Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg a főzés gyakorisága...

Tényleg a főzés gyakorisága mér egy nőt?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó lakóközösségünk van a társasházunkban. Sokat összejárunk, de bizonyos dolgokkal nem tudok azonosulni, illetve nem értem.

Én nem vagyok egy konyhatündér, nem főzök és sütök nagyokat, mert egyszerűen sem időm, sem igényünk rá. Hétvégén nyilván megteszem éhenhalás ellen, de nagyjából ennyi. Ketten élünk együtt a párommal, hétköznap mindketten megoldjuk a kajánkat.

A szomszédainktól rendszeresen kapok valamiféle degradáló beszólást, hogy "csak annak ilyen szép a konyhája, aki sosem használja", "minek új tepsi, úgysem sütsz!?", "XY legalább mindennap főz", "Xy legalább jól főz", blabla... Kedvem lenne visszaszúrni, de intelligensebb vagyok annál, minthogy az ilyen élcelődésekre reagáljak. Napi 9 órában vezető beosztásban dolgozom, aztán heti 3-szor este 10-ig suliban vagyok. A többi estén intézem, amit éppen kell (bevásárlás, posta, esküvőszervezés, akármi), vagy tanulok. Sokszor örülök, ha a párommal tudunk legalább egy kis időt szakítani egymásra, a kapcsolatunk is megérezte a feszes időbeosztásom. Jelen pillanat a főzés/sütés valaminek a rovására menne. Akikkel mindig példálóznak, hogy ők bezzeg mindennap főznek, egyikőjük 6 órában dolgozik, nincs gyereke és semmilyen elfoglaltsága munka után, másikuk itthon van még a 2 évesükkel, aki délelőttönként bölcsiben van. Szeretnék én főzni és fogok is hasonló időbeosztás mellett, de jelenleg egyszerűen azt érzem, hogy nem fér bele az életembe. Miért kell emiatt megítélni bárkit is anélkül, hogy mélyebben belegondolnának, hiszen ismerik nagyjából az időbeosztásomat? Akárhogy is próbálom lepattintani magamról ezeket a beszólásokat, mostmár eljut a lelkemig, hogy valami nem oké velem a felfogásom miatt, mert túl sokan mondják ezt.



2020. jan. 20. 10:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
78%

Pedig egyszerű a pszichológiája.

Voltál már osztálytalálkozón? Időtlen jelenség, hogy ott mindenki azt akarja elődni, hogy mennyire sikeres, azzal tromfol rá a másikra, amivel csak tud, és végül mindenki úgy megy haza, hogy lúzernek érzi magát a többiek mellett, akiknek "minden összejött".

Ez is ugyanerről szól. Látják, hogy szép, rendezett házban élsz, hogy van egy férjed, aki nem várja terpeszkedve a vacsorát, sikeres vagy, talán csinos is... Féltékenyek, irigyek, és azzal próbálnak rád tromfolni, amivel csak tudnak. Ha nem tudnak, akkor meg beléd kötnek "minden élére állitott a lakásodban".

Sok az érzelmileg primitiv ember, aki azáltal tudja a saját önbecsülését növelni, ha másokat a földbe döngöl. Mert ő maga ugyan nem tud magasabb lenni, mint amekkora, de ha a másik már derékig a sárba van nyomva, mégiscsak magasabbnak fog tűnni nála. És egy buta ember ettől már elégedett is lesz.

2020. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azért fitogtatják, hogy mennyivel jobbak, mint a másik, mert nem elégedettek az életükkel. Amúgy az én anyám 65 éves és nyugdíjas. Jó egészségben van, és tele van szabadidővel, mégse főz már mindennap és ezzel apámnak sincs semmi baja. Megveszik az ebédet 1000-1500 forintért, amiben van leves és második. Mindennap mást esznek, változatos az étrend, jó minőségű a kaja. Szerintem még olcsóbban is jössz ki, mert ha magadra főzöl az alapanyagokat akkor is ki kell fizetned, benzinköltség a bevásárláshoz, ráfordított idő, energia stb. Persze anyám is megcsinál egy húslevest HA kedve van, magyarul a főzést már nem muszájból csinálja. És kiegyensúlyozottabb is, mint régen.
2020. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
87%

"Nem tudom, én ha nem jutok fôtt ételhez akkor nagyon ideges leszek és feszült."

[link]

2020. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim sem főznek minden nap, pedig ők a saját főztjüket eszik. Ja, és apám is főz. Ne foglalkozz a degenerált szomszédokkal. Csak rád vetítik ki a problémájukat, amit még maguknak sem mernek bevallani.
2020. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
92%
"Mutterom most ellát, de ha egy nô velem akar lakni annak majd tudnia kell fôznie." - Imádkozz, hogy anyukád hosszú életű legyen, mert még egy ilyen hülye nőt nem kapsz. :-D
2020. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
80%
Látom, anyádnak már nem volt ideje a megnevelésedre a sok főzés mellett...
2020. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
93%

Hajjaj, anyu pici kisfiacskája kemény lett.

Mi az, Bubu, nem aluszkáltál eleget ebéd után, és most nyűgös vagy? :)

2020. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom azt a nőt, aki egy ilyen életképtelen herét nevelt. Pont amikor a legjobban rászorul majd a gyerekére öregen, betegen, legyengülve, akkor sem fog tudni támaszkodni rá.
2020. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
89%

Tyűha, már privátban is kapom a fenyegetést Bubustól. Kezdek félni. :)


Annyira szeretném hinni, hogy csak kamu troll, de sajnos vannak ilyenek a valóságban is... :(

2020. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is írt a kis agresszor. :-D Látszik, hogy nem volt még nővel, akkor nyugodtabb lenne. :-D
2020. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!