Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Alkohol hatása alatt jön elő...

Alkohol hatása alatt jön elő az ember igazi személyisége?

Figyelt kérdés

Én annyira más vagyok, amikor iszom (nem leiszom magam az asztal alá) Miután elfogyasztok néhány italt hirtelen megszűnik az idegbajom, a stressz, a negatív gondolataim felszívódnak, a rossz véleményemnek magamról nyoma veszik, előjön a humorom, bátorság, társasági emberré válok magamba forduló, zárkózott személyből, lányokat vonzok, odajönnek hozzám, én is simán odamegyek hozzájuk, ha visszautasítanak is egyáltalán nem érzem meg, lepattan rólam a dolog, nevetek rajta. Bátor vagyok és tettre kész, tele életkedvvel.


És azon gondolkodom, miért vagyok józanon ennyire más. Ennyire passzív, ideggörcsös, stresszes stb. Én mindig azt hittem, hogy ez az igazi személyiségem, ez a feszengő, idegeskedő, negatív. Csak az, hogy ennyivel másabb vagyok alkohol hatása alatt arra enged következtetni, hogy józanon valamiért elnyomom az igazi személyiségemet és nem hagyom azt kibontakozni.


Mit gondoltok erről a témáról?


2016. szept. 4. 12:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

5


Hát igen, pont erre szerettem volna kilyukadni, hogy alkohol hatása alatt az ember mer úgy élni, azt tenni amit igazán szeretne, mer belsőjével összhangban lenni és azt csinálni amit az kíván.


Viszont józanon rátelepszik az emberre egy csomó gátlás, ami visszafogja, lefékezi őt és nem tesz meg dolgokat amik boldoggá tennék őt, hiszen nagyon figyel a külvilágra, mások véleményére és elméje ráadásul le van kötve a sok mindennapos problémával és belefeledkezik az ember abban, hogy életet élvezni kellene.


Na az alkohol jó arra, hogy minden nyomás alól felszabadítson, még ha időlegesen is és olyan legyen az életed amilyennek lennie kellene amúgy is.


Például én nem vagyok túl társaságkedvelő személy, hiszen szorongók és önértékelésem sincs mindig rendben. Viszont ilyen problémám nincs alkohol alatt, ezért simán szeretem a társaságot.


Akkor én társasági vagyok alapból vagy nem vagyok az? :)

2016. szept. 4. 15:27
 12/25 A kérdező kommentje:

9


Érdekes ez a magyarázat. Igen, pont ez van amit leírtál, hogy olyankor hirtelen mindent akarok, gyors terveket szövök, hogy mit akarok kipróbálni, eltervezem hová fogok elutazni, hová fogok költözni, milyen munkát fogok végezni és hirtelen annyira pozitív kilátásúnak tűnik az életem :) Minden rendben van olyankor és jó irányba halad. A gondok nem jutnak eszembe.


Például ilyen extázis állapotban azt is megbeszéltem a másik extázisos állapotban lévő haverommal, hogy elmegyünk egy k..va drága nyaralásra bulizni és fel sem merült bennem az, hogy a megtakarított pénzt azért nem kellene úgy kidobni, mert józanon ugye elég takarékos vagyok, csak az alapszükségletű dolgokat veszem meg magamnak.


Nem értem ezt a fellelkesülést mindenféle tevékenységet, tervek iránt ittasan. Tényleg nem én vagyok olyankor, legalábbis nem az az én ami most vagyok józanon. Vagy akkor lennék igazán én? Nehéz kérdés.

2016. szept. 4. 15:36
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Alapból ember vagy, és valamilyen oknál fogva józanul, tiszta fejjel túl gátlásos vagy. Az alkohol oldja a gátlásokat, úgyhogy olyankor nem fosol.


Nincs "valódi személyiség" amit az alkohol átvarázsol. Egy személyiséged van, amire hatnak:


-Az ital típusa

-Az alkohol mennyisége

-Az alkohol fogyasztásának körülményei


Nem tudom mit kell ezen túlbonyolítani.

2016. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

13


Örülök, hogy te érted és számodra nyilvánvaló. Ennek komolyan örülnöd kéne, mert látod környezetedben vannak emberek, akik már egy ilyen egyszerű kérdésnél elakadnak. Boldogok az okosak mert övék a mennyek országa...

2016. szept. 4. 15:38
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

Lehet duzzogni, kötekedni, de teljesen mindegy milyen példát hozol fel az alkohol varázslatos hatásaira, mindig ugyanide fogsz kilyukadni. Az egész a gátlásokról szól. Ha ezeket sikerülne leküzdened józan fejjel, nem kellene csak ezért alkoholhoz nyúlnod. Nem vagy Asterix, és az alkohol nem varázsfőzet. Józanul és részegen is te vagy te, nincs két személyiséged, nincs "igazi" és "kamu" éned, nem szabadul fel Hulk 3 feles 2 sör után.


Én is sokat iszok, egyáltalán nem vetem meg az alkoholt, de ennyire túlmisztifikálni...

2016. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Például ilyen extázis állapotban azt is megbeszéltem a másik extázisos állapotban lévő haverommal, hogy elmegyünk egy k..va drága nyaralásra bulizni és fel sem merült bennem az, hogy a megtakarított pénzt azért nem kellene úgy kidobni, mert józanon ugye elég takarékos vagyok, csak az alapszükségletű dolgokat veszem meg magamnak."


Nem nehéz kérdés. Vagy jobb lenne most a híd alól írni, mert a szintén okos haveroddal elbasztad a pénzt? Élni nem azt jelenti, hogy szarni mindenbe, és felelőtlenkedjünk.

2016. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, remek hírem van neked, az az alkoholizmus első lépése, hogy azt hidd, te valamire csak az alkohollal vagy képest. Pia az alváshoz, pia az ébredéshez, pia a gátlások ellen, pia a fejfájás ellen, pia a pihenéshez, stb. Innentől ez pedig beleépül az életedbe, rendszeres lesz és ezt hívják alkoholizmusnak.
2016. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

70 és 71 két jó barát együtt issza borát


Most komolyan, miért akarjátok ezt a kérdést is szétbarmolni? Miért nem lesztek szívesek és mentek más kérdéshez trollkodni. Átkozottul fárasztóak tudnak lenni az ilyen mindenbe belekötő, mindent elbagatelizáló emberek. Örüljetek hogy az Fennvaló adott nektek eszet és menjetek társalogni azokkal akikkel egy szinten vagytok, ne itt a pórnéppel fecséreljétek időtöket. Köszi szépen előre is! Ádió!

2016. szept. 4. 16:56
 19/25 anonim ***** válasza:
44%
"Nem tetszik amit mondanak, úgyhogy trollkodnak". Okés. Szerintem te ne menj emberek közé.
2016. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

19


Tisztelettudó és másokat nem lenéző, elbagatellizáló emberek közé szeretek csak járni. Remélem nem meglepő. Kommunikálni és vitázni is tudni kell, ebben neked még fejlődnöd kell.

2016. szept. 4. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!