Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki szerint a felnőttkor...

Aki szerint a felnőttkor jobb, mint a gyerekkor, meg aki boldognak mondja magát, az hogy csinálja? Lehetne nekem is ilyen?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok.


Itt ülök lényegében munkanélküliként. Papíron nem, mert egyéni vállalkozóit kellett kiváltanom a foglalkoztatásomhoz és még pár nap még, amíg számláztatok az illetőnek - kb. annyit fogok kapni, mint amennyi az adóm + könyvelési díjam.


Tanultam egy igen piacképesnek mondott dolgot, eléggé odaadóan és lényegében esélyem sincsen benne elhelyezkedni. Tegnap chat-eltem egy ismerősömmel, aki ugyanezt tanulta, szintén komolyan vette, neki se sikerült egészen eddig.


Az érkező gazdasági világválságba már valószínűleg 0 félretett pénzzel fogok megérkezni.


Szinte heti szinten jön valami újabb rossz hír, megoldandó probléma, konfliktus, fogy a pénzem.

Folyamatosan jönnek olyan dolgok, amik pár lépést visszavetnek és nem számítok rájuk. Szó szerint derült égből villámcsapások.

Most is épp jött egy, azért is írom ki ezt a kérdést...


Születni kell arra, hogy az embernek úgy egyáltalán a biztonságos élethez elegendő pénze legyen? Vagy emberhez méltó munkája, ahol például fejlődési lehetőség is van? Vagy egészsége?


2020. jan. 30. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Jó szakmát kell választani, nyelvet tanulni és külföldön kell boldogulni. Ott lehet.
2020. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem ellentmondás?:

"Tanultam egy igen piacképesnek mondott dolgot, eléggé odaadóan és lényegében esélyem sincsen benne elhelyezkedni."


Nem írom le a lózungokat, amiket ilyen kérdéseknél szokás, úgyis lesznek akik leírják, jó esetben átfutod, de megfogadni nem fogod.


Én csak egy szóval tudom a helyzetedre a megoldást: VÁLTS!

2020. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Programozást tanultam.


Jó, igen, aki ismeri a szakmát, az tudja, hogy mostanra már esélytelen kezdőként. Kívülről viszont ennél a szakmánál aztán már tényleg nem az látszik...

Akivel tegnap beszéltem, ő is írkálta, hogy ezt nem hiszi el és akkor hol van az a nagy informatikushiány... Hát nem keresik a kezdőket.

Pedig ő például még a programozáson belül is top technológiát + nyelvet tanult.


Második, már eleve látszik a válaszodból, hogy engem tartasz hibásnak és pont. Jó, igen, érzem a segítőszándékot is, meg nem voltál bunkó se egyáltalán, de azért a hibáztatás érződik.

2020. jan. 30. 15:32
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

mindenhol progranozot keresnek.

Pont jot tanultal.

Tudsz is programokat irni?

ez a kerdes. Mert ha.igen nyert ugy.

Ha nem.akkor mas melo. Ilyen egyszeru

2020. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Külföldről meg elkezdtem érdeklődni, beszéltem pár ismerőssel, aki jelenleg van kint vagy volt.

Szinte esélytelen kimenni (persze lélekölő monoton munka jönne ott is szóba, de legalább 2 év múlva is lenne mit ennem, hol laknom).

Aki jelenleg van kint, ahhoz nem tudok menni. Így meg kb. esélytelen.

2020. jan. 30. 15:43
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem olyat tanultam, ami "piacképesnek mondott", hanem olyat, ami érdekel, amivel szívesen töltöm az időm. Emellett úgy kezelem a pénzem, hogy bár nem keresek milliókat, mindig tudok félretenni, biztonságban tudom érezni magam.
2020. jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Javaslom a fejvadász cégeket!

Mindig keresnek és jó eséllyel olyat is ki tudsz fogni, amelyik a szállást is biztosít.

2020. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Jól van, ez kb full kamu:D

Nehogy már programozóként ne tudj elhelyezkedni:D

Én is ebben dolgozom, kb ha már megvan az első éves az egyetemen, kapsz munkát, nem végzett ként.

2020. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Én is programozó vagyok, két befejezetlen egyetemmel és egy befejezett okjvel. Még én válogathatok, annyira van kereslet.
2020. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Erről beszélek!
2020. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!