Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van nektek igaz, olyan barátot...

Van nektek igaz, olyan barátotok, akit mindig is akartatok?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyen ember nem is létezik, aki hasonlóan gondolkodna, mint én, megértene, szeretné azokat a dolgokat, amiket én, lenne közös témánk, hasonlóan jólelkű lenne, mint én, szeretne bulizni, testépíteni, számítógépen játszani, kibeszélni az élet dolgait, segíteni, ha baj van, nem csak kölcsönkérni, és soha megnemadni.. Vannak "haverjaim", akikkel hétvégente sörözünk, vagy bulizunk, vagy csak összeröffenünk, de nekik az értelmiszintjük sajnos (őszintén, nem nagyzolósan, tényleg őszintén) nem üti meg az enyémet, nekem kell lesüllyednem, a csajozni próbálás, pia-cigi-buli-kondi és a hülye Tv-s műsorok (Éjjel-nap..) egyvelege a téma mindig, meg a pénz, hogy jó lenne, ha lenne. Folyton kötekedünk egymással, rivalizálunk, de mélyen, az életről, a halálról, érzelmekről, még piásan sem mernek beszélni. Egyikőjük sem jólelkű, sokszor csak azért cselekednek rosszul, hogy a másik pórul járjon, és legyen mivel menőzni, hogy mennyire kitolt vele, meg ezzel feljebb rakni magát a "ranglétrán". Persze én próbálok egy kis jót belevinni az egészbe, de nem sikerül. Olyan felszínes, mutogatni való kapcsolatoknak mondanám ezeket a haverságokat. Rengetegszer segítettem őket ki pénzzel, sokszor bíztam rájuk a pénzem, nem vagyunk gazdagok, persze náluk azért jobb a helyzet, van, hogy egyikőjüknél még net sincs, mondjuk mindenki más azért okostelefonnal járkál. Tehát sokszor adtam kölcsön, úgy is, hogy majd visszaadják, de persze sosem lett belőle semmi. Nem ismerek olyan embert a környezetemben, aki jó lenne barátnak, akiben megbízhatok, beszélgethetek. Az is elég lenne, ha arra törekedne, hogy jóember legyen, a többi csak elenyésző tulajdonság volna, akkor már meglenne a közös hang...

Csak én vagyok ilyen foreveralone, vagy más is a felszínes kapcsolatok rabja? 18F..


2014. okt. 20. 21:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Az is elég lenne, ha arra törekedne, hogy jóember legyen, a többi csak elenyésző tulajdonság volna, akkor már meglenne a közös hang... "

Ezt is írtam a végén. Ha már 1-2 olyan dolgot szeretne, amit én, akkor rendben lenne.

Olyan barátság, mint a programozó srácnak, na az tetszene. Jó, neked nem nagy pénz 10000Ft, főleg úgy, hogy van kereseted, de én 4000-et adtam kölcsön, és azóta is várom vissza, hónapok óta, úgy, hogy azt a 4000-et ő is megkereste velem diákmelóba nyáron, csak ő elverte, én meg meghagytam egy részét.

2014. okt. 21. 16:05
 12/18 anonim ***** válasza:
amikor kölcsön adtam neki nem volt keresetem...és akkor 10000 Ft elég sok volt a "bevételemhez képest"...de nem hiányzott...ha másnak adtam volna oda akkor hiányzott volna...
2014. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyszerűen más világ vagy. Azt írtad nem érdekel, a pia-cigi-buli-kondi meg a hülye TV műsorok. Azzal viszont nem tudsz semerre indulni hogy mi nem érdekel... mi az ami érdekel? Érdemes lenne az alapján megpróbálni keresni más társaságot magadnak. Persze közel sem biztos hogy a közös érdeklődési körtől, szimpatikusak is lesztek egymásnak, de nagyobb a valószínűsége hogy megtaláljátok a közös hangot.

A kérdésre válaszolva pedig: nincs. A legtöbb emberrel a kapcsolat kimerül az idétlen poénkodásban, vigyorgásban, egymás szórakoztatásában. Több nem is lehetséges, mivel ezen kívül nem köt össze minket semmi, ha ne adj Isten valami bajom van és épp nem tudok szórakoztató lenni, akkor akár le is tagadnak (volt rá példa). Megy ez a kényszeres vigyorgás amíg egy térségbe vagyunk zárva, utána nem is igazán keressük egymást. Van 1-2 ember, akivel megvan a közös érdeklődés, és jobb az összhang, de úgy alakult hogy minden próbálkozásom ellenére sem lett ezekből komolyabb barátság.

2014. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én legjobb barátnőmmel kb 1-2 közös pontunk van.Többi mind eltér.Mégis jól megértjük egymást.Jó néha nem értem miért úgy cselekszik ahogy,mert mondjuk teljesen ellentétét csinálja a dolgoknak,mint kéne.De ő már csak ilyen :D

Mi is elhülyéskedünk,de ha kell komolyak is vagyunk.Bajban segítünk egymásnak.


De én sem tartom jónak,hogy tényleg teljesen azonosak legyünk az nem jó. Viszont még 1 dologban jó lenne ha egyeznénk,mert az számomra az életformám.Amit ő elfogad ugyan,de nem nagyon foglalkozik a dologgal,nem tudja megérteni.Csak azok tudják akik az életüket ennek szentelték vagy volt már benne részük( kutyázás amúgy)

2014. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem érdekel a pia-buli-cigi stb téma, hanem, hogy itt vannak leragadva, semmi intelligensebb, semmi mélyebb, akár lelki téma, vagy, hogy hogyan képzeljük el a jövőnket, vagy, hogy szerintük mi ez a világ, amiben élünk, ha ezt hozom fel, akkor mindegyikük csendben van, és 2 perc múlva ismét a nőzés vagy a hasonló közönyös beszélgetések jönnek, ami lehet érdekes is, de egyszerűen én többre is képes lennék, ennyi.. :/
2014. okt. 22. 16:04
 16/18 anonim ***** válasza:

Akkor nem ők a te társaságod, van ilyen.

Én is bekerültem egy társaságba akik végül (jó részt lányok!!) leragadtak a kocsmázásnál,ivásnál...meg egy éjszakás kaland. Na ebből kösz nem. Kiszálltam..


Hagyd ott őket és keress másik társaságot.


Igazából a kérdésednek semmi köze ahhoz amit írtál.


Neked az a bajod,hogy a társaságodban nincsenek veled egy szinten,így nem találod meg velük a közös hangot.

2014. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Hát azért kérdeztem így, mert engem ez zavar, hogy nem tudok találni olyan embert, aki olyan lenne, mint ahogy fent kifejtettem, vagy lehet ez társaság is, mindegy, tehát azért kérdeztem így, mert gondoltam, nem én vagyok az egyetlen, és aki volt így, de megoldotta, az lehet tud adni tanácsot, vagy valami, de ezt lehet bontogatni témákra is, szóval így lehet fejtegetni az egészet, ha érted..

Hiába, nem tudok olyan embert, vagy társaságot a környezetemben, aki megfelelne számomra, vagy nem ismerem azt a társaságot/embert..

2014. okt. 22. 19:19
 18/18 A kérdező kommentje:
Amúgy eszembe jutott, hogy egyszer sütögettünk, grilleztünk, és ittunk banrasört, ami kicsit erősebb, azt hiszem 10%-os volt, és én felhoztam, hogy, hogyan alakulhatott ki ez a világ, meg van-e Isten stb témát, és azzal lettem kiröhögve, hogy megártott a barnasör.. :D
2014. okt. 22. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!