éltem otthon, volt, hogy egyetemista koromban 200 000ft-ot is kerestem egy hónapban egy alja munkára, gyakornokként 300-as fizut kaptam, igaz, akkor már külön éltem. Ha valaki otthon lakik, akkor az albi, de még a rezsi sem terheli. Gyakorlatilag fél év alatt egy milliót is összeszedhet. És ha nincs olyan terhe, mint tandíj vagy hasonlók, a szülei pedig támogatják, akkor simán tud költekezni.
Nekem vannak ilyen egyetemista ismerőseim. Nekik a nagyrészük nyáron végig dolgozik, onnan szerzik a pénzt ezekre. Mondjuk a legtöbbnek nincs kocsija, vagy anno a szüleik vettek nekik használtat. De amúgy ha valaki otthon lakik vagy valami, akkor ezek a cuccok nem olyan elérhetetlenek. Ha valakinek nem kell rezsire költeni, vagy ilyesmi, akkor már is több pénz marad, amit ilyenre költhetnek.
A gimiseket pedig a szüleik pénzelik kizárásos alapon. Vagyis 16 alatt mindenképp.
#2-es vagyok, azt lehagytam, hogy ezek nem gazdagok, csak nincs pénzkultúrájuk... Számold össze, hogy mennyi a cuccaik összértéke (ha kocsi nincs, 1-2 millió forint maximum). És számold ki, hogy ha nem kellene költened kajára, lakhatásra és kapnál mondjuk még otthonról is valamennyi pénzt, akkor ezt mennyi idő öszsehozni 1200-1500-as órabérrel (átlag diákbér). Rá fogsz jönni, hogy ez nem olyan nagy dolog, csak azért tűnik annak, mert ezen kívül semmijük nincs.
Amit én tapasztalok, hogy több diák rak félre pénzt és priorizál. Én is ezt tettem, gyűjtöttem a pénzt, ezért mindig ilyen kínaiban vásárolós olcsójánosnak tűntem, aki a 70 forintos joghurt helyett a 60-asat veszi... Ez van, valamit valamiért.
Elkényetetettek, felszinesek, márkafüggők, nagyképűek, külsőségeknek akarnak megfelelni, nem belső értékrendnek.
Részben a fogyasztói társadalom, érszben a liberalizmus, részben a szülők hibájából lettek ilyenek, amilyenek.
Sajnos nagyon rossz irányba tart a világ. Főleg, ha arra gondolok, hogy ezzeknek az embereknek csakis még "ilyenebb" gyerekei lesznek majd.
Szomorú.
Nekem anno a nagy példaképet egy olyan srác jelentette, aki egyetem mellett végig dolgozott, és abból fedezte a 10 éves kocsija fenntartását, meg a bulikat, egyetemi költségeket. Sportolt, kedves, intelligens, jó ember volt. Ezek számitottak értéknek. És bár adott magára, hát tuti, hogy nem járt hetente fodrászhoz...
És ez volt ... 12 éve, sem ő, sem én nem vagyunk még vénemberek... Nagyot fordult a világ, és nem jó irányba.
Hát én nagyon sokat keresek az átlaghoz képest.
Adok haza anyámnak, apámnak (külön élnek), van hitelem is, de így is jóval több marad mint az átlagnak a teljes nettó fizetése.
Webáruházban beraktam egy pár cipőt, 2 farmert, 3 polót, 1 pulcsit, 2 inget és egy dzsekit (nem bőrt), olyan márkákból amit másokon látok és 600,000 forint jött ki. (nem rendeltem meg)
Ennyi ruha talán még egy évszakra sem elég...
Megengedhetném magamnak, de még nekem sem lenne okos döntés ilyenekre szórni a pénzt, úgy hogy kifejezetten sokat keresek.
Nekem nem jön ki a matek, hogy mondjuk aki nettó 300,000 forintot keres és otthon lakik, az hogy engedhet meg ennyi mindent magának, még a márkás ruhákon túl is...
És nettó 300,000 is bőven az országos átlag felett van, a mediánt már ne is említsük.
Én a szüleimnél lakok, akik nem gazdagok, de nem is kell nekik anyagi segítség. Apám nyugdíjas. A nagymamám házát pedig nekem adták, aki 7 éve halt meg. Azt kiadtam, és abból élek. Mellette meg nyáron is szoktam dolgozni 2 hónapot. Az autóm egy sx4 ami az apám régi kocsija. Szokott benzinpénz adni.
És ez még nem gazdagság. A ruhákat amiket látsz, lehet, h nem eredetiek. Nekem van pár tényleg gazdag ismerősöm (mármint a szüleik) és még ők sem költenek 600ezreket ruhákra. Szóval inkább a látszatnak dőlsz be. Annyi csak, h a fiatalok kva sokat foglalkoznak ezzel, hogy hogyan néznek ki. viszonylag olcsón is nézhetsz ki úgy mint egy arisztokrata. Az idősebb gazdagok már nem foglalkoznak azzal annyit, hogy hogyan néznek ki. A leggazdagabb ember akit ismerek, egy 5 milliós autóval jár. És kb 10 éves ruhákat hord.
ruha telefon stb zsebpénzből összejön.azt csak1x kell megvenni..najo a ruhat nem de úgy mégis.. ettől még nem lesznek gazdagok:) csak a látszat amin én bizony átlátok és
90%ban ennyi a "vagyonuk".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!