Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van nektek igaz, olyan barátot...

Van nektek igaz, olyan barátotok, akit mindig is akartatok?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyen ember nem is létezik, aki hasonlóan gondolkodna, mint én, megértene, szeretné azokat a dolgokat, amiket én, lenne közös témánk, hasonlóan jólelkű lenne, mint én, szeretne bulizni, testépíteni, számítógépen játszani, kibeszélni az élet dolgait, segíteni, ha baj van, nem csak kölcsönkérni, és soha megnemadni.. Vannak "haverjaim", akikkel hétvégente sörözünk, vagy bulizunk, vagy csak összeröffenünk, de nekik az értelmiszintjük sajnos (őszintén, nem nagyzolósan, tényleg őszintén) nem üti meg az enyémet, nekem kell lesüllyednem, a csajozni próbálás, pia-cigi-buli-kondi és a hülye Tv-s műsorok (Éjjel-nap..) egyvelege a téma mindig, meg a pénz, hogy jó lenne, ha lenne. Folyton kötekedünk egymással, rivalizálunk, de mélyen, az életről, a halálról, érzelmekről, még piásan sem mernek beszélni. Egyikőjük sem jólelkű, sokszor csak azért cselekednek rosszul, hogy a másik pórul járjon, és legyen mivel menőzni, hogy mennyire kitolt vele, meg ezzel feljebb rakni magát a "ranglétrán". Persze én próbálok egy kis jót belevinni az egészbe, de nem sikerül. Olyan felszínes, mutogatni való kapcsolatoknak mondanám ezeket a haverságokat. Rengetegszer segítettem őket ki pénzzel, sokszor bíztam rájuk a pénzem, nem vagyunk gazdagok, persze náluk azért jobb a helyzet, van, hogy egyikőjüknél még net sincs, mondjuk mindenki más azért okostelefonnal járkál. Tehát sokszor adtam kölcsön, úgy is, hogy majd visszaadják, de persze sosem lett belőle semmi. Nem ismerek olyan embert a környezetemben, aki jó lenne barátnak, akiben megbízhatok, beszélgethetek. Az is elég lenne, ha arra törekedne, hogy jóember legyen, a többi csak elenyésző tulajdonság volna, akkor már meglenne a közös hang...

Csak én vagyok ilyen foreveralone, vagy más is a felszínes kapcsolatok rabja? 18F..


2014. okt. 20. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vannak mondhatni felszínesebb barátságaim, de tudom, hogy ki az, akire tényleg számíthatok, és ez fordítva igaz minden esetben, akár felszínes, akár komoly a barátság :) 17l
2014. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én nem számíthatok senkire, talán kisebb, piti dolgokban, pénzben, vagy azért, hogy csak simán segítsen rajtam, vagy önzetlenül tegyen jót értem valaki, olyan biztos nem lenne, és nem is volt rá példa eddig..
2014. okt. 20. 21:59
 3/18 A kérdező kommentje:
Míg én már cselekedtem ilyet..
2014. okt. 20. 21:59
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát, én konzolon játszok és a bulizás sem sincs képben most a szálkásító időszakban:D
2014. okt. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egyszerűen önzőek a barátaid. Látják rajtad, hogy olyan vagy, aki bármikor hajlik arra, hogy esetleg adjon egy kis pénzt 'kölcsön', ha meg épp nem pénz kell, akkor meghallgatod őket, vagy hasonlók, és ezt ki is használják. Ha pénz terén te sem állsz olyan jól, akkor legalább ebben legyél határozott, és ha kölcsön adsz pénzt, akkor tényleg csak olyannak, akiről tudod, hogy vissza is adja, ne hagyd, hogy élősködjenek rajtad.
2014. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem van 1 igaz barátom, már vagy 7 éve, gondolkodásmódunk azonos habár máshogy éljük az életünket. Én otthonülős "kocka" vagyok, ő meg élsportoló :) Viszonylag ritkán találkozunk, de biztos vagyok benne, hogy egy életen át kifog tartani ez a barátság :)
2014. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nos, nálam azért ennyire nem rossz a helyzet, mert vannak ugyan barátaim, akiket szeretek, de... az is tény, hogy én is érzem velük kapcsolatban, hogy valami hiányzik belőlük, amit szeretnék.

Ami engem illet én igazi hangulatember vagyok: néha ovis módjára hülyülnék valakivel, néha meg mély vitákba bonyolódnék az élet nagy dolgairól, de ők sajnos egyik végletben sem nagyon partnerek. Igen, talán ezt hiányolom belőlük :D

2014. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nekem a legjobb barátom teljesen az ellentétem...pontosabban vannak közös pontok, de elég sok dologban ellentétek vagyunk...de mindig számíthatunk egymásra, egymást segítjük...a pénz/cuccok nálunk nem olyan, hogy hű de SOS azonnal add vissza...volt, hogy több hónapig tartozott, talán majdnem 1 évet is...de megadta, annyira nem volt rá szükségem, de mind2-en tudtuk, hogy megadja majd...mondjuk nem életbevágó összeg volt, 10.000 Ft, nem nagy pénz...sokszor szívjuk egymás vérét, hülyéskedünk...de ha kell akkor komolyan vesszük a dolgokat...pl én programozó vagyok ő meg szereti a grafikát...ha programozásban kell neki valami akkor segítek neki, ha grafikában kell nekem akkor segít nekem...konkrétan megcsináljuk egymásnak ami kell...de van közös projekt is megrendelőtől amiért pénzt kapunk...szóval kicsit több mint barátság, viszont soha nem vitatkozunk a pénzen, cuccokon...nem vagyunk pénzközpontúak...egy netes játékban ismertük meg egymást, azóta nagyon jó barátok lettünk, főként neten tartjuk a kapcsolatot, de havonta 3-4x találkozunk...majdnem minden este beszélünk skypeon, játszunk, dolgozunk...ha valamelyikünknek tanács kell akkor meghallgatjuk egymást és megbeszéljük kellő komolysággal a dolgot...


én igazából nem vágytam ilyen barátra, jól megvagyok egyedül is...de szerencsére találtam...több éve jó barátságban vagyunk :)

2014. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan barátom, amilyet mindig is akartam, viszont meglátásom szerint az egyáltalán nem szempont, hogy mindenben 100%-ig ugyanazt szeresse, ugyanazt utálja, ugyanazokat a dolgokat csinálja, mint én. Egy barátság nem ezen fog múlni, sőt, nem is biztos, hogy azzal lehet a legjobban elbeszélgetni, aki ugyanazt csinálja, mint én.
2014. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"aki hasonlóan gondolkodna, mint én, megértene, szeretné azokat a dolgokat, amiket én, lenne közös témánk, hasonlóan jólelkű lenne, mint én, szeretne bulizni, testépíteni, számítógépen játszani, kibeszélni az élet dolgait, segíteni, ha baj van, nem csak kölcsönkérni, és soha megnemadni."


A saját alteregòdat keresed,vagy az igaz barátot? Én megtalàltam,igen van és 23évesen leltem csak rá...

de egyáltalán nem ugyanolyan mint én csak sokban hasonlòan gondolkozunk.

2014. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!