Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen a világ?

Miért ilyen a világ?

Figyelt kérdés
Miért csak azok tudnak érvényesülni az életben és jó karriert befutni akik jó családba születnek bele illetve jó anyagi háttérel aki meg nem az meg egész életében csak szenved. Az én szüleimnek sosem volt pénze panellakásban lakunk tehát még scak kertesház sincs és nincs meg az az alap tőke vagy pénz vagy akármi hogy én fiatalon huszonévesen tudjak boldogulni az életben. Tehát nem kapok jól fizető munkát mert nem rendelkezem kapcsolatokkal és azokkal kell versenyeznem akiknek hátszelük van meg a szülők segítettek neki és akkor nekem mindent a 0-ról kell építeni ami a mai pénzes világban lehetetlen. Lehetetlen az hogy jól fizető munkát kapjak vagy egyáltalán elköltözzek itthonról mivel lakást nem öröklök lakáshoz nem tudok jutni illetve az albérlet sem olcsó. Ezáltal barátnőm sincsen mivel panellakásban nincsen nagyon magánéletem tehát ez a kapcsolatokra is rámegy. Tehát aki már eleve úgy kezdi az életét hogy van alatta szülsői segítséggel egy alapkő letéve és akkor már csak arra építkezni kell viszont akinek nincs azt az alapkövet nagyon nehéz letenni és ha le is teszi az ember már hosszú évek eltelnek. Tehát ha 35 évesen jutok el arra hogy majd gyűjtöttem annyit hogy mehessek egyáltalán albérletbe lakni vagy autót venni és akkor még nem is volt prákapcsolat aztán leszek 40 éves és akkor már késő. Tehát annyira igazságtalan ilyen szemszögből az élet hogy csak az számít hogy ki milyen anyagi háttáreű illetve kapcsolati hátterű családba születik bele rokonságba. Eddig akiket ismerek azok mind család segítségével jutottak lakáshoz fiatalon vagy munkához.
2020. febr. 16. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert hisztis vagy. Csak az akadályokat keresed a megoldás helyett.
2020. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Nincs lehetetlen, de teljesen másként kell hozzáállni az élethez.


Csak kevés sikeres ember indult el a kapcsolatain keresztül. Valójában inkább az történt, hogy az első sikereik után lettek meg a kapcsolataik, amik aztán tovább segítették őket az útjukon.


Ha úgy gondolkozol, hogy neked alapjáraton nincs esélyed, akkor tényleg nem is lesz.


Annak idején én is elhittem ezt a szöveget, aztán simán rácáfoltam mindre. A világ tele van lehetőségekkel, de ha elzárod magad elől azokat, mert eleve lehetetlennek tartod, akkor sajnos nem te fogod megragadni valamelyiket.

2020. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Ha eleve azt mondod valamire, hogy Neked úgysem sikerül, akkor nagyon nagy a valószínűsége, hogy igazad lesz. Ám, ha úgy indulsz neki, hogy sikerülnie kell, akkor is nagyon nagy a valószínűsége, hogy igazad lesz!

Válassz!

2020. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Az élet alapból igazságtalan. Nem is kell igazságodnak lenni.



Egyiknek ezt dobja, a másiknak meg azt. Lehet rinyálni, mint ahogy te is teszed, meg lehet dolgozni és előrelépni.


az meg hülyeség, hogy 0 ról nem lehet előrelépni. Van jó pár 25 éves srác akik 0ról építettek 100 milliós vállalkozást 5-8 év alatt. Van előttünk példa, hogy lehetséges megcsinálni.

2020. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Negatív gondolkodásmód..

Szerinted talán kertesben jobb? Az én családom is kertesben él, nincs saját szobám, ráadásul egy jelentéktelen kis faluban lakok, ahonnan napi szinten 3 órát kell ingázzak. Mit meg nem adnék egy városi panellakásért..

Nekem sincs sok kapcsolatom, de próbálom építeni az életemet,és nem ilyen negatív, önmagamat sajnáltató alak vagyok..

Szedd már össze magad. Ne próbáld már meg nekem bemesélni, hogy az albérletbe költözés is lehetetlen számodra. Egy szobát simán bérelhetsz 50000 forint körüli összegen, ami nem olcsó, de ez van. Lakáshoz neked egyedül kell jutnod, nekem is, meg még kb több milliárd embernek a világon, nem csak te vagy ilyen helyzetben...

2020. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez csak tipikus hiszti. Az emberek és a lehetőségek nem egyformák, de miért kellene magadat mondjuk egy hollywood-i sztárhoz mérned? Mindig találhatnál olyat, aki még szerencsésebb, még jobb, még-még-még... De ennek mi értelme?


Azzal foglalkozz, hogy te milyen életet élsz, te boldog legyél, és a legtöbbet hozd ki magadból. Nem kell senkivel sem versenyezni, hanem számodra megfelelő életre törekedni.

2020. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

"Miért csak azok tudnak érvényesülni az életben és jó karriert befutni akik jó családba születnek bele illetve jó anyagi háttérel aki meg nem az meg egész életében csak szenved. Az én szüleimnek sosem volt pénze panellakásban lakunk tehát még scak kertesház sincs és nincs meg az az alap tőke vagy pénz vagy akármi hogy én fiatalon huszonévesen tudjak boldogulni az életben. Tehát nem kapok jól fizető munkát mert nem rendelkezem kapcsolatokkal és azokkal kell versenyeznem akiknek hátszelük van meg a szülők segítettek neki és akkor nekem mindent a 0-ról kell építeni ami a mai pénzes világban lehetetlen."


Ez teljesen rossz elképzelés részedröl, egyszerüen csak kicsit többet kell magadnak csinálni.


Én szegény, összeköttetések meg ismerettségek nélküli családból származom.

Hárman vagyunk testvérek, anyukám egyedül nevelt minket (özvegy lett, amikor a legkisebb testvérem született), két szobás panelban nöttünk fel. Azt meg gondolhatod, hogy anyagilag mennyire voltunk eleresztve,egy banki ügyintézö nem keresi magát halálra.

Ennek "ellenére" én gépészmérkül lettem (BME-en), és idöközben saját családi házban élek a párommal meg a gyerekemmel.

A testvéreim közül az egyik egy nagyobb üzletláncnál középvezetö, a legkisebb meg most végezte az orvosit önköltségesen.


Viszont egyikünk sem azon törte a fejét, hogy másnak miért jobb, illetve hogy mit miért nem lehet elérni, hanem szépen odatettük magunkat, hogy elöbbre tudjunk jutni.

2020. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Kifogások világa Facebook oldalt olvasgasd és magadra ismersz!

Ha az általad irigyelt jólszituált emberek szülei, nagyszülei, dédszülei úgy gondolkodtak volna, mint te, akkor ők se lennének "gazdagok".

2020. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Ki kell lépni a komfortzónádból! Pár évig jól odateszed magad, és a gyerekednek már jobb lesz!
2020. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Menj ki külföldre. Itthon tényleg luxus lett az albérlet is, nemhogy a vásárlás.

A legtöbb nyugati országban sokkal könnyebb boldogulni. Sehol sem könnyű az elején, mindenhol dolgozni kell, tudni az adott nyelvet stb. De nem mindegy, hogy 2000 euróból elmegy 1000 a berlemenyre, vagy 150 ezerből 120. Itthon tényleg nehéz előre lépni. Én 2 diplomás mérnökként az átlaghoz képest jól keresek, de még így is baromira messze állok attól, hogy nyugodtan éljek és legyen esélyem saját ingatlanra.

Nincs értelme itt szenvedni egy panelban a szüleid nyakán. Persze ez az én véleményem, nem kötelező megfogadni.

2020. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!