Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyi energiát fektetsz a...

Mennyi energiát fektetsz a barátságaid fenntartásába? Mennyire tartod fontosnak, a barátaid közelségét?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmenyit, nem tartom fontosnak az emberi kapcsolatokat.
2017. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tinikoromban szinte minden energiát ebbe öltem. Szerettem volna népszerű lenni, így rengeteg időt áldoztam kapcsolatépítésre és mindegy volt, hogy mi az ára, kész voltam kezdeményezni akkor is, ha a másik feleannyira sem érdeklődött utánam. Ahogy fiatal felnőtt lettem egyre inkább szelektáltam, hogy kivel állok szóba, és fontos, hogy barátként az adok-kapok mérleg ne lendüljön egyik irányba sem, hanem kölcsönösen gondoskodjunk egymás iránt. Ha úgy érzem, hogy a másik fél nem keres annyira, nem lelkesedik irántam, mint én őérte, akkor nem erőltetek semmit. Régen foggal-körömmel harcoltam volna, most elengedem inkább.
2017. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon fullosak a barátaim de nem erőlködtem értük, és nem is futnék utánuk, ha mennének.

Meg kell tanulnod, hogy akire biztosan számíthatsz az magad vagy.

2017. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem sokat és nem is tartom fontosnak a közelségüket. De az a 2-3 barát akiket szeretek mindig számíthatnak rám és ezt úgy is tudják, hogy nem beszélünk naponta.
2017. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már tini koromban is az alapján válogattam meg a barátaimat hogy kivel érdemes szorosra fűzni, ki az akire számíthatok és oda-vissza megy a dolog. Szerencsére sok barátom volt 20 éves koromig akikre számíthattam is. Olyan emberrel is barátkoztam akiről sokáig azt feltételeztem hogy ő fele annyit sem ad vissza mint amennyit én adtam és ennek ellenére kellemesen csalódtam, mert amikor nagy bajban voltam ő rá számíthattam legjobban pedig tőle vártam el a legkevésbé hogy mellém álljon.


Persze ahogyan bekerültem a felnőttek életébe a gyerekkori barátságaim teljes egészében megszűntek, egyikükre sem számíthatok már mert vannak akik elmentek innen akik meg itt maradtak egyszerűen nem látják azt hogy csak adtam, és adtam mindegy mit és amikor nekem kellett valami már húzták a szájukat.

A gyerekkori óvodás korunk óta ismertük egymást barátomba csalódtam a leginkább. Vele még 20 évesen is oda-vissza ment a dolog kettőnk közt számíthattunk egymásra minden téren. Csak volt egyszer egy nézeteltérésünk mert összejött egy csajjal aki túl látványosan használta ki és tette tönkre a barátom életét, én meg barátként ezt nem tudtam annyiban hagyni és próbáltam hatni hogy vegye már észre magát hogy a csaj kifordította teljesen önmagából és figyeljen oda mert minden barátját, kevés vagyonát (örökségét) becsületét veszteni fogja.

A csaj csak érdekből volt vele, mellette ott volt a barátja akivel csak látszólag szakítottak, de titokba ugyanúgy együtt voltak, amit én a saját szememmel láttam, és hiába mondtam a csajnak hogy szálljon le a haveromról, nem tette még ő állt neki fenyegetőzni.

A csajnak persze visszanyalt a fagyi a részemről mert találtam rajta támadási pontot, aztán amennyire gonosz egy lány egymás ellen fordított minket a haverommal ami miatt megszakadt a barátságuk, hiába mondtam neki hogy a csaj kihasználja, meg sem hallotta. Persze jó másfél évvel később sírva könyörgött hogy mentsük meg a barátságunkat, mert igazam volt, az örökölt pénzén kívül mindent elvesztett, barátait, becsületét, népszerűségét, a leendő munkahelyének is keresztbe vágott a csaj pusztán rosszindulatból.

Én meg adtam neki esélyt de nem tartott sokáig, mert segítettem neki talpra állni, csak amikor én voltam rászorulva a segítségére akkor tojt a fejemre és azóta megint nem állunk szóba egymással.


Nekem azóta már nagyon kevés de jó fej barátaim vannak de már figyelemmel tartom mennyire működik kétoldalúan a barátság, és amint látom hogy már kezd egyoldalú lenni, annyival fogom lejjebb vinni a viszonyunkat és én is úgy fogok hozzá állni a dolgokhoz.

2017. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fontosnak tartom egészséges mértékben. Szóval annyi energiát ölünk bele, amennyi nekem is jó és nekik is.
2017. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt 1-2 barátom, de mindig el×tam valamit, így már nem érdekel az élet ezen területe. Van, akinek jobb egyedül.
2017. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!