Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiú és lány közötti barátság...

Fiú és lány közötti barátság létezik?

Figyelt kérdés
Szerintetek van fiú és lány között igazi barátság, vagy ez nem lehetséges? Légyszi írjátok le a tapasztalataitokat, és a korotokat is!:)

2013. ápr. 13. 19:23
1 2
 1/20 anonim válasza:
86%
igazából nincs, egyik vagy a másik félbe úgy is nagyobb érzelem kerekedik, nekem ez a tapasztalatom. 19L
2013. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik haveromnak van lány barátja elég régóta, és még mindig jó köztük minden. Haverom nem szerelmes belé, sosem volt az, a lányt nem tudom mert annyira nem ismerem.

Nekem is volt lány barátom de csak 3 évig tartott a barátság aztán amikor szakítottam a barátnőmmel, ő tartotta bennem a lelket meg ugye nem sokkal utána elmentünk haverokkal iszogatni, majd a lány haveromat hazakísértem és ugye akkor feltörtek nála az érzelmek és kihazsnálta a helyzetet hogy szabad vagyok. Persze egyikünk sem gondolta igazán komoyan, másnap reggel szilánkos emlékekkel megbeszéltük hogy ezt tekintsük meg nem történt dolognak. De aztán ugye ez annyira zavaró volt pár hétig hogy amikor találkoztunk zavarba voltunk, meg mindketten szerettük egymást valamilyen szinten, legalább is én ezt éreztem, de ugye közbe a csajnak volt barátja aki külföldön volt 3 hétig és ugye olyannyira zavaros volt a légkör körülöttünk hogy a barátja egyből rájött hogy történt köztünk valami.

Na azóta nem beszélünk egymással.

Meg volt másik lány haverom is, hát belé bele zúgtam ő neki nem tetszett a dolog aztán úgy lekoptatott mint a huzat.

Nálam nem jött be ez a dolog.

2013. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, ment a zöld kezecske!:) Még várom a válaszokat, történeteket ezzel kapcsolatban!:)
2013. ápr. 13. 19:39
 4/20 Agytörzsi Prof. válasza:
87%
Létezik szerintem. Bár ehhez kell némi érettség is biztosan, és ez sokakból hiányzik. Több, mint húsz éve van egy "barátnőm", akivel soha nem történt semmi, ami ezt elrontotta volna. 40/F
2013. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Igen létezik de szexuális vonzalom nem írtható ki belőle maximálisan.
2013. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Én sokáig azt mondtam hogy nincs, mert valamelyik fél mindgi többet akar. Aztán szakított velem a barátom és a legjobb haverjával egyre többet beszéltem. Annyira megértjük egymást, hogy azóta is úgy érzem, bármit elmondhatok neki. És ő is bízik bennem. Leszögeztük az elején, hogy egyikőnk sem akar semmit a másiktól. Egyelőre működik és át kellett értékelnem a nézeteimet. Mert ha egyikünk akarna is valamit, türtőztetné magát a barátság fenntartása kedvéért. 15/L, mondhatjátok hogy fiatal vagyok, de ez a jelen, így gondolom
2013. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm megint mindenkinek, szintén ment a zöld kezecske!:)
2013. ápr. 13. 20:56
 8/20 anonim válasza:
100%

Ez attól is függ, ki mit ért barátság alatt. Ha valakinél az már nem barátság, amiben -akár időlegesen is- megjelenik a szexuális vonzalom, akkor valóban kevés a valószínűsége, mivel legalább az egyik oldalról szinte biztos, hogy van/volt/lesz vonzalom. Ha ezt a helyzetet tudják jól kezelni, akkor ez még jó barátság lehet. Szerintem.

De nálam a barátság egy érzelmi kategória. Függetlenül a szexuális tartalmától. Így szerintem van férfi és nő között barátság, ha a vonzalmat a helyén tudják kezelni. A "helyén kezelés" pedig az adott két embertől függ. Vagy úgy kezelik helyén, hogy sosem történik semmi, de ezt el tudják fogadni mindketten; vagy történik, de ezt is el tudják fogadni mindketten és egyik sem lesz szerelmes a másikba. Van, aki szerinte ez nem fér bele egy barátságba. Ez az, ami nagyon emberfüggő. Amint írtam, nálam a barátság egy érzelmi kategória. Ha van benne szexualitás, de nem szerelem, szerintem az is barátság. Nyilván sokan nem értenek velem egyet, de ez az én véleményem.

(És igen, volt/van ilyen barátom. Ja, nő vagyok. Volt/van vonzalom, volt idő, amikor időnként engedtünk is neki, de érzelmileg sosem lépett ki a barátság-kategóriából a kapcsolatunk. Ugyanakkor, mint barátok, biztosan tudom, hogy mindig számíthatunk egymásra.)

2013. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én abba a keretben maradnék, ahol szimpla beszélgetések sora van, illetve hogy elmondanak egymásnak mindent, stb,stb, de féltékenykedés a másikra nincs, és nem lépnek tovább! Ezek között értettem a barátságot.:)
2013. ápr. 13. 22:05
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Mint már írták, fiú és lány között nincsen barátság. Az egyik fél, akár tudat alatt is többet szeretne. Persze, ezt el lehet nyomni, és mondani, hogy csak érettség kérdése, de nem így van.
2013. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!