Miért hiszik azt az emberek hogy a nemi diszkrimináció jó dolog?
Figyelt kérdés
Azt hittem büntetendő a faji, nemi és vallási megkülönböztetés, aztán kiderül hogy nem. Sőt elvárt és természetes. Legalábbis a nemi apartheid.
Pl. külön női és külön férfi wc/mozsdó. Uszodában külön öltöző/zuhanyzó. Még azt is elvárják a nők hogy a férfi nyissa ki nekik az ajtót, előreengedje stb.
Ez a diszkrimináció a római birodalom idején még nem létezett (volt más), azóta alakult ki.
Vajon a mai korszerű társadalmakban miért nem egyenlők az emberek? Minek ez a nemi diszkrimináció?
Ezt olvastam: [link]
Az ajtónyitás és kedveskedés gondolom olyan mint madaraknál a násztánc: ha tetszik a nősténynek akkor enged párosodni.. De a többi?
2019. szept. 21. 16:27
11/12 anonim válasza:
Egyre több a koedukált megoldás, általában ket fő okból, az egyik amit írt valaki, hogy vannak emberek akik senki más előtt nem akarnak vetkőzni-öltözni, ezért a mosdókban, öltözőkben is kabinok vannak, másrèszt jobb a használati eloszlás is. A női-férfi felosztás azokon a helyeken volt célszerű, ahol tömegével kellett elszállásolni csoportokat viszonylag kis helyen. Táborok, kollégiumok, kórházak, munkásszállók, és nem volt lehetőség a fülkékre. Mai napig vannak olyan helyek, ahol koedukált minden, és nincs elszeparált rész. Vagyis egymásnak vadidegen férfiak és nők osztoznak közös klotyón és zuhanyzón, ami elég gáz, szerintem nem emberhez méltó állapot. Régen ezt a méltatlan állapotot próbálták enyhíteni a nemenkénti felosztással. Csak képzeld el azt a szélsőséges helyzetet, mikor az 5 éves kislányt viszi az anyukája a mosdóba, és konkrétan szembe találja magát a férfiemberrel. Ma már külön gyerekmosdók is vannak. Ugyan hol volt régen ilyesmi? Szóval amit te szegregációnak nevezel, az egy szükségmegoldás volt, az alapvetően nem ideális viszonyokra. Jövünk/jönnénk ebből kifelé. A 20 ágyas kórtermek és kolesz szobák helyett, a 2-4 ágyas, szobánkent mosdókkal rendelkező helyiségekkel. Egész más 40 emberre két zuhanyzó, mint 4 emberre egy. A diszkrimináció nem ezt jelenti. Az hátrányos megkülönböztetés. Önmagában a megkülönböztetésnek több jó és indokolt oka lehet. Pl. fertőzések megelőzése, társadalmi rétegek védelme, konfliktusmegelőzés. A férfi-női elkülönítésben még nincs semmi olyan ami bármelyik felet hátrányosan érintené.
12/12 anonim válasza:
Én (liberális beállítottságúként) úgy gondolom, hogy az un. nemi szerepek igenis fontosak. Más a férfiak és a nők fizikuma, más a mentalitásuk, más a szerepük a családban, stb. Persze vannak kivételek, és azzal sincs is semmi baj, de a többségre kell tervezni a szabályokat. Ha pl koedukált zuhanyzók lennének, a férfiak egy jelentős része tutira zaklatná ott a nőket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!