Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért akarnak a barátaim...

Miért akarnak a barátaim folyton otthon ülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 14 éves budapesti fiú vagyok, egy elég jó hatosztályos gimnáziumba járok, ahol vannak is barátaim. A problémám az, hogy a barátságunk annyiban merül ki, hogy a suliban, és 1-2 havonta egyszer elmegyünk moziba. Én pedig úgy érzem, hogy szívem szerint sokkal gyakrabban járnék el otthonról, a sulin és a különóráimon kívül gyakorlatilag minden időmet otthon töltöm és úgy érzem, hogy az életkorom alapján ez már nem indojolt, kezdem unni. A barátaimnak viszont semmi bajuk nincs azzal, hogy például az egész őszi szünetben otthon ültek, vagy ha mentek is valahova, akkor a családjukkal. Bennem nagyobb az igény az úgy nevezett "szociális életre". Miért van ez? Mit csináljak velük?

2014. nov. 2. 16:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen, tévedsz.
2014. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Rettentő nagy zseninek hiszik magukat, mivel 1-2 vaskalapos szülő szerint az a jó gyerek aki 18 éves koráig egy korty alkoholt nem iszik, és csak bámulja a nőket. Nem tudok megoldást adni én sem.

Olyan meg nincs hogy teljesen megtilthatja szülő. Hányszor csináltatok már olyat amit elméletileg megtiltottak? Ezekben az emberekben komoly gátlások alakultak ki.

Am az a gáz, hogy az emberek egy részének a bulihoz, szociális élethez van esze, máshoz nem, a másik részének pedig a szociális élet marad ki abszolút.

2014. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Talán fura, hogy ezt mondom, de gyakorlatilag semmit nem csináltunk eddig, amit ne szabadott volna, sőt úgy tapasztalom, hogy a barátaim nincsenek túl rövid pórázon tartva, már amíg a jegyek rendbenvannak, de ezzel nincs probléma. Igazából nekem is mindig azt mondták a szüleim, hogy bíznak bennem és nem fognak tiltani semmit, ha majd nagyfiú leszek, és erre nagyon sokáig jövő időben tekintettem, most pedig úgy érzem, hogy lassan kezdődhetne a "nagyfiúság". De őket még nem érte el ez a felismerés.
2014. nov. 2. 19:03
 14/22 A kérdező kommentje:
Arra akarok kilyukadni, hogy nem hiszek ezekben a szociális gátlásokban (bár nem rossz gondolat), illetve, hogy talán lehetséges, hogy egy jó tanulónak is lehessen érzéke a szociális élethez.
2014. nov. 2. 19:05
 15/22 anonim ***** válasza:
Mit értesz amúgy szociális élet alatt? Elmenni szombat esténként valami ócska discoba fetrengeni?
2014. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

én is így vagyok mint te csak vidéki + kicsit idősebb, de ez nálam is olyan 14-5 évesen indult... máig otthon ülnek kockulnak meg ilyen f**zságok...én meg nehezen barátkozok szal mivel nincs kikkel/hova menni így én is csak itthon ülök.


próbálj meg más haverokat találni mert ezek nem fognak változni,vagy egy barátnőt akivel lenne közös programotok.

mindenesetre ne legyél olyan balf**z mint én

2014. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem, sőt a disco gondolata kifejezetten taszít, mivelhogy alternatív a zenei ízlésem. Arra gondoltam, hogy kicsit csatangolhatnánk néha a városban (persze nem eszetlen utcagyerekek módjára), bátyám egy helyen dolgozik, ami éjjel sörözőként működik, nagyrészt fiatalok vannak, oda beülhetnénk néha, dumálhatnánk, ihatnánkk egy üdítőt, amúgy meg a bátyám már régóta ajánlkozik, hogy elvisz engem és ha akarom, akkor a barátaimat is szórakozni (persze eszében sincs leitatni minket, vagy ilyesmi), ő pedig már rég elmúlt 18, egy erős felnőtt férfi, tehát még veszélyben se lennénk, főleg, hogy nem éjszaka gondoltam mindezt.
2014. nov. 2. 19:23
 18/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak, köszönöm szépen, semmi esély a változásra? Az osztályban viszonylag idősnek számítok, barátaim közül van, aki több, mint fél évvel fiatalabb nálam, nem lehet, hogy hamarosan kicsit érettebbek lesznek?
2014. nov. 2. 19:26
 19/22 anonim ***** válasza:

nincs mit.

szerintem nem olyan sok, az én haverjaim 17 évesek és ezen a téren nem változtak...

2014. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
szóval szerintem kérd meg a bátyádat,hogy vezessen kicsit bele a "kocsmai életbe" ahol még ismeretségekre is szert tehetsz :)
2014. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!