Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Segítség, hogy tudnám ezt...

Segítség, hogy tudnám ezt feldolgozni? 13/L

Figyelt kérdés
Szóval.. 7 évig volt egy legjobb barátnőm, aki a nyáron elmondta hogy kb sose szeretett, idegesítem és azért kellettem hogy ne unatkozzon. Elhordott mindennek, sokáig aztán ez csitulni kezdett. Kezdtem elfelejteni őt. Osztályomba jött egy lány, hamar nagyon jóban lettünk, de ő mindenkivel jóban akar lenni. Van egy közös barátnőnk akivel néha összeveszek, mert az lbmet nagypn kisajátítja és rángatja mint egy tsrgyat. Engem leolt pedig kettőnk közül ő a butább. Máskor meg nyal hogy de szeret. A közös barátnőnk meg mindig meghallgatott és nagyon szeretjük egymást. De ma kiderült hogy életem egyik legnagyobb titkát elmondta minden szemrebbenés nélkül egy olyan osztálytársamnak aki ezzel bármikor meg tud zsarolni ha akar. Vagy piszkàlni vele. Engem ez nagypn bánt, hatalmasat csalódtam és nem tudom hogy tudok e még bízni benne.. 7 hónap alatt másodszorra árultak el. Hogy tudom magam túltenni rajta? Segítsetek, nagyon szomorú vagyok :(( pszichológushoz nem szeretnék menni 13/L

2014. márc. 19. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell minden szarral (már bocs) pszichológushoz rohangálni. 13 éves gyerekek vagytok, majd kinövitek. Ha jót akrsz magadnak, az ilyen gerincelen emberekkel nem barátkozol és nem is foglalkozol velük. Kivéve persze ha szeretsz vergődni más miatt.
2014. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen tragédiaként felfogni. Az emberek sajnos ilyenek, még felnőtt korban is, imádnak pletykálkodni és akár véletlenül is kibeszélnek olyan dolgokat, amiket nem kellett volna.

Először is válogasd meg jobban, hogy kinek, mit mondasz el. Ha valami olyan nagy titok, hogy azzal zsarolni lehet, azt senkinek se mondd el.

Általában ha valamit elmondasz már akár csak egy embernek is, az már többé nem lesz titok.

Nekem is volt többször, hogy barátnőimnek elmondtam valamit és később megbántam.

Nekem egy ember van, akinek bármit elmondhatok és sose csalódtam még benne. Ez anyukám :)

A párommal is nagyon sok mindent meg tudok beszélni, ő is olyan típus, hogy nem pletykálkodik, nem mondd vissza semmit sem másoknak.

2014. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nekem sose volt baratnom. en mindig a fiukkal voltam ovodas koromban, igy nem tudtam igazan tapasztalni, hogy milyen egy legjobb baratno. nem azt mondom, hogy nincsenek lany barataim...mert vannak. de nekik nem mondok el semmi szemelyeset, vagy olyat, amit nem szeretnek, hogy tovabbadjanak. ha megis kenyes a dolog, es a fiu baratok nem tudnanak segiteni, mert tenyleg noi problemak stb. akkor van egy no tanar -aki engem nem tanit-, neki mindent elmondok, mert megbizok benne. o az egyetlen lany/no akinek mindent szorol szora elmondok. meg van egy fiu baratom, akivel 12eve legjobb baratok vagyunk. neki tudok meg mindent elmondani. a tanacsom csak annyi, hogy keress te is inkabb fiu baratot, mert ok sokkal megertobbek, es nem pletykasak.!
2014. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó a titok nem akkora nagy csak tetszik valaki és nem akarom hogy megtudja.. De az osztálytársam az ilyen fura hogy néha normális néha nem..
2014. márc. 19. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy megtudja, ne mondd el senkinek!!! Úristen, ehhez ennyi ész kell???
2014. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szemrebbenés nélkül tagadd le ha ezzel piszkál.
2014. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne foglalkozz vele, és kész. Nincs ezen mit "feldolgozni".

Lesznek még ennél sokkal nagyobb pofára eséseid az életben. Ez sajnos ilyen dolog.

2014. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért mondtam el neki mert eddig nagyon úgy tűnt hogy megbízhatok benne

Sőt igazából ő előbb tudta mint én kb

2014. márc. 19. 13:59
 9/9 A kérdező kommentje:
És amúgy azzal van a baj hogy akinek elmondta azzal nimcs is jóban csak rákétdezett és a bnőm meg elmondta
2014. márc. 19. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!