Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még éltetni ezt a barátságot?

Figyelt kérdés
Van egy "barátnőm", akivel 11 éve "barátnők" vagyunk. Általános iskolában egy osztályba jártunk (1.-8.osztály), ekkor élt a legjobban a barátságunk. Mikor befejeztük az általánost, ő gimnáziumba ment, én szakközépiskolába, és úgyahogy, de tartottuk a kapcsolatot, mégha facebook-on is keresztül. Engem, ami zavart, az az, hogy főleg amióta gimibe jár, állandóan magával foglalkozik. Amiukor szomorú volt, vígasztalásra volt szüksége, úgy érzem hogy ezt tőlem megkapta. Idén betöltöttem én is a 18. szülinapom, és ő is. Én előbb betöltöttem, de nem tartottam a szülinapom. Láttam fb-on képeket, tudom hogy tartotta a szülinapját, és engem nem hívott meg. Iszonyatosan rosszul esett. Ma már alig-lig beszélünk facebook-on is, neki is van barátja, nekem is. Én úgyérzem, hogy lassacskán egyre jobban szétválik az útunk. Mit gondoltok? Érdemes még éltetni ezt a barátságot?

#barátnő #iskola #gimnáztium
2014. márc. 24. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinte mezt eddig is már csak te "erőltetted". Szerintem hagyd.
2014. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
54%
Szerintem ne hagyd.Nem tudhatom mennyire vagy érzékeny, és milyen fontos volt számodra ez a barátság de ha csak így hagyod olyan lesz ez mint egy lezáratlan fejezet, mert biztos bánt hogy így alakult. Én is voltam hasonló helyzetben, és én nagyon nehezen viseltem mert a legjobb barátnőm volt, és hosszú ideig nem értettem és azt hittem nem vagyok jó barátnő hogy így elhagynak a barátaim. Egy idő után olyanok voltunk mintha nem is ismernénk egymást, de felnőttünk ahhoz hogy leüljünk beszélgetni és őt is bántotta a dolog, és bocsánatot kért tőlem mert mi esetünkben ő volt a hibás, és ezt ő is tudta. Nem mondom hogy újra barátnők lettünk de sokkal jobb érzés így találkozni mint előtte mert újra tudunk egymással beszélni :) Szerintem egy barátság, pláne egy ilyen régóta tartó barátság van olyan fontos mint egy párkapcsolat. Szóval én a helyedben megkérném hogy üljünk le beszélni, és elmondanám neki azt hogy érzem, lehet nem lesztek már sosem olyan jó barátnők mint régen de akkor is jobb érzés lesz.
2014. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Milyen egy igaz barát?

Számomra ez azt jelenti ,hogy egymással törődünk,érdekel a másik érzése ,véleménye,sorsa,életének alakulása.Vele együtt örülök a sikereinek és sírok,ha bánata van.Ez nem azt jelenti,hogy sülve-főlve együtt vagyunk.Időnként váltunk egy egy levelet,vagy telefonon érdeklődünk hogyléte felől.Szervezünk együtt pl közös kikapcsolódást. Fiatalkorban sok tényező gátat emelhet egy időre a kapcsolatok közé de ahogy az előbb említve lett ezt meg lehet beszélni. Lehet viszont,hogy csak agyoldalú barátság volt ez ,ebben az esetben ez nem barátság volt csak ismerős ,engedd el mert nem érdemelt meg téged.

2014. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lenne a célravezető megoldás, ha leülnétek megbeszélni. Őszintén mondd el neki, hogy téged bánt, hogy így eltávolodtatok egymástól, és kérd meg, mondja el, hogy ez őt hogy érinti. A válaszából tudni fogod, mennyire fontos neki a barátságotok.
2014. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld pacsi mindenkinek!

Én egy nagyon érzékeny lány vagyok, sok mindent, sőt mindent a szívemre, lelkemre veszek, ezen próbáltam már változtatni, de sajnos nem tudok.

Talán igazatok van, és tényleg az lenne a megoldás, hogy leüljünk megbeszélni, de úgy érzem, hogy mélyen át kell gondolnom előtte, hogy mit mondok neki, vagy talán érdemes-e bele kezdeni.

Régen ő volt a lelki társam. Ma már olyan mértékben megváltozott ez, hogy jobban megbízom a barátomban, akivel lassan 1 évvel leszünk eggyütt, mint a "barátnőmben", akivel 11 évvel "barátnők vagyunk".

2014. márc. 24. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is most ért véget egy barátságom.

Sajnos én is eléggé érzékeny vagyok és sok mindent a szívemre veszek így nem egyszer volt már hogy megharagudtam a barátnőmre valamiért, de ő nem törődött velem olyankor. És ez eléggé rosszul esett, főleg hogy mindig én akartam utána megoldani a problémákat. Úgy volt velem, hogy ha vagyok akkor jó, ha nem akkor keres mást.

Hiába próbáltam az élete részévé válni 4 éven keresztül..sosem sikerült.. Neki már 3 éve van barátja..kapcsolatuk elején kezdett megváltozni.

Konkrétan erőltettem mostanáig az egész barátság dolgot. Sokszor volt hogy próbáltam vele megbeszélni mindent, de nem igazán érdekelte.

Nekem is van barátom, nekem csak ő maradt, mint lelki társ.


Az én történetemmel azt akartam mondani, hogy a barátság abból áll hogy kölcsönösen, saját akaratból törődik a két fél egymással. Ha te annyira fontos lennél neki, magától is keresett volna, legalább hetente. Persze azért megbeszélhetitek, meg elmondhatod, hogy mit érzel, de ha történik is valami, az nem biztos hogy olyan lesz, mint régen, sokkal inkább lehet egy erőltetett valami.

Ne fuss olyan után, aki érted a füle botját se mozdítja!

2014. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem mond el neki mi bánt és együtt döntsetek arról, hogy ez a kapcsolat fontos e még nektek. Ez a legtisztább módszer:)
2014. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!