Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rég elmúlt barátság még...

Rég elmúlt barátság még mindig fáj?

Figyelt kérdés

Eléggé szánalmas az amit leírod, de ezt érzem. Volt egy osztálytársam akivel nagyon jóban voltunk, de érettségi után különváltak az útjaink. Ez tényleg jó rég, 2012-ben történt. Pestre ment, én egy évvel később költöztem oda. Abban az egy évben sem keresett amikor én még itthon voltam és utána is 2x találkoztunk, ő sosem írt nekem, mindig én voltam az aki érdeklődött, igaz ő hívott meg anno találkozni. Ezzel a volt baráttal 9 éve nem is beszéltem már és tudom, hogy baromira nem józan dolog ez, de még mindig gyakran eszembe jut és fáj, hogy ő tovább lépett és elfelejtett. Ennyi idő után mág nem lenne jó megkeresni őt, ráadásul ő soha nem mutatott érdeklődést felém a költözés óta.

Az a bajom, hogy nem tudom elfelejteni és tovább lépni, tudom, hogy egészségtelen már ezen rágódni és énis letenném ezt a batyut, de nem tudom. Idegesít, hogy nem felejtettem még el ezt az egészet.

Nektek van valami hasonló élmén? Sok éve nem látott volt barát iránti vágyódás?

Igazából az elhagyatottság fáj még mindig, ő simán tovább lépett, mintha soha nem is ismertük volna egymást és én voltam olyan bolond, hogy ezt egy életre szóló barátságnak gondoltam anno.



febr. 5. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

A leírásból nekem az jön le,hogy egy kicsit több van itt a részedről,mint barátság. Ennyire nem szoktunk vágyakozni barát után,főleg ennyi év kihagyással.

Nekem csak öt éve "tűnt el" a legjobb barátom, de már nem kínlódom ezért.Fél évig rossz volt, de elmúlt.

Ha nem keres valaki, akkor nem szabad utána ennyire sóvárogni, ez nem vezet semmi jóra.


F

febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Félre érted, már mindketten fiatal férfiak vagyunk és ment tovább az élet és tudom, hogy ez nem normális. Igazából az zavar, hogy ez az életre szóló barátság dolog nem jött össze. Időnként eszembe jut és akkor rosszul érzem magam. Egyéb érzelem nem is volt.
febr. 5. 18:50
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Talán magát a helyzetet éled meg kudarcként, nem konkrétan az a személy hiányzik, ezért nehéz feldolgozni. Nem tudod megfejteni, miért tudott valaki ilyen könnyen továbblépni, ha te meg kölcsönösnek érezted a barátságot.
febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3, valószínűleg igen. Lehet maga a személy nem is érdekel már, csak az elszalasztott barátság és az, hogy a másiknak nem voltam fontos és mintha simán otthagyott volna az út szélén és ő teljes nyugalommal tovább sétált volna. Nehezebben megnyíló típus vagyok, de ha valakit megkedvelek akkor hűséges barátja maradok.
febr. 5. 19:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válasz utolsó mondatában mintha magamat olvastam volna. A hűség mindig fontos volt az életemben, sajnálom,hogy ezt mások nem így gondolták, akik az utamon velem voltak eddig.


# 1

febr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hm, hát igen :(
febr. 5. 19:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább arról lehet szó, hogy ez számodra egy nagy kudarc, mert neked fontosabb volt ő, mint te neki. Írtad is, hogy nehezen nyílsz meg, ez itt mégis megtörtént, a másik fél pedig nemcsak, hogy nem értékelte ezt kellően, még hamar tovább is lépett.

Sajnálom, hogy így alakult. És bármilyen nehéz is, próbálj ne rágódni rajta, mert ezzel csak magad bünteted.

febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es, igen, a fejemmel tudom, hogy ez lenne a helyes, de még mindig nem tudtam túllépni ezen, pedig teljesen felesleges erre energiát pazarolni.
febr. 5. 19:47
 9/14 Senior Séf ***** válasza:
Gyerekkoromban, 60 éve volt egy barátom. Messze sodort minket az élet, de a technikának hála folyamatosan ott voltunk egymásnak, ha kellett. Úgy éreztem, él a barátság. Aztán jött egy osztálytalálkozó, ahol a személyes találkozás óriási csalódás volt. Semmit sem éreztünk. Azóta nem is erőltetjük.
febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez érdekes történet. 60 év az bőven hosszú, ha nem a szomszédod az illető vagy nem találkozol vele időnként. Biztos vagyok benne, hogy én is így lennék már vele több mint tíz év után. Nem tudnánk már kapcsolódni, bár ő nem is hinném, hogy akarna.
febr. 6. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!