Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg a főzés gyakorisága...

Tényleg a főzés gyakorisága mér egy nőt?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó lakóközösségünk van a társasházunkban. Sokat összejárunk, de bizonyos dolgokkal nem tudok azonosulni, illetve nem értem.

Én nem vagyok egy konyhatündér, nem főzök és sütök nagyokat, mert egyszerűen sem időm, sem igényünk rá. Hétvégén nyilván megteszem éhenhalás ellen, de nagyjából ennyi. Ketten élünk együtt a párommal, hétköznap mindketten megoldjuk a kajánkat.

A szomszédainktól rendszeresen kapok valamiféle degradáló beszólást, hogy "csak annak ilyen szép a konyhája, aki sosem használja", "minek új tepsi, úgysem sütsz!?", "XY legalább mindennap főz", "Xy legalább jól főz", blabla... Kedvem lenne visszaszúrni, de intelligensebb vagyok annál, minthogy az ilyen élcelődésekre reagáljak. Napi 9 órában vezető beosztásban dolgozom, aztán heti 3-szor este 10-ig suliban vagyok. A többi estén intézem, amit éppen kell (bevásárlás, posta, esküvőszervezés, akármi), vagy tanulok. Sokszor örülök, ha a párommal tudunk legalább egy kis időt szakítani egymásra, a kapcsolatunk is megérezte a feszes időbeosztásom. Jelen pillanat a főzés/sütés valaminek a rovására menne. Akikkel mindig példálóznak, hogy ők bezzeg mindennap főznek, egyikőjük 6 órában dolgozik, nincs gyereke és semmilyen elfoglaltsága munka után, másikuk itthon van még a 2 évesükkel, aki délelőttönként bölcsiben van. Szeretnék én főzni és fogok is hasonló időbeosztás mellett, de jelenleg egyszerűen azt érzem, hogy nem fér bele az életembe. Miért kell emiatt megítélni bárkit is anélkül, hogy mélyebben belegondolnának, hiszen ismerik nagyjából az időbeosztásomat? Akárhogy is próbálom lepattintani magamról ezeket a beszólásokat, mostmár eljut a lelkemig, hogy valami nem oké velem a felfogásom miatt, mert túl sokan mondják ezt.



2020. jan. 20. 10:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz azokkal, akik beszólnak, férfiként mondom, hogy sokan még mindig azt hiszik, hogy a férfi dolga "dóóógozni" napi 12-16 órát, de szigorúan csak fizikai munkát, mert a "szellemi munka nem munka", a nők pedig cselédek, akik otthon napi 3-féle ételt kell, hogy főzzenek.
2020. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
87%

A férjednek megfelelsz igy? Kb. ez az egyetlen, ami számit.


Az emberek rémesen korlátoltak, a saját életmódjukon kivül másmilyet képtelenek megszólás nélkül tűrni.


Főként, ha valaki hétköznapi ember létére, hétköznapi életvitel mellett úgy néz ki/úgy öltözködik/vagy olyan "diszlet"lakásban él, mintha egy filmsorozatból pottyant volna közéjük. Ez nagyon zavarba tudja ejteni azokat, akik erre nem képesek.

Ezt te is megkapod, mikor a szép konyhádért kritizálnak.

Persze ez olyan dolog, hogy mivel vezető beosztásban dolgozol, ezért nyilván van minimum egy bejegyzésekkel telefirkált határidőnaplód, vagy egy munkákkal megrakott notebookod vagy telefonod...

Igy ennyi erővel, amikor a szomszédasszonyodnál meglátod a szűz hófehér naptárat, meg a családi fotózásra meg filmezésre használt laptopot, te is visszavághatnál, hogy csak annak van ilyen szép rendezett naptára/notebookja/mobilja, aki a céges karrier helyett a családi életre fókuszálhat...

önvédelemnek jó lenne, de remélem, okosabb vagy annál, mint hogy tényleg belemenj az ilyesfajta értelmetlen rivalizálásba.

Legyen több eszed, mint nekik.


Amúgy vannak nők, akik remek humorérzékkel bújnak ki az ilyesfajta sztereotip elvárások alól. Például biztos láttál már vicces "rendszámtáblát". Eyszer láttam egy olyat női sofőr kocsiján, hogy "...Na és? Főzni se tudok!" :D És ezzel már le is van rendezve a hölgy részéről minden "ezt a kocsit is biztos nő vezeti" tipusú beszólás. Jól teszi! :)


33 F

2020. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
31%

Szia! 20 éves vagyok. Jelenleg itthon élek, de szeptembertől a reményeim szerint kollégiumba költözök, ott viszont elengedhetetlen, hogy főzzek. Itthon mindig főztek rám, és ha egyszer én akarnék csinálni valamit, egyből kitessékelnek, mondván, hogy mindenből van elég. Emiatt nem lettem eddig konyhatündér.


Neked nehezebb, mert van párod. Én megértelek, és egyetértek veled. Ne hagyd, hogy más véleménye döntsön. :)

2020. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Az a konyhai alkalmazottak minőségének fokmérője, nem a nőké.

F 36

2020. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
85%

"A legtöbb mai nô max 8 órát dolgozik, azt is jó sok szünettel megszakitva. Ennyi."

ja, fél óra szünetem van, amikor az előre elkészített ebédemet megeszem. te milyen álomvilágban élsz amúgy?

2020. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Természetesen általában elpoénkodom ezeket a beszólásokat, vagyis ahogy írtam lepereg, de azért sokadszorra már nagyon fárasztó és tényleg elgondolkozik az ember, hogy valami nem oké. Pedig az eszem tudja, hogy nekem ez az oké, neki meg az az oké. Egyikünknek sem kell megfelelnie a másik "elvárásainak". Egyszerűen csak piszkálja már a csőrömet.

A páromnak így megfelelek nyilván. Elég jó körülményeket teremtettünk magunknak ahhoz, hogy ne okozzon gondot beülni valahova, vagy ebédet rendelni. Ha nincs kedve hozzá, összedob magának valamit másnapra, nem várja el tőlem. Tudom egyébként, hogy vágyik egy háziasabb nőre, az anyukája a mindennapi meleg vacsorához szoktatta anno, ő ezt el is mondja, de rögtön korrigál is, hogy tudja, érti és látja, hogy miért van úgy, ahogy van és neki ezzel nincs problémája. Főzni egyébként tudok. Szerintem nem is rosszul. A tudás és az akarás között van némi különbség. :)

Egyébként tök jókat írtok. Belegondolva, amíg ki nem derült, hogy keveset főzök, addig mindig a lakásunkkal jöttek és azzal, hogy én biztosan rendmániás vagyok, olyan "élére vasalt, előre megtervezett" nálunk minden. Nyilván ez sem igaz, de szeretjük a rendet mindketten. Mindennek megvan a helye és tény, hogy ez is időspórolás. Gyorsabb a takarítás, ha nem pakolni kell előtte órákig.

A naptáras hasonlat is nagyon jó, eddig eszembe se jutott, de tény. Mondjuk nyilván nem vágnék vissza ilyesmivel. Nagyjából érzem azt, hogy miért próbálnak valamiért állandóan fogást találni rajtam. Ez az ok pedig pont olyan, amivel teljesen szembemennék, ha sikerülne kiprovokálni belőlem valami kicsinyes választ.

Egyszerűen csak nem értem a pszichológiáját, miért tesz valakit boldoggá az, ha másoknak beszólogathatnak valami miatt és ezzel fitogtathatják mennyivel jobbak a másiknál.

2020. jan. 20. 12:12
 17/39 anonim ***** válasza:
66%

Egy embernek kell megfelelnie a párodnak senki másnak,ezt is csak a vita elkerülése végett.

Férjemnek nem számit van e főtt étel vagy nincs,soha nem is számitott,nem is mentem volna hozzá ha elvárta volna hogy minden nap főzzek.

Öcsém elképzelhetetlennek tartja hogy ne legyen főtt étel az asztalon igy valószinű nem jól jönne ki egy olyannal mint én(ezt mondja is:)).

Ha a párodat nem izgatja és megoldjátok akkor magasról....a többi embert csak az számit nektek mi a jó.

2020. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
82%

"Egyszerűen csak nem értem a pszichológiáját, miért tesz valakit boldoggá az, ha másoknak beszólogathatnak valami miatt és ezzel fitogtathatják mennyivel jobbak a másiknál."


Benne is van a válasz: azért, mert így úgy érezhetik, hogy jobbak másnál.

2020. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
84%
8: Ciki lehet ennyire mástól függni ilyen alap dologban. Főleg felnőttként.
2020. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
75%

Én azért sajnálom azokat, akiknek az az életükben a legnagyobb teljesítmény, hogy minden nap össze tudnak dobni valami kaját. És természetesen ezek azok, akiknek a főzés annyit jelent, hogy negyvenedjére csinálják ugyanazt a kaját ugyanúgy, mert összesen húsz recept van a fejükben, és azokat is a nagyanjuktól tanulták.

Amúgy az én barátnőm sem főz és nem is várom el tőle. Persze egy paprikás krumplit recept alapján meg tud csinálni(de erre bárki képes), de nincs hozzá fantáziája, nem érzi, hogy mi mihez passzol és miből mennyi kell. Ha most odaállítanám a hűtő elé, hogy dobjon össze a meglévő dolgokból valamit, akkor azt se tudná, hogy hova nyúljon és valószínűleg egy rántotta lenne a végeredmény. De ezzel nincs baj, nem érthet mindenki mindenhez, ezért a főzést szinte mindig én csinálom.

2020. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!