Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy beszéljem meg ezt a...

Hogy beszéljem meg ezt a barátnőmmel úgy, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel jóba vagyunk, egy osztályba járunk, sokszor nálunk alszik.

A gondom az, hogy azt, hogy "érezd magad otthon", szó szerint vette. Már ott tartunk, hogy kérdezés nélkül befújja magát a parfümjeimmel, a kaját a hűtőnkből szintén kérdezés nélkül kiveszi, meg sem kérdezi, hogy ehet-e belőle, felveszi a ruháimat, és ezt még lehetne sorolni.

Ez engem nagyon zavar, szeretnék neki szólni, hogy jó lenne, ha nem csinálná ezeket, de megbántani sem akarom. Hogy mondjam el neki?



2012. nov. 25. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aludjon kevesebbet nálatok.
2012. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nos, igen, ez is lehet egy megoldás, de még ha kevesebbet aludna is nálunk, akkor is zavarna.
2012. nov. 25. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
De akkor nem fogja ilyen szinten ezt csinálni, ebböl automatikusan visszavesz.
2012. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Légyszi, azt ne edd meg, mert... (a mondat vége tetszőlegesen behelyettesítendő, pl. mert az anyukámé, stb.)"

"Légyszi, ne használd a parfümömet!"

Ha kedvesen, normális hangnemben szólsz neki, valószínűleg nem fog megsértődni, és meg fogja érteni.

2012. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mond meg neki! Ne kerülgesd, a témát! "Az egyenes út a legrövidebb." Ezt úgy értem hogy mond meg neki, tapintatosan, higgadtan, és ne hazudj neki, mond ki az igazad, hogy "ez" téged zavar. Ha jó barátnő, megérti, ha esetleg először rosszul veszi az egészet, és kiborul, az sem baj, idővel megnyugszik. Ha nem, akkor csak kihasznált, vagyis nem "igazi" barátnőd. Elhiszem, hogy nehéz közölni vele, de meg kell tenni, ha kell, kérd a szüleid segítségét!
2012. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez olyan szintje az udvariatlanságnak, hogy nem kellene azon aggódnod, hogy megbántod.
2012. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes eddigi választ!

Amit a harmadik válaszoló írt, azt már próbáltam, volt, hogy mondtam neki, hogy "légyszi azt ne edd meg, mert azt anyu szeretné", akkor azt nem is eszi meg, de legközelebb ugyanígy megcsinálja.

Úgy szeretném megmondani neki, hogy általánosságban ne csinálja, ne csak alkalomszerűen. Mindenképpen meg fogom vele beszélni, köszönöm a megerősítéseket és a tippeket, most már látom, hogy ez mást is zavarna.

2012. nov. 25. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen.:) Írd meg mi volt!:)
2012. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele. Azt mondta, hogy nem tudta, hogy ez engem zavar, és ne haragudjak, ezentúl nem fogja ezt csinálni.

Örülök, hogy megoldódott. :) Mindenkit felpontoztam! :)

2012. nov. 26. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!