Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Alkohol hatása alatt jön elő...

Alkohol hatása alatt jön elő az ember igazi személyisége?

Figyelt kérdés

Én annyira más vagyok, amikor iszom (nem leiszom magam az asztal alá) Miután elfogyasztok néhány italt hirtelen megszűnik az idegbajom, a stressz, a negatív gondolataim felszívódnak, a rossz véleményemnek magamról nyoma veszik, előjön a humorom, bátorság, társasági emberré válok magamba forduló, zárkózott személyből, lányokat vonzok, odajönnek hozzám, én is simán odamegyek hozzájuk, ha visszautasítanak is egyáltalán nem érzem meg, lepattan rólam a dolog, nevetek rajta. Bátor vagyok és tettre kész, tele életkedvvel.


És azon gondolkodom, miért vagyok józanon ennyire más. Ennyire passzív, ideggörcsös, stresszes stb. Én mindig azt hittem, hogy ez az igazi személyiségem, ez a feszengő, idegeskedő, negatív. Csak az, hogy ennyivel másabb vagyok alkohol hatása alatt arra enged következtetni, hogy józanon valamiért elnyomom az igazi személyiségemet és nem hagyom azt kibontakozni.


Mit gondoltok erről a témáról?


2016. szept. 4. 12:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Néhány éve már használom ezt az oldalt de eddig ez a legklasszabb kérdés :) Egyébként én is ugyan így vagyok vele :) És lehetséges
2016. szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Azok a tulajdonságaid jönnek elő, amiket elnyomsz józanul. magyarul - Ha bátortalan, egyhangú, ötlettelen ember vagy, akkor nagy eséllyel bátor, sokszínű, okoskodó ember leszel. Természetesen a mellékes érzelmek, pl a stressz, aggódás, szomorúság és a kisebbek is eltűnnek. Én is így vagyok ezzel, csak rajtam nem nagyon látszik. 21F
2016. szept. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol "megszűnteti" a gátlásaidat, nagyobb mennyiségben szépen lassan "kikapcsolja" az agyad, mást nem csinál.


Ha a gátlásaid miatt nem mersz odamenni egy lányhoz, akkor az alkohol segíteni fog.


Mindenkire máshogy hat ez a gátlás-kikapcs, nagy általánosságban lehet csak beszélni az alkohol hatásáról.


Fontos megjegyezni hogy az alkohol is drog, és a set & setting rá is igaz; nem mindet mit, mennyit, hol, kivel, és milyen céllal fogyasztasz. Ha lehangolt fejjel neki állok inni, igen nagy esély van arra hogy süllyedni fog a hangulat. Ha "ma este bulizok egy nagyot" mentalitással iszok, akkor nem fogok láncdohányozva, szomorúan üldögélni.

2016. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem az igazi személyiséged jön elő. A személyiséged reagál a benned és a körülötted történt változásokra is. Az alkohol benned indít el változást, de csak ideiglenesen. Meg persze hosszabb távon függővé tesz, tönkreteszi a májat stb.
2016. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Kreatív kérdés! Én nekem alapjáraton az a bajom,hogy nem merek a szívem szerint élni/cselekedni. Amikor iszom nekem elég kb 5 sör hogy berúgjak szépen fokozatosan oldódnak a stresszes gondolataim. Tehát valóban azok a gátlások amik józanul megvannak úgymond kikapcsolnak. Viszont ha kijózanodom utánna nehezebb megbékélni a valósággal.
2016. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

Nem, az alkohol semmit sem alakít a valódi személyiségeden. Technikai értelemben csak megváltoztatja a központi idegrendszered működését. Az a rész amit te keresel:


"A hipotalamuszban található az úgynevezett jutalomközpont, amely alkohol hatására dopamint termel. Az agy dopaminháztartásának befolyásolása során az alkohol közvetlen módon hatást gyakorol a közérzetre. A hipotalamusz magcsoportjainak az agresszió féken tartásában is kiemelt szerepük van, így ezen régiók gátlása során agresszívvé válhat az alkoholfogyasztó. A hipotalamusz emlékezet kialakulásáért felelős magcsoportjai különösen sok GABA-receptort tartalmaznak, így ezen régió gátlása nagy mennyiségű alkoholbevitel esetén emlékezetkiesést („filmszakadást”) produkálhat. Nagyobb dózis esetén alapvető funkciók, mint pl. a légzés is koordinálatlanná válhat, szélsőséges esetben akár le is áll. "


Az ittas éned nem az "igazi", már ha létezik ilyen egyáltalán.

2016. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Ezen épp tegnap gondolkoztam el likőr ivászat közben, de csak arra jutottam, mint az előttem válaszolók, csak az elnyomott, gátlásos tulajdonságaid jönnek elő.
2016. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Az alkohol kis mennyiségben szorongásoldó. Ha józanon szorongsz, akkor ha kicsit iszol, nem fogsz, és jobban ki tudsz bontakozni. Ennyi az egész. A személyiségre nincsen hatással. Sőt, nagy mennyiségben kifejezetten szorongást és depressziót okoz, szóval vigyázz vele, mert ha sokat iszol pont hogy rá fog erősíteni a negatív gondolatokra és érzésekre, nemhogy segítene rajtuk!
2016. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
Én szökőévben egyszer iszom, akkor is csak 2 korty töményet. Ez mindig élénkítőleg hat rám, illetve hasonló történik, mint amit leírtál. De szerintem ez inkább egy vészjelző reakció a szervezetben, valahogy mintha magasabb fokozatra kapcsolna, hogy a bekerült anyagot a lehető legrövidebb úton semlegesítse. Talán ez okozza az éberebb, bevállalósabb állapotot is ilyen kis mennyiségben.
2016. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
El sem gondolkodtál ezen. Nem, az vagy alapból, aki minden drog nélkül vagy. Ha leitatsz egy egeret, neki az a valódi énje? Nem, megmérgezted.
2016. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!