Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez izlestelen?

Szerintetek ez izlestelen?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jo baratnom, akivel ritkan talalkozunk es valami szep, es hasznos ajandekot szeretnek venni neki 20.000 forintig.

Ez elsulhetne rosszul is?


2014. nov. 3. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha én kapnék egy 20ezres ajándékot egy nagyon jó barátomtól nagyon kellemetlen lenne nekem. Én nem tudok neki ilyen összegben adni ezért is, hiába nem várná el (biztos te sem), de azért én akarnék, mert rosszul esne. Valószínűleg rá kényszerítene a helyzet (nem ő, legalábbis nem szánt szándékkal), hogy gyűjtsek és én is vegyek neki ilyen értékben valamit.

Inkább valami kisebben gondolkozz, olyan 5-8 ezerért még azt mondom jó, de ne nagyon drágát, ha túl adakozó vagy az nem jó, ugyanúgy mintha túl smucig lennél. Arany középúút :3.

2014. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nagy összegű ajándéknál egyértelműen kellemetlenül érzi magát az ember. Nem nagy probléma, csupán el kell mondani, hogy ezt barátságból vetted, nem pedig szívességből, és nem vársz ezért "kárpótlást", vagy hasonló értékű ajándékot.


Adtam és kaptam is már ebben az árkategóriában ajándékot. Akárhányszor történik meg, mindig kellemetlen az ajándékozottnak, de ez nem a "rossz fajta" kellemetlen érzés. Inkább a tudat zavaró, hogy nem biztos, te is tudsz majd ilyen kaliberű ajándékot venni.

2014. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!