Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Alkohol hatása alatt jön elő...

Alkohol hatása alatt jön elő az ember igazi személyisége?

Figyelt kérdés

Én annyira más vagyok, amikor iszom (nem leiszom magam az asztal alá) Miután elfogyasztok néhány italt hirtelen megszűnik az idegbajom, a stressz, a negatív gondolataim felszívódnak, a rossz véleményemnek magamról nyoma veszik, előjön a humorom, bátorság, társasági emberré válok magamba forduló, zárkózott személyből, lányokat vonzok, odajönnek hozzám, én is simán odamegyek hozzájuk, ha visszautasítanak is egyáltalán nem érzem meg, lepattan rólam a dolog, nevetek rajta. Bátor vagyok és tettre kész, tele életkedvvel.


És azon gondolkodom, miért vagyok józanon ennyire más. Ennyire passzív, ideggörcsös, stresszes stb. Én mindig azt hittem, hogy ez az igazi személyiségem, ez a feszengő, idegeskedő, negatív. Csak az, hogy ennyivel másabb vagyok alkohol hatása alatt arra enged következtetni, hogy józanon valamiért elnyomom az igazi személyiségemet és nem hagyom azt kibontakozni.


Mit gondoltok erről a témáról?


2016. szept. 4. 12:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ember, te mit nem értesz? Leírták értelmesen: nem lesz más személyiséged a piától, pláne nem ez az "igazi" személyiséged. A viselkedésedet a külső behatások és ezeknek a feldolgozása módosítja. Téged olyan behatások érnek, amiket a szervezeted úgy értelmez, hogy te stresszhelyzetben vagy. A piával csak annyit csinálsz, hogy a téged ért helyzetek feldolgozását időlegesen szétbarmolod egy droggal, az alkohollal. Szó szerint több ezer éves dolog a nyomást, szomorúságot, stresszt alkohollal "kezelni". Teljesen hétköznapi egy jó nagy italozással levezetni egy szakítást, egy nehéz megmérettetést, stb-t egy-egy alkalommal, de ha te ebből rendszert csinálsz, az egyenes út lesz az alkoholizmusba.
2016. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Az első oldal elején leírtam érthetően a választ a kérdésedre. Figyelmen kívül hagytad, ment tovább a kutatás az igazság után. Írtam még egy választ, még érthetőbben, és csak futómegjegyzésként vetettem fel hogy ott van előtted ugyanaz pepitában. Sikerült emiatt megsértődnöd.

Szerintem nem én vagyok az akinek baj lenne a kommunikációs képességeivel.

2016. szept. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
65%
H*lyegyerek.. :D
2016. szept. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

71 %


Figyelj, nem értem mit kell itt rimánkodnod azért, hogy elfogadjam a válaszod. Te k..va sz..rul kezeled a visszautasítást és emiatt még komoly gondjaid lesznek az életben. Fogadd el, nem volt megfelelő számomra a válaszod, voltak érdekesebb válaszok adva. Ennyi. Nyugalom és béke!

2016. szept. 5. 12:58
 25/25 Phoney ***** válasza:
48%

Az ember személyiségének mindegyik része igazi, csak egy jó részével nem hajlandó azonosulni, illetve tudomást venni róla. (Innen erednek a „nem tudom mi bújt belém”, „az ital beszélt belőlem” és hasonló tévedések.) Sajnos ez az elfojtás annyira jól működik, hogy csak elég komoly munka árán tudjuk ezeket a részeket magunkban megtalálni és azonosulni velük. De ettől még léteznek, valamennyire működnek józanon is (többek közt feszültséget is keltenek), csak nem tudsz róluk.


Ha iszol, akkor megváltozik a puzzle, egyes dolgok elsüllyednek a személyiségedből, és ezáltal mások felszínre jutnak. Ez mind a saját teljes személyiségedből van (amit az alkohol nem módosít), és ennek csak egy része az, aminek te hiszed magadat. A feszengés, ideggörcs, stressz nem a személyiség részei, hanem a belső feszültségeid tünetei. Pl. elég nyilvánvaló, hogy alapvetően is társaságkedvelő vagy (lennél), csak a problémáid miatt automatikusan lemondasz róla, és inkább elhiszed, hogy nem vagy az.


Fogalmazhatunk úgy, hogy az egész a gátlásokról szól, de ez sokkal egyszerűbbnek állítja be a dolgot, mint amilyen. Azok a gátlások egy egész árnyékszemélyiséget tartanak titokban előtted, amiről fogalmaid sincsnenek. Ez minden emberre igaz, csak neked nagyon látványos, jól tetten érhető gátlásaid is vannak.


Elég bonyolult téma (mármint nem az alkohol hatása, hanem a tudattalan személyiség, ami ilyenkor [is] megjelenik), ha érdekel, akkor magyarul erről az egy komolyabb anyagról tudok online: [link]

2016. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!