Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz szakember lennék, ha...

Rossz szakember lennék, ha csak a megbecsültség és presztízs miatt tanulnék valamit? Megbánnám?

Figyelt kérdés
Mindig jó tanuló voltam, alapvetően értelmes, de sokkal inkább szorgalmas. Gimiben is jó jegyeket szereztem (emelt matek-fizika tagozatos voltam), kitűnőre érettségiztem és van két nyelvvizsgám. Nyilván minden szakon mások a követelmények, tehát nem vettek volna fel bármilyen szakra, de én azt éreztem, hogy azért viszonylag sok lehetőség közül választhatok és megvan bennem a potenciál arra, hogy felkészüljek és érettségizzek más tárgyakból is. Végül egy nyelvszakot választottam, mert igazából az érdekelt. Nagyon szeretem is, ebből a szempontból egyáltalán nem bántam meg. Viszont így a vége fele egyre többször megfordul a fejemben, hogy tanulnék valami mást, mert annyi sz#*%rt még életemben nem kaptam, mint az egyetemi éveim alatt.... Nyilván vannak kivételek, de az emberek többsége lenéz, idiótának, butának tart amiatt, mert bölcsész vagyok/leszek. Semmibe vesznek, az én szakom nem ér semmit, én nem tanulok semmit, nekem nincsen semmi dolgom, belőlem nem lesz semmi, az nem is egyetem, az vicc és a társai. Tényleg rengeteg embertől kaptam ilyeneket, hogy biztosan két számot nem tudok összeadni, semmit nem lehet rám bízni, mehetek közmunkásnak stb., és igazából még a képzetlenebb, egyetemet sem látott emberek is így beszélnek rólam. Plusz, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy van is egy-két olyan szaktársam, aki tényleg butább, aki tényleg nem csinál semmit, csak úgy éppen átbukdácsol stb., és sajnos az oktatók között is vannak olyanok, akik szerintem nem veszik elég komolyan a képzést. Nekem ebből már kezd elegem lenni, én ennél mondhatni többre vágyom. Nekem rosszul esik, hogy sokak szemében nem érek semmit és az is zavar, hogy kevesebb fejlődési és előrelépési lehetőséget látok. Emiatt gondolkozom azon, hogy ha lediplomáztam, akkor csinálok új érettségiket és elkezdek valami “komolyabb” szakot (pl. mérnöki, orvosi vagy informatika), csak ott a bibi, hogy engem ezek a dolgok fikarcnyit sem érdekelnek.... Megtanultam, amit kellett, de sosem vonzottak a természettudományok, nem szerettem őket. Most sem érdekelnek, egyedül az vonz ezekben a szakokban, hogy professzionálisabbak, megbecsültek és több lehetőséget nyújtanak. Nem tudom, hogy mit kellene kezdenem ezzel... Az a baj, hogy szerintem nyelvek területén mehetnék bármilyen egyetemre, mindenhol ugyanezt találnám és mindenhol ugyanilyen véleményekkel találkoznék, hiába érdekel.
2019. dec. 8. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Csinálj egy értelmesebb mester szakot vagy egy doktorit. Bár én elég sokat mozgok különböző felsőoktatási intézményben tanuló/végzett emberek között, azt hogy valakire nyelvészként azt mondják, hogy buta vagy képzetlen még soha nem hallottam. Igen a szabad bölcsészeket (nem mindig jogosan) leszólják, na de nyelvi szakosokat. Nem lehet, hogy rosszul "adod elő" magad és azért tartanak butának?


Ha nincs kihívás az egyetemen keress valami olyan mellék szakmát ami az előrhealadásodat amitől tartasz segít. Pl valami szakfordítói vagy hasonló képzés, esetleg iratkozz be valami új nyelvtanfolyamra. Tolmácsokra és hasonlókra mindig lesz szükség.


Ha nem érzed kidobott pénznek az eddigieket, akkor persze végezhetsz új szakmát is, de semmi garancia rá, hogy azzal olyan közegbe kerülsz, ahol megkapod a vágyott elismerést. Mi lesz ha olyan oktatóid lesznek pl egy orvosin, akiket szintén nem tartasz elégnek. Akkor nem elég, hogy beleöltél energiát, hogy újra tanulj, közben szenvedned kell kémia órán és még rosszabb lesz a dolog. A másik, hogy kevés orvos van annyira jó, hogy valóban elismert és megbecsült legyen. Sőt pont, hogy szegények hiába tanulnak ezerféle kémiát meg élettant, akkor az egyetemen mindenki elismeri hogy mennyi munka, de mikor kikerül és a rendelőben meg a kórházban dolgozik vért izzadva kutyába se nézik. Sokan azért viselik el mert tényleg elhivatottak, na de úgy, hogy nem érdekel csak az elismerésért csinálom sokkal nehezebb..

2019. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem erdekelnek ezek a szakok ne szivasd magad azzal h elkezded oket, helyezkedj el olyan allasban amit szeretsz es akkor nem azt kell hallgasd h bolcsesz vagy, hanem megmondod h mit dolgozol es kesz. Amugy is a diploma semmit sem er amig nem helyezkedtel el vele. A masik meg h az emberek mindig megrobaljak magukat igazolni azzal hogy masokat alsobb rangunak kevesbe okosnak szepnek becsuletesnek mondanak.
2019. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!