Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőmnek az apja hozzávágot...

Barátnőmnek az apja hozzávágott teljes erőből egy tányért a barátnőmhöz, akinek valószínűleg eltört a bordája. Fel lehet ezért jelenteni? És ha igen, akkor mit kap érte?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 11:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Azért mert egy se**fej aki utálja a lányát és sztem ez csak rosszabbodna!!!! Én azt akarom h meghúzza magát, ha rájön h ennek következményei vannak, akkor nem csinálna több ilyet, de ha nem tesznek semmit, akkor legközelebb egy orrot tör be meg ilyenek........... 3 bordája repedt el!!!!!!!!!!
2013. aug. 23. 12:03
 12/25 anonim ***** válasza:

Ha a barátnőd nem lép az apja ellen, te nem tehetsz semmit.

Ha feljelentené, akkor is ott kell élnie vele. Nem küldik börtönbe a papát.Ilyen úton nem lehet tőle megszabadulni. Ilyen vérmérsékletű ember várhatóan nem fog meghatódni egy büntetéstől sajnos.Ki kell várni a nagykorúságot és elköltöznie a barátnődnek.

2013. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, naponta van egy-két ilyen kérdés, hogy "mert a barátnőm anyja/apja" - hát dacára annak, hogy jogi úton tényleg nem lehet semmit tenni amíg az áldozat nem lép (ahogy írtam is) - én azért ezeken a kérdéseken kicsit el szoktam képedni... mert hát az ember csak kiáll a párjáért, nem? Nem feltétlen kell jogi út, meg rendőr, meg feljelentés, egyszerűen fel kell hívni apuka figyelmét, normálisan, kulturáltan, hogy ez egy családban nem így működik, és ha legközelebb felemeli a kezét, számítson rá, hogy veled gyűlik meg a baja, mert te megvéded a párod. Ennyi.
2013. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

előbb törik a tányér, mint a borda.


Ha túli a sérülés, akkor a sürgősségi/trm hivatalból feljelentést tesz (akkor túli, ha van törése), ebben az esetben a látlelet pénzkidobás, mert a kórház kiadja a rendőrségnek akkor is, ha ti nem fizettek érte.

Ha nincs törés, 8 napon belüli a sérülés (akkor is az, ha teszem azt seb keletkezett, varrták, és 10 nap múlva szednek varratot), akkor a feljelentéshez kérjetek látleletet.

2013. aug. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

14-es, azért szerintem egy porcelán tányérral könnyedén eltörném a bordádat :) A tányér éle, egy nehéz porcelán tányér esetében hatalmas erőt ad át és ha a bordát megfeszülve találja el merőlegesen akkor az könnyedén eltörik.


Kérdező:

Tudom, hogy fiatalon jó dolognak tűnik játszani a királylányt megmentő szőke herceget, de ez nem a te dolgod, hanem az övék. Tegyen a barátnőd feljelentést az apja ellen - csak utána viselje a következményeit (pl. hogy otthon kell továbbra is laknia...)

2013. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#14, persze, mert a súlyos testi sértés hivatalból üldözendő bűntett, a könnyű testi sértés/tettleges becsületsértés meg magánvádra üldözendő vétség, tehát utóbbiakkal csak akkor foglalkozik a hatóság, ha a sértett feljelentést tesz.

Itt meg a sértett nem akar feljelentést tenni, ezzel a hivatalos kör bezárult...

Egyébként ha valakit érdekel, itt a hivatalos módszertani levél a két dolog megkülönböztetéséről:

[link]

Azt, hogy valaki hozzávágott valakihez egy porcelántányért, valszeg egyetlen szakértő sem fogja súlyos testi sértésként minősíteni, hacsak nem a szemét vitte ki... ez tipikus könnyű testi sértés vagy tettleges becsületsértés... szóval a sértett feljelentése kell hozzá mindenképp.

2013. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"egyszerűen fel kell hívni apuka figyelmét, normálisan, kulturáltan, hogy ez egy családban nem így működik, és ha legközelebb felemeli a kezét, számítson rá, hogy veled gyűlik meg a baja, mert te megvéded a párod."


1: a barátnőm nem engedi meg, hogy felhívjam

2: ő egy nagydarab ember, én meg nem..

3: semmi következménye nem lenne. még a lány nagybátyját is leszarja, az anyját is leszarja mit mond...

2013. aug. 23. 12:51
 18/25 anonim ***** válasza:

Gondolom fiatalabb,mint 18,nem?

Akkor elég egy névtelen bejelentés,vagy arra hivatkozva,hogy szomszéd vagy,a gyermekvédelemnél.

2013. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Kérdező (#17), ja, szóval bex@rinak tetszik lenni... az más... "felhívjam"... még jó hogy nem SMS-ben gondolkodsz, esetleg zenélő képeslapos emailban:)... az ember ereje nem a testében lakik, hanem a lelkében... érdekes, én életem folyamán jártam 4 17 éves lánnyal, és egyikről se tudok olyasmit, hogy kezet emelt volna rá az apja amíg együtt voltunk...
2013. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Jajj #18, ne adjunk már használhatatlan tanácsot, mit gondolsz, mit csinál a gyámügy, ha valaki bejelent névtelenül egy családi konflikust az apa és a 17(!) éves lánya között? Úgyvan, megkérdik a lányt, hogy történt-e vele szemben bűncselekmény, és kíván-e feljelentést tenni. Ő meg elmondja, hogy "nem" és kész, akta lezárva... ad max, még az anyát is megkérdik, de az már a csúcs... nem fognak lefolytatni egy fél éves eljárást környezettanulmánnyal, kutyafülével, hogy aztán a lányt 2 hétre intézeti nevelésbe vegyék...

Viszont a Kérdező meg jó eséllyel adna önmagának egy mattot, mert erre a kapcsolatra keresztet vethetne, a lány ugyanis pontosan tudná, ki a "névtelen feljelentő"...

2013. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!