Általában miért nem szeretik az olyan embereket, akiknek fontos a presztízs?
Én például ilyennek tartanak, illetve magamat is ilyennek gondolom, de elsősorban maximalistának.
Én érettségi után nem mentem egyből egyetemre, hanem egy pénzügyes képzést csináltam.Találtam is vele állást egy nagy multinál.
Akkor kezdtem el egy közgazdasági szakot is, a cégnél kaptam előléptetést is, pénzügyi asszisztensből kontroller lettem, akkor még nem volt meg a diplomám, tehát anélkül is megkaptam volna.Viszont a diplomát fontosnak tartottam a presztízs miatt, azóta már mesterképzésre járok.
A legtöbb dologban szeretem a presztízst.
A tömegközlekedést nem szeretem, nem is használom, vagy gyalog megyek vagy kocsival.A tömegközlekedésnek nincs presztízse, egy fiatal,jó autónak van.
Ingatlanok tekintetében ugyanezt gondolom, emiatt is vettem új építésű lakást.A panelnek nincs presztízse, belehet rendezni szépen egy panellakást, de amikor belép az ember az épületbe és meglátja a folyosót meg a lépcsőházat mintha időt utazna a 70-es évekbe.Ennyi év alatt nem voltak képesek felújítani, nem igényes emberek laknak ott.
A főnökeim precíznek tartanak, a kollégák szerint az engem a "mindent élére vasalni" jellemez.
Viszont, ahogy érzem nagyon sokan utálják a maximalista embereket.
Mert mindennél fontosabb az ilyen embereknek a magamutogatás, önkifejezés, másokon való taposás.
De ezek miért is lennének népszerű tulajdonságok?
Az átlag emberek élik az életüket, foglalkoznak a környezetükkel is, szeretnek adni, örömet okozni, stb, nos, én ezt nevezném inkább igényességnek. Ez benned megvan?
Én a diplomát nem presztízs miatt tettem le, hanem mert úgy gondoltam, hogy később a munkában szükségem lehet rá. Igaz, hogy vannak, akik diploma nélkül is jól keresnek a szakmában középfokú végzettséggel, de ha olyan céghez kerülnék, ahol bértábla besorolásnál számít a papír, akkor igenis jól jön. Volt egy olyan évfolyamtársam főiskolán, akit pont ilyen okból küldött el az akkori munkahelye főiskolára tanulni, hogy meglegyen a papír és be tudják sorolni a magasabb bérkategóriába, egyébként a tudása megvolt papír nélkül is.
Tudod, az a probléma sokszor azokkal, akik így vannak, mint te, hogy a beosztottaikat is hajlamosak túlhajtani, akár indokolatlanul is. Volt egy főnököm, aki elvárta, hogy akár hétvégén is menjünk be, de kifizetni nem fizették. Ja, köszi, akkor én inkább felmondtam, úgyis volt még hátra a főiskolából, szóval nem volt emiatt problémám, és diákmunkát így is csinálhattam tanulás mellett, nem roppantam bele anyagilag.
A másik probléma az lehet, ha egy ilyen ember felvág, és lenéz másokat, akik nem érték el ugyanazt, amit ő. Mindenki más, mások az igények. Most egy hülye példát hozok, de talán szemléletes lesz. Állandóan keresnek embereket biztosítási ügynöknek, ingatlanosnak, meg hasonlóknak, és kb. bárkit felvesznek az utcáról. Ha mindenki azt csinálná, mi lenne a többi munkával, amik ugyanúgy fontosak, vagy akár még fontosabbak is? Mindenki másban jó, mást szeret csinálni.
Te erre vágytál, és motivál valami, más meg másra vágyik és mások a motivációi.
Írtak pár jó dolgot előttem. Tényleg látszik, hogy másokat lenézel. Én az ilyen emberekben azt nem tudom megérteni, hogy mi az ok-okozati összefüggés abban, amit akarnak. Azt mondod, hogy a tömegközlekedésnek nincs presztízse. Oké. És, ha én 20 perccel hamarabb eljutok valahova, mint kocsival vagy gyalog? Akkor mondjuk egy nap oda-vissza dobjak el 40 percet az életemből feleslegesen a presztízs miatt? Nekem ez nem logikus.
A másik dolog, hogy jó helyről indultál, jó lehetőségekkel. Gondolom nem magadtól álltál neki jól tanulni alkoholista szülőkkel, hanem terelgettek elég rendesen. (Ráadásul, szerencséd is lehetett, mert az én ismerősi körömben a pénzügyi képzéses embereket nem igazán léptetik elő 10 évnél korábban. Sőt...)
Ugye, neked ezek a lehetőségek adottak voltak és természetesnek veszed, hogy egy új építésű lakás jobb. Szerinted, mások miért nem vesznek új építésűt? Mert nincs rá pénzük. Ők is szeretnének ám olyanban élni, de nincs rá anyagi keret. Ha ilyen emberekkel beszélsz úgy, ahogy kiírtad a kérdést, nekik ellenszenves leszel, mert nem ismered a helyzetüket és bele sem akarsz gondolni.
"mások miért nem vesznek új építésűt? Mert nincs rá pénzük"
"Ingatlanok tekintetében ugyanezt gondolom, emiatt is vettem új építésű lakást.A panelnek nincs presztízse, belehet rendezni szépen egy panellakást, de amikor belép az ember az épületbe és meglátja a folyosót meg a lépcsőházat mintha időt utazna a 70-es évekbe."
Ehhez még hozzászólnék, nem véletlenül idéztelek mindkettőtöket.
Nem telik rá, hogy házat építsek, de nézegettem az új építésű társasházakat is lakásvásárlás előtt. Végül egy régi panelbe költöztem, de nem csak azért, mert az volt olcsóbb. Új építésűek között egyszerűen nem volt olyan elrendezésű, ami tetszett volna. Például fontos számomra, hogy a konyhán legyen ablak, és utálom az amerikai konyhás elrendezést, a konyha legyen külön helyiség, és ne egy térben egy másikkal. Az új építésűeket szinte mindet amerikai konyhával tervezték, vagyis egy térben van a nappali és a konyha, ez pedig nekem nem megfelelő. Bármelyiket is választanám le esetleg egy gipszkarton fallal, valamelyik helyiség sötét lenne ablak nélkül, az megint nem jó. Egyedül a nagy alapterületűeknél van külön helyiségben a konyha ablakkal, vagy olyan elrendezésben, ahol le lehet úgy választani, hogy legyen mindkét különválasztott helyiségnek ablaka, de nagy alapterületűre meg egyedül egyelőre nincs szükségem, majd ha gyereket is tervezek, és lesz hozzá egy társam. Szóval ha már új lakás, akkor én inkább építkezni fogok, és magam tervezem meg az elrendezést. Addig meg kényelmes a panel, mert egy rakás dolgot nem nekem kell elintéznem, elintézi helyettem a társasház kezelő, a házmester meg a gondnok.
"A tömegközlekedést nem szeretem, nem is használom, vagy gyalog megyek vagy kocsival.A tömegközlekedésnek nincs presztízse, egy fiatal,jó autónak van." - Én kifejezetten szeretem a tömegközlekedést, mert tudok út közben könyvet olvasni, gyalog vagy kocsival ezt nem tehetném meg. Ráadásul volt már olyan, hogy én tömegközlekedéssel mentem valahova, ismerősök meg kocsival, és míg ők parkolót kerestek, én már ott voltam, szóval van, amikor tömegközlekedéssel hamarabb oda lehet érni valahova, főleg kötött pályás járatokkal. Ha dugó van, ugyanúgy bedugul az autó meg a buszok is. A villamos, metró nem.
"de amikor belép az ember az épületbe és meglátja a folyosót meg a lépcsőházat mintha időt utazna a 70-es évekbe." - A mi lépcsőházunkat szépen karbantartják, mindig van valami felújítás, lift, lépcsőház, nem néz ki ósdinak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!