Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes-e "erőltetni" ezt a...

Érdemes-e "erőltetni" ezt a barátságot?

Figyelt kérdés
A hozzám legközelebb álló barátomat nagyon régóta ismerem, rengeteg a közös élmény, hasonlóság stb. azonban az elmúlt években az ország két távoli pontján éltünk és főleg intenzív távbarátságként működött. Sajnos egy munka kapcsán kiderült, hogy együtt dolgozni nem tudunk (teljesen más a munkaszemléletünk és az anyagi elvárásaink) és emiatt sokat vitatkoztunk. Végül a barátom megsértődött és hiába voltam vele őszinte és mondtam el mindent a munkával kapcsolatban azt érzem, hogy nem hitt nekem. Ezt onnan gondolom, hogy ő soha nem keres, ha valami miatt nagyon szükséges, akkor csak nagyon röviden és tárgyilagosan jelentkezik. Előtte napi szinten beszéltünk. Nem tudom, hogy ilyenkor érdemes-e próbálkozni vagy jobb elfogadni, hogy számára a munkában megmutatkozott eltérő mentalitás kizárja a további barátságot?

2014. jún. 11. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy ha rendbe is hozzátok a dolgot a "tüske" mindig benne marad, és az első konfliktusnál ki is fog jönni.

Ami nem megy azt nem kell erőltetni. Be fog állni a dolog, talán idővel kicsit jobb is lesz de olyan mint régen volt már nem lesz soha. Az erőltetéssel csak ártasz, adj neki időt.

2014. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez valószínű most már rajta múlik, fel kell nőnie a helyzethez, ha sikerült akkor lépnie kellene feléd és semmi sincs veszendőben.
2014. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tavolsagrol nekem az a tapasztalatom, hogy sajnos nem sokaig müködik, legalabbis max. 10 ev alatt megvaltozik. En külföldön elek több, mint 10 eve, es talan az a legpontosabb megfogalmazas: a 2 felen függ. Egyetlen baratnöm maradt nekem kb ugyanannyira bnöm, mint amennyire korabban volt, mivel ö nem a legjobb bnö volt. "Mas" a kapcsolat, mintha elö, napi szintü kapcsolat lenne. Pl.nem hivom fel, ha vmi van, ahogy egy bnövel megbeszelnem, erre nincs is lehetöseg, csak havonta-3-4 havonta beszelünk neten vagy talalkozunk. Biztos vagyok benne, ha ott elnek, es tekintve az ö barati kapcsolatait meg az enyemeket, nem ö lenne a "legjobb" bnöm...

Az egykori "legjobb bnö"-vel mar a kollegiumi evek utan is ritkult a kapcsolat, pedig "csak" 100 km-re laktunk egymastol. En ugy eltem meg, töle függ, pl. bejelöltem anno iwiwen, sokaig vissza sem igazolt, skype-on is kezdemenyeztem a kapcsolatot, de "nem tudja, mikor lesz ideje"...stb, mintha nem akart volna ra idöt forditani. Parszor kerestem, de ö azota sem keresett. (Neki nincs gyereke, nekem 3.) Kiveve osztalytalalkozok kapcsan mindig jelentkezik, majd eltünik.

Mindenki "rendes" meg okes, csak mas az eletünk, környezetünk, minden megvaltozik idövel...

A Te esetedben viszont meg az is lehet, h vmin megsertödött, es emiatt ilyen a viselkedese.

A baratsagbol munkakapcsolat viszont az en környezetemben nem müködött. Egy volt baratom alkalmazta egykori gyerekkori baratjat, par honap utan jobbnak lattak ezt befejezni, h megmaradjon a baratsag, ami igy is "veszitett fenyeböl".

2014. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: Neked külföldön sikerült barátokat találni vagy olyan nagyon igazi - legjobb barátot, ami pótolta az itthon hagyott lemorzsolódó barátokat?
2014. jún. 18. 00:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem talaltam, bar öszinten szolva nem is kerestem. Sztem ami nekem gyerekkoromban azt az igazi baratnöt jelentette, akivel mindent meg lehet beszelni...stb, az mar nem idöszerü felnöttkent. A felelösseget vallalva magam oldom meg a feladatokat.

Gondolok itt arra, amikor tinedzserkorban a 2 tini "kibeszel" valakit, vagyis velemenyt cserel pl. egy-egy magatartasrol - erre mar nincs szüksegem. Masreszt az eletem a gyerekeim körül forog, a feladataim ezzel kapcsolatosak, ez a kapcsolataimat is meghatarozza. Ha barmi informaciora szüksegem van, nem egy baratnötöl kerdezem meg, hogyan csinalna...stb, hanem utananezek könyvekben vagy a neten, es kivalasztom a sztem legjobb megoldast. "Lelki szemeteslada" meg hasonlo szerepeket joreszt a parom vett at, amiben nem tud segiteni, lehet pszichologushoz vagy mas Segitöhöz fordulni, de persze felnöttkent mar jobban maga oldja meg az ember ezt, mint tinedzserkent. Akikkel a regi baratnöhöz hasonloan talalkozom, a gyerekek baratainak a szülei, velük a közös feladatok, erdeklödes összekötö kapocs. De persze ök mas gyökerekkel gyakran annyira masok, hogy kesz csoda lenne, ha ez olyan regi baratsaghoz hasonlo lenne. (Pl. egyikük fiatalon szült, majdnem feleannyi idös, mint en...)

2014. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!