Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőmnek az apja hozzávágot...

Barátnőmnek az apja hozzávágott teljes erőből egy tányért a barátnőmhöz, akinek valószínűleg eltört a bordája. Fel lehet ezért jelenteni? És ha igen, akkor mit kap érte?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 11:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy ne lehetne!

Menjen el orvoshoz és kérjen látleletet. Utána rendőrség.


Undorító az ilyen, férfiként és apaként is!

2013. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Családon belüli erőszakért igen.

Bordatöréssel orvos,ott készül látlelet,onnan rendőrség,de akár orvos is kihivhatja.


A mit kap érte,nos,arra nem tudok válaszolni.

2013. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
szabadságvesztés is járhat érte?
2013. aug. 23. 11:42
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fel. Ha büntetlen előéletű, akkor valszeg 100 eFt körüli pénzbüntetést, próbára bocsájtást, ilyesmit, max pár hónap felfüggesztettet, ha nagyon zord a bíró... ha volt már büntetve személy elleni erőszakért, akkor lehet, hogy visszaesőként lecsukják fél évre...
2013. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Undorító egy ember a barátnőd apja (már bocsánat).

Igen! fel is jelenteném az tuti.

2013. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A barátnőm nem akarja feljelenteni:(( amúgy nem is engedik találkozni velem és az apja ott tesz keresztbe neki ahol tud, bezárja a szobájába néha meg ilyeneket is és zsarolja az anyját is, hogy ha nem engedelmeskedik, akkor elhagyja őket. Akkor én nem tehetek semmit?:(( Barátnőm amúgy 17 éves és nem engedik találkozni velem, ki se engedik a házból...
2013. aug. 23. 11:58
 7/25 A kérdező kommentje:
Én is feljelenteném, de nem tudom az ő nevét, csak azt h hol lakik, meg nincs orvosi leletem se :/ nem értem miért nem jelenti fel :((( nem akarom h ilyen emberrel kelljen élnie:((( az apja úgy tekint rá mint a legnagyobb szégyenére (a lányára) és ez komoly!
2013. aug. 23. 12:00
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez 8 napon túl gyógyuló sérülés, és mint olyan súlyos testi sértésnek minősül. 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.


De ha büntetlen előéletű a "papa" és családi veszekedés közben történt akkor minden bizonnyal megússza egy felfüggesztettel.

2013. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Mondjuk az, hogy fiatalkorú ellen elkövetett cselekményről van szó az súlyosbító körülmény.

De ez a barátnőd dolga. Te most komolyan azért akarsz börtönbe küldeni egy öreget mert nem enged találkozni a lányával?

2013. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Bizony Kérdező (#6), a saját akarata ellenére nem lehet megváltani senkit, hiába ad a törvény lehetőséget és módot a családi minidiktátorok megfékezésére, ha egyszer az azt elszenvedők nem hajlandóak lépéseket tenni önmagukért.

Te csak akkor tudsz segíteni és melléjük állni, ha ők összeszedik magukat, és megteszik az első lépést...

2013. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!