Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok, barátnő az ilyen?

Mit gondoltok, barátnő az ilyen?

Figyelt kérdés

Régóta rágódom, nem tudom mi változott. A legjobb barátnőm évek óta, egy faluban lakunk, mindketten kisgyerekes anyukák vagyunk. Azt lehet mondani, ő volt a lelki társam, tényleg olyan jól megértettük egymást, sokat segítettünk egymásnak, kölcsönös gyerekvigyázás stb.

Nekem májusban született a második gyermekem. Ő is nagyon várta, lelkesen tervezgette, hogy majd bejön a kórházba látogatni, és ha hazajövünk, majd jön segíteni... Azután a kórházban kaptam tőle egy sms-t, hogy hazajött a férje(aki külföldön dolgozik), sok a dolga, de majd ha itthon leszünk, meglátogat.

Egy-két üzenetet írt még face-n, hogy készül, készül hozzánk, de mindig közbejön valami. És nem jött. A picivel gyakran sétáltunk, levegőztünk, hát nem álltam meg, hogy ne sétáljak feléjük. Amikor meglátott minket, majd kiugrott a bőréből, úgy örült. Panaszkodott, mennyi dolga van, kifogások sora, csőtörés volt náluk, felújították a teraszt, a férjével hivatalos ügyeket kellett intézni, el van havazva. De majd jön hozzánk. Készül.

Na azóta is jön.Nem értem én ezt. A férjem azt mondja, ne foglalkozzak vele, csak addig kellettem barátnőnek, amíg egyedül volt, most, hogy itthon van a férje, már nem érdeklem. Én ezt nem akarom elhinni, hiszen tényleg olyan jóba voltunk, minden nap találkoztunk, hisz mindketten itthon vagyunk gyesen, együtt vittük a gyerekeket a játszótérre, akkor mindez csak egy látszatbarátság?

Akkor én nagyon rossz emberismerő vagyok... Akkor hagyott cserben, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá az első hetek hónapok nehéz időszakaiban. Pedig tudta jól, írtam neki, hogy nehéz a két kicsivel, minden apróság segít, egy üzenet, egy telefon, pár jó szó is feldobja a napomat, de semmi. Így azóta én nem sétálok feléjük, s így nem is találkozunk.

Igaza lehet a férjemnek?



2013. szept. 16. 14:27
 1/3 anonim válasza:
Mennyire ismered a férjét? Nem lehet, hogy miatta nem tud menni hozzád? Pl. nem engedi sehova, mert féltékeny típus, vagy ilyesmi. Szerintem még minden lehet a régi, próbáld ezt megbeszélni vele telefonon, ha másképp nem megy.
2013. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan történik most veled, ami valahol természetes, még ha nem is esik jól. Friss anyukák gyakran barátkoznak ennyire össze (nálam is így volt). Egészen addig, amíg szinte azonosak a feltételek, a problémák stb. Aztán ha az egyiknél nagy változás jön (nálad), akkor a másik háttérben érzi magát, nyeregben érzi magát vagy valami ok mindig van, ami adódik. Lehet, hogy már kevésbé vagy mobil, így nem mászkálhattok akkor és annyit együtt. Van dolgod a kicsi miatt is, így hogy a csudába rakná még a nyakadba az övét is, ha vigyázni kéne rá? Talán tényleg unatkozott és próbálta jólérezni magát, amíg a férje nem volt otthon. De most hazajött és ő élvezi, hogy végre ő is teljes családban élheti a mindennapjait. Talán a férje sem értékelné, hogy sokszor eljárjon pletyózni. Talán ők nem terveznek kistesót, kvázi közelebb került most ahhoz, hogy visszamenjen dolgozni és most abba az irányban nyitotabb, mintsem a napi kakiproblémákról dumcsizni.

Picit én is beleestem ebbe, én vagyogatok néha a lepattant barátnő szerepben. Szerencsére az én barátnőm van olyan őszinte, hogy noszogat, hogy azért, mert a gyerekek nyavajái kevésbé kötnek össze, azért még barátnők vagyunk. És igaza van, csak kezdtem elsiklani az egész mellett, mert vittek magukkal az új elfoglaltságaim.

Talán te is megpróbálhatnád, ha úgy érzed, hogy tényleg örülnél a társaságának. Akár konkrét időpontot beszélj meg vele, ne csak valamikort.

2013. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tuti a férjével kapcsolatos a dolog, amióta itthon van vagy ő nem engedi barátkozni, vagy tényleg én lettem most már felesleges számára, és akkor ez csak érdekbarátság volt...

Egyébként tegnap felhívtam, de nem vette fel. Sajnálom...

2013. szept. 17. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!